Zbiórka Kobiety Zdobywają Wulkany - zdjęcie główne

Kobiety Zdobywają Wulkany

2 320 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 29 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Stowarzyszenie Kilimandżaro tworzą kobiety w różnym wieku. Nasze drogi splotły się przypadkiem – podczas szkoleń, kursów i warsztatów aktywizujących kobiety. Historia Stowarzyszenia sięga 2007 roku, kiedy powstał pomysł pierwszego wspólnego przedsięwzięcia górskiego.

Kim jesteśmy? - zwykłymi kobietami, które mają niezwykłe marzenia oraz siłę i odwagę żeby je realizować. Stowarzyszenie zrzesza obecnie kilkadziesiąt kobiet zamieszkałych na terenie całej Polski. Nasza grupa jest niejednorodna wiekowo, Wśród nas są reprezentantki całej rozciągłości wiekowej od 29 do 72 lat. Różnica wieku nie stanowi jednak dla żadnej z nas problemu. Świetnie się ze sobą czujemy i dogadujemy :) Wspieramy się i tworzymy więzi międzypokoleniowe. 

Każda z nas odgrywa inną, ważną rolę w Stowarzyszeniu, różnimy się charakterami, temperamentem i zawodami, a razem tworzymy iście wybuchową mieszankę :)

 Wyprawy nas zbliżają i mobilizują do dalszych działań, ale wyznaczamy sobie różne cele i podejmujemy różne wyzwania, (nie tylko górskie) w  realizowaniu których zawsze możemy na siebie liczyć. Staramy się regularnie widywać i pielęgnować te relacje. 

 Stawiamy sobie wiele wyzwań i dążymy do pokonywania własnych słabości. Wiele razy słyszałyśmy, że się nie da, nie uda, że jesteśmy za słabe i nie podołamy, a my mamy już na swoim koncie 6 wulkanów! I nie zatrzymujemy się, sięgamy wyżej i chcemy więcej! 

 Osiągnięcie wierzchołka 5-tysięcznika w kobiecym zespole jest zarówno osobistym sukcesem każdej z nas, jak też, a może przede wszystkim, sukcesem pewnej wspólnoty, którą tworzymy. Sukcesem, który mamy nadzieję przemawia do wyobraźni innych kobiet i w ten sposób zmienia ich życie, dodaje wiary we własne siły, odwagi w poszukiwaniu pasji i przełamywaniu stereotypów. 

Bardzo chciałybyśmy zainspirować wszystkie kobiety, które boją się realizować swoje marzenia i pasje, żeby miały odwagę zawalczyć o siebie i od czasu do czasu zrobiły coś tylko dla siebie. Kobiety wybierają zwykle to, co jest dobre dla rodziny zamiast tego, co je osobiście inspiruje, dodaje im energii, jest ich pasją ponieważ są ograniczane w swoich wyborach i możliwościach samorealizacji, między innymi przez role społeczne – matek, córek, babć – wymuszające decyzje co do spędzania czasu oraz wydatkowania środków finansowych.

W naszych wspinaczkach nie chodzi tylko o zdobycie szczytu, bardziej liczy się sama droga, to ile wysiłku wkładamy w przygotowania, ile serca i pracy, pracy szczególnie nad sobą! Podczas wypraw poznajemy inne dziewczyny, uczymy się współpracy, cierpliwości i pokory, jest to sprawdzian dla nas samych. Poznajemy siebie i swoje granice. Każda zdobywa własne doświadczenia i wspina się na własne, życiowe "Kilimandżaro". 

Posłuchajcie proszę jak o idei Stowarzyszenia pięknie opowiadają Ewa Zielecka-Kuczera i Elżbieta Kosim - nasze kochane prezeski:)

NASZE WYPRAWY

W 2009 roku spełniło się jedno z naszych marzeń, stanęłyśmy na dachu Afryki - Kilimandżaro!

W 2017 roku powtórzyłyśmy ten sukces. Z okazji 10-lecia istnienia Stowarzyszenia, zorganizowałyśmy kolejną wyprawę na Kilimandżaro. W rezultacie 23 października 2017, o 6:30 rano 11 kobiet ze Stowarzyszenia stanęło na szczycie po raz kolejny :) Film pokazuje z jakimi warunkami musiały się zmierzyć, aby osiągnąć ten cel. Zmarznięte i zmęczone, ale szczęśliwe :) 

Kolejną górą marzeń był Ararat mierzący 5137 m n.p.m, który udało nam się zdobyć 12 września 2012 roku o godzinie 8.45. Był to nasz ogromny sukces, gdyż wszystkie uczestniczki wyprawy stanęły na szczycie, jednocześnie jedna z naszych członkiń pobiła rekord i w wieku 65 lat została najstarszą kobietą w historii, której udało się to osiągnąć! Przygotowania do wyprawy i zdobycie szczytu odbyły się przy udziale słynnej polskiej himalaistki, Anny Czerwińskiej.

W 2014 roku wyjechałyśmy do Iranu, aby tam 10 czerwca o godz. 13.00 stanąć na szczycie Damavandu - wulkanu o wysokości 5610m.

Rok 2016 to wyprawa do Meksyku na najwyższy wulkan Ameryki Północnej i Środkowej - Pico de Orizaba, 5610m n.p.m. Na jego szczycie stanęłyśmy 29 lutego po 7,5 godzinnej wspinaczce południowym zboczem Pico. Nachylenie terenu w ostatnim, kilkusetmetrowym odcinku zbliża się do 45 stopni, co przy żwirowym, niestałym gruncie jest dużym utrudnieniem. Nasza wulkaniczna energia dała nam jednak siłę by stawić czoła ciężkim warunkom:) 

W zeszłym roku sięgnęłyśmy po nowe wyzwanie na Teneryfie i zdobyłyśmy szczyt Pico El Teide (3817 m n.p.m). Usytuowanie wulkanu na niewielkiej wyspie podsunęło nam pomysł na zdobycie szczytu w niekonwencjonalny sposób – startując od poziomu morza. Rozpoczęłyśmy naszą wędrówkę z plaży Playa Ruiz na północnym wybrzeżu 23 maja o godz. 19tej. Na szczycie stanęłyśmy o wschodzie słońca 26 maja.

Jesienią tego roku planujemy kolejną wyprawę do pięknej, niezwykłej Indonezji i eksplorację tamtejszych wulkanów. Niestety każda wyprawa to spory wydatek dlatego nie wszystkie z nas mogą sobie pozwolić na wyjazd.

Fundusze na pokrycia kosztów wypraw trudno jest wypracować we własnym zakresie. Potrzebujemy wsparcia finansowego, by móc kontynuować naszą misję zdobywania wulkanów i docierania do miejsc, które pojawiają się początkowo tylko w marzeniach, a później przekuwamy je w rzeczywistość. 

 Nigdy nie próbowałyśmy pozyskiwać funduszy poprzez fundraising, zwykle starałyśmy się same uzbierać pieniądze dorabiając sobie w weekendy, biorąc dodatkowe zmiany w pracy, w miarę możliwości odkładając każdy grosz na kolejną wyprawę lub niestety zadłużając się w bankach... Ale jak wspominałyśmy wcześniej nie chcemy się zatrzymywać, postanowiłyśmy więc spróbować szczęścia i poprosić Was o wsparcie. 

Każdą złotówkę, którą nas wspomożecie przeznaczymy na cele wyprawowe m.in. sprzęt wspinaczkowy, odzież ochronna, a także wszelkiego rodzaju pozwolenia na wejścia na wulkany. W szczególności chcemy wspomóc te z nas, które nie mają szans samodzielnie uzbierać pieniędzy na taki wyjazd i wyposażenie. 

Jeżeli zdecydujecie się nam pomóc i wpłacić choćby symboliczną kwotę będziemy bardzo bardzo wdzięczne i szczęśliwe!💗Pomoże nam to rozwijać skrzydła i realizować marzenia, których mamy bardzo dużo, a czas ucieka szybciej niż byśmy chciały. Każda następna wyprawa dodaje nam energii i siły i umacnia w przekonaniu, że razem możemy więcej, bo siła jest kobietą ❣ :) 

I już teraz serdecznie zapraszamy Was na spotkanie powyprawowe z Indonezji, na którym podzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i opowiemy o naszych przygodach! Planujemy cykl prelekcji z pokazem filmu dokumentalnego z wyprawy oraz wystawę fotografii. Mamy zamiar dotrzeć do dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych, a także do seniorów wygłaszając prelekcje w Uniwersytetach III wieku. Planujemy wydać kalendarz z naszymi wyprawami. Naszym marzeniem jest też publikacja - album z fotografiami oraz tekstami z dzienników wypraw.

 O spotkaniu po powrocie z Indonezji poinformujemy na naszym fanpage'u na FB  https://www.facebook.com/StowarzyszenieKilimandzaro2012/
oraz stronie internetowej https://kilimandzaro.org/

Tam też będziemy umieszczać na bieżąco informacje o postępach naszej wyprawy oraz fotorelację :) Zapraszamy Was serdecznie do odwiedzenia tych stron i poznania lepiej naszej historii oraz nas - zwyczajnych kobiet, które wymyśliły sobie, że zamiast bycia tylko gospodyniami domowymi będą zdobywać wulkany:)

 A może nasza historia zainspiruje i Ciebie do wspięcia się na własne "Kilimandżaro"? :) 


 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
2 320 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 29 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 29

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
120
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
60
Katarzyna Przemyska - awatar
Katarzyna Przemyska
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Kaja Blachowicz - awatar
Kaja Blachowicz
400
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij