Zbiórka Pomoc dla Malego Wojownika - zdjęcie główne

Pomoc dla Malego Wojownika

675 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Justyna Grzegolec - awatar

Justyna Grzegolec

Organizator zbiórki

Tak to się zaczęło - nasz wojownik Vittorio!

Wiadomość dla kobiety, że zostanie matką, to największa radość, jakiej może doznać. Na początku ciąża przebiegała pomyślnie, wręcz książkowo. W 30 tygodniu ciąży, podczas standardowych badań, lekarz stwierdził torbiele w mózgu dziecka. Uspokoił nas i powiedział, że takie torbiele wchłaniają się. Widząc mój niepokój, skierował mnie na badanie prenatalne...

Po około tygodniu, pojechaliśmy na badanie prenatalne. Lekarz badał nas i badał. Nie będąc nigdy na takim badaniu, nie wiedziałam czemu to trwa tak długo!

Pani Doktor, po zakończeniu badania rzekła: "Nie mam dla Was dobrych wieści".

Okazało się, że syn ma wadę wrodzoną serca: zwężenie ujścia tętniczego oraz kardiomiopatia.

Poród musiał odbyć się w 36 tygoniu ciąży, przez cesarskie cięcie, ze względu na stan dziecka. Zaraz po porodzie, Vittorio trafił na zabieg balonoplastyki.

Po operacji stan naszego synka był krytyczny. Niewydolność oddechowo - krążeniowa, brak pracy wątroby i nerek oraz wylew 3/4 stopnia, wodogłowie.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla Malego Wojownika

I co dalej ?

Po 3 miesiącach, na oddziale intensywnej terapii, trafiliśmy w końcu do domku. Nasze szczęście nie trwało zbyt długo. Vittorio musiał trafić na oddział neurochirurgiczny, gdyż wodogłowie pogłębiało się.

Uff! Po zabiegu! Chyba wszystko jest już dobrze?

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla Malego Wojownika

Nasze szczęście!

Na chwilę obecną, Vittorio jest pod stałą opieką specjalistów takich jak: kardiolog, neurolog, neurochirug, gastrolog, okulista.

W przyszłości (oby nie!) może nas czekać przeszczep - na razie serce jeszcze walczy.

Vittoro dzisiaj ma 2,5 roku. Uczęszcza na rehabilitację ruchową, nadal ma słabe napięcie mięśniowe, lecz sam potrafi chodzić. Jak twierdzą inni, całkiem nieźle sobie radzi. To mały cud!

Chodzimy na zajęcia logopedyczne, ponieważ Vitek sam nie potrafi jeść i nie mówi, tylko gaworzy.

Naszym marzeniem jest, by synuś w przyszłości stał się samodzielny. Dużo pracy i wysiłku przed nami. Jako, że naskuteczniejszym działaniem są turnusy, chcielibyśmy na nie jeździć minimum 2 razy w roku, a po za tym zapisać go na kolejne rehabilitacje. W tygodniu mamy ich tylko dwie, czasem jedną, bo za tyle placi NFZ.

Niestety nasz skromny budżet domowy nie pozwala nam na to. Tylko tatuś pracuje, a ja jako mama, zajęłam się opieką nad Vitkiem. 

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla Malego Wojownika

Zbiórka - prosimy o pomoc!

Zbieramy na rehabilitację w specjalnym ośrodku, oraz przede wszystkim na turnusy rehabilitacyjne.

Za okazaną pomoc w imieniu naszego niesfornego potworka ogromnie dziękujemy!

Aktualizacje


 • Justyna Grzegolec - awatar

  Diagnoza.

  20.06.2016
  20.06.2016

  Po badaniach Psychologicznych, neurologicznych i badan krwi, wyszło niestety coś czego bym nie chciała.
  Porażenie mózgowe dziecięce wtórne.
  Niestety...
  Ale walczymy dalej
  Potrzebujemy jak najwięcej zajęć neurologopedycznych, w prywatnej placówce gdyż nasz limit to 5zajęć na miesiąc.
  Bardzo prosimy o pomoc, aby nasz syn w przyszłości stał sie w miarę samodzielny!
  Wspólnymi siłami możemy przenosić góry! :)

Komentarze


 • Klaudia - awatar

  Klaudia

  21.06.2016
  21.06.2016

  Zdrówka!

  • Justyna Grzegolec - awatar

   Justyna Grzegolec - Organizator zbiórki

   22.06.2016
   22.06.2016

   Dziękujemy :)

 • Meossi - awatar

  Meossi

  20.01.2016
  20.01.2016

  Pomagaj cie!!!

  • Justyna Grzegolec - awatar

   Justyna Grzegolec - Organizator zbiórki

   21.01.2016
   21.01.2016

   Dziekujemy!! :)

 • Kolega - awatar

  Kolega

  01.12.2015
  01.12.2015

  Pomagajcie Bo warto... Kolejne pozdrowienia Vitto

  • Justyna Grzegolec - awatar

   Justyna Grzegolec - Organizator zbiórki

   01.12.2015
   01.12.2015

   Vitek dziekuje :)

 • Krzysiek - awatar

  Krzysiek

  02.11.2015
  02.11.2015

  Najlepszy na świecie mały tancerz :D Pozdrowienia od sąsiada :D z góry

 • :) - awatar

  :)

  30.10.2015
  30.10.2015

  POWODZENIA

675 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Justyna Grzegolec - awatar

Justyna Grzegolec

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 14

Klaudia - awatar
Klaudia
20
Meossi - awatar
Meossi
500
Marlena - awatar
Marlena
5
Tomasz - awatar
Tomasz
5
Damian - awatar
Damian
30
Tomasz - awatar
Tomasz
5
Kolega - awatar
Kolega
20
Krzysiek - awatar
Krzysiek
20
Anna - awatar
Anna
10
:) - awatar
:)
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij