Zbiórka Ubezpieczenie zdrowotne i leki - miniaturka zdjęcia

Ubezpieczenie zdrowotne i leki

Zbiórka Ubezpieczenie zdrowotne i leki - zdjęcie główne

Ubezpieczenie zdrowotne i leki

0 zł z 1 000 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Marcin Kopczyński - awatar

Marcin Kopczyński

Organizator zbiórki

Dzień dobry

Nazywam się Marcin Kopczyński, mam 40 lat. Życie w ostatnim czasie spłatało mi figla i znalazłem się w sytuacji, z której nie potrafię znaleźć wyjścia. 

Ze względu na pogłębiające się problemy finansowe, zdecydowałem się rzucić pracę w zawodzie i wyjechać na kontrakt za granicę. Zostałem jednak oszukany, nie dostałem wynagrodzenia za pracę. Wróciłem więc do kraju przed czasem i szybko podjąłem pierwszą lepszą pracę, niestety na umowę zlecenie. Znalazłem pracę w zawodzie, którą miałem podjąć 6 maja, jednakże w między czasie miałem zawał serca. Umowa zlecenie się skończyła, natomiast 26 maja 2019 roku kończy mi się ubezpieczenie zdrowotne. 

Obecnie, ze względu na chorobę, chwilowo nie mam zdolności do pracy i jestem w trakcie rekonwalescencji. Nie mogę wiec podjąć żadnej pracy, a ze względu na brak zdolności do pracy nie mogę zarejestrować się w PUP, żeby mieć chociażby ubezpieczenie zdrowotne. Zasiłek chorobowy z ZUS mi nie przysługuje i jedyną opcją ubezpieczenia się jest jego wykupienie. 

Przy braku ubezpieczenia zdrowotnego koszt leków, które muszę brać po zawale oraz insuliny bez której nie mogę funkcjonować ponieważ jestem chory na cukrzycę typu I to około 1500 zł/mc . Dodatkowo będę zmuszony płacić za kontrolne wizyty lekarskie oraz rehabilitację, która umożliwi mi powrót do normalnego życia. Gdybym był ubezpieczony, niezbędne do życia leki kosztowałyby mnie ok. 200 zł, a do lekarza poszedłbym za darmo.

Obecnie mieszkam z Mamą, która jest na emeryturze i też choruje na cukrzycę. Utrzymuje mnie od ok. miesiąca, jednakże nie stać jej na dodatkowe wydatki.

Zebraną kwotę przeznaczę na ubezpieczenie zdrowotne w czasie rehabilitacji dopóki nie mogę podjąć żadnej pracy, czyli ok. 2-3 miesiące. 

Nie mam już gdzie pożyczyć pieniędzy, wystawiłem też kilka rzeczy na sprzedaż, ale puki co nie ma chętnych. Będę więc bardzo wdzięczny za okazaną pomoc.

Obiecuję, że gdy tylko wrócę do pracy, równowartość zebranej na tej akcji pieniędzy przeznaczę innym potrzebującym za pomocą portalu pomagam.pl . 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł z 1 000 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Marcin Kopczyński - awatar

Marcin Kopczyński

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij