Zdjęcia jednej z moich podopiecznych. Cudowne prawda?
Od niedawna zająłem się hodowlą ptaszników. Z racji na swoją pracę w handlu, której powoli mam dość, stwierdziłem, że chętnie zajme się promowaniem swojego hobby i otworzę sklep z pajunami. Sklep to jedno, po drugie zajmę się ratowaniem pająków z rąk nieodpowiedzialnych opiekunów, którzy zakupili zwierzęta i z jakiegoś powodu nie poradzili sobie z pupilem, albo mieli słomiany zapał.
Przytoczę tu sytuację, która miała wpływ na moją decyzję. Otóż w pewnym sklepie terrarystycznym zauważyłem bardzo mizernie wyglądającego ptasznika, podrostka gatunku Lasiodora parahybana. Ptasznik w stanie bardzo przykrym, bo wygłodzony i w stanie praktycznie agonalnym. Po zapytaniu o niego usłyszałem, że ktoś zostawił go przed sklepem na zimnie w jego pudełku. Nie dość, że przemarzł to jeszcze z racji na prawie zapadnięty odwłok musiał nie być karmiony bardzo długo. Kupiłem jedzenie dla swoich pięciu pajunów i zapytałem, czy mogę spróbować go odratować. Otrzymałem za darmo jeszcze trochę pokarmu(za co dziękuję, bo chciałem za niego zapłacić) i owego nieszczęśnika. Jak można żywe tropikalne stworzenie zostawić w temperaturze kilku stopni przed sklepem, nawet nie poczekać na otwarcie sklepu i oddać, tylko nie karmić i porzucić na śmierć. Ludzie powinni przechodzić jakieś psychotesty przed zakupem zwierząt. Wracając do tematu, ogrzewanie ptasznika, podawanie wody pipetą na helicery w pobliżu otworu gębowego ptasznika co godzinę lub dwie. Ptasznik po pierwszym dniu zaczął nawet ruszać helicerami, jednak był dalej bardzo słaby. Walka trwała trzy dni, również w nocy. Niestety trzeciego dnia około 07:00 ptasznik nie wykazywał już żadnych odruchów i odszedł z tego okrutnego świata. Pytam raz jeszcze jak można, tak potraktować żywe zwierzę. Siedziałem i płakałem nad nim, bo z całych sił chciałem, aby z tego wyszedł. Niestety nie udało mu się, brakło sił i chęci do życia.
Zbiórkę zakładam, gdyż poza hodowlą i otwarciem sklepu terrarystycznego pragnę założyć i rozpromować organizację, do której będzie można oddać pajuna, gdy ktoś nie będzie mieć dla niego czasu, lub będzie jakikolwiek inny powód chęci oddania go.
Koszta, które wstawiłem są przybliżone, gdyż zacznę, gdy tylko będę mieć możliwość. Mam trochę odłożonych oszczędności, ale zakup lokalu, reklama, rozpromowanie działaności i miejsca, gdzie ktoś zajmie się pajunami przerasta moje możliwości finansowe na ten moment.
Nie oczekuję wsparcia w astronomicznych kwotach. Tak naprawdę milion osób, która wesprze jedną złotówką wystarczy, aby założyć sklep, organizację i skontaktować się z hodowlami, które może pomogą rozpromować ratowanie niechcianych pajunów, bo mimo, że to proste zwierzęta to jednak żywe zwierzęta.
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Anonimowy Darczyńca
Powodzenia, czekam na aktualizacje.