Zbiórka RATUJ KONIE- Podaj pomocną dłoń - miniaturka zdjęcia

RATUJ KONIE- Podaj pomocną dłoń Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka RATUJ KONIE- Podaj pomocną dłoń - zdjęcie główne

RATUJ KONIE- Podaj pomocną dłoń

3 669 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 63 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

JESTEŚMY FUNDACJĄ, KTÓRA RATUJE KONIE. NIESIEMY POMOC KONIOM W POTRZEBIE, CZYLI WYKUPUJEMY, INTERWENIUJEMY, OPIEKUJEMY SIĘ, LECZYMY, SZUKAMY DOMÓW ADOPCYJNYCH.

Kiedyś uratowane od oprawców dziś znów potrzebują pomocy...

Rok 2023 rozpoczął się dla nas bardzo źle. Jesteśmy pod ścianą i nie wiemy co będzie dalej. Robimy co w naszej mocy aby zwierzęta które mamy pod opieką były bezpieczne. Najpierw walczyliśmy z lockdownem później wojna w Ukrainie teraz inflacja. Wszystkie te wydarzenia ciągnęły nas na dno, ale walczyliśmy. Dziś  tracimy nadzieję, że to wszystko jeszcze się ułoży. Przez 20 lat walczyliśmy o los zwierząt. Nasz ośrodek jest domem dla 126 koni. Dla nich to dom w którym maja naszą troskę i bezpieczeństwo. Trafiły tu sponiewierane przez człowieka. Doznały strachu i cierpienia a traumatyczne przeżycia i lęki zostawiły ślady w ich psychice na zawsze. Jesteśmy z nimi 24 godziny na dobę kiedy jest taka potrzeba. Opatrujemy rany, podajemy leki. Czasami trudno jest patrzeć na ich cierpienie, ale musimy działać. Złożyliśmy obietnice im i sobie że już nigdy nie zaznają cierpienia. Ta obietnica niestety ma swoją cenę. Nasza miłość i troska to za mało. Nie nakarmimy ich miłością, nie wyleczymy naszą troską.

Przez 20 lat nigdy nie byliśmy w tak trudnej sytuacji finansowej. I nigdy konie nie chorowały nam tak bardzo jak teraz. Jakby wysypał się worek nieszczęść. Jesteśmy zmęczeni i zrezygnowani. Mamy niezapłacone faktury za leczenie koni. Weterynarze upominają się o zapłatę a my po prostu nie mamy możliwości zapłacić. Mamy 30 tys. długu.

MASZA - Kilka dni temu objawy kolki. Pomimo podjętych działań nie udało się opanować sytuacji na miejscu. W nocy organizowaliśmy transport do lecznicy. Skręt jelit był tak poważny, że potrzebna była operacja. Jak się okazało guz zatkał jelito. Został wycięty a Masza dochodzi do siebie.

OCZEK - Pomimo naszych starań nie udało nam się uratować mu życia. Zrobiliśmy wszystko, aby odszedł bez bólu otoczony dobrymi ludźmi.

BASIA - Kiedy do nas trafiła ledwo trzymała się na nogach. Wyeksploatowana do granic możliwości. Chudziutka z ogromnym nadętym brzuchem. Zarobaczona, wyliniała z świerzbem. Niestety wrzody żołądka powracają co jakiś czas i niestety bóle brzucha zmusiły nas do kolejnych badań. Wrzody znowu dokuczają co potwierdziła gastroskopia.

JORDAN - Od kilku dni w lecznicy. Musieliśmy podjąć decyzję o usunięciu 3 zębów które ropiały. Takiego zabiegu lekarz nie mógł wykonać w stajni. Konieczna była narkoza.

KASIA, TINA, IVO, MAKS, GRETA, SANTOS, ZOJA, MISIEK, FIGURA - korekta zębów

INTERWENCJA W ZAKOPANEM - Klacz Figura całe życie spędziła w Zakopanem. Miała widok na skocznię, duży teren i swoją stajenkę. Nigdy nie pracowała, nawet pod siodłem. 86-letnia Pani Maria, właścicielka klaczy, ostatnio niemal każdego dnia jeździła odwiedzać w szpitalu chorą córkę. Kiedy wracała – Figura zawsze czekała na nią przy bramie. Niestety – któregoś grudniowego dnia Pani Maria nie wróciła. Także trafiła do szpitala. A Figura, pies Browar oraz koty Burcia i Miluś zostały same na posesji. Ratunku dla zwierząt zaczęli szukać zaniepokojeni sytuacją sąsiedzi i turyści. Codziennie widzieli, że klacz stale przebywa na dworze, nawet w ulewy, śnieżyce i mrozy. Sąsiedzi wiedzieli, że Pani Maria jest w szpitalu. Bardzo się bali co się stanie ze zwierzętami, kiedy temperatury drastycznie spadną. Pomocy szukali wszędzie. Aż trafili do nas.

Figura jest kilkunastoletnią klaczą. Miłą, ciekawską. Wita się z nami, jakbyśmy znali się od lat. Widać, że ufa człowiekowi. Sąsiad mówi, że śpi na śniegu. Nic dziwnego. Do jej stajenki nie da się już nawet wejść, tyle tam odchodów. W końcu udaje się nam zdobyć numer telefonu do pani Marii. Dzwonimy, znowu z duszą na ramieniu: z ofertą pomocy. Chcemy zabrać wszystkie zwierzęta i zapewnić im dobre życie. Ale czy pani Maria się zgodzi? Zgadza się! Zgadza się i płacze, że nie sądziła, że jeszcze coś tak dobrego ją spotka. Długo opowiada o zwierzętach. Obiecuje, że jak tylko wyjdzie ze szpitala – będzie im wysyłać prezenty. Teraz my płaczemy. Chcemy, żeby pani Maria wszystkie swoje siły włożyła w walkę o swoje zdrowie. Chcemy, żeby była pewna, że zwierzęta są zaopiekowane, bezpieczne i już nie będzie musiała się o nie martwić. 

Właścicielka przebywa nadal w szpitalu z którego prawdopodobnie niestety nigdy nie wróci... Zwierzęta zostają pod naszą opieką i na naszym utrzymaniu.

Musimy pilnie zapłacić zaległości. Sytuacja jest dramatyczna. Nie możemy już leczyć zwierząt na kredyt. Uratować konie to jedno, ale zapewnić im profesjonalną opiekę, specjalistyczne  leczenie jest równie ważne.

BŁAGAMY PAŃSTWA O POMOC!

Koń jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.PODAJ POMOCNĄ DŁOŃ URATOWANYM KONIOM I WESPRZYJ ICH LECZENIE I OPIEKĘ.

Pomóż nam opiekować się uratowanymi końmi. To tylko Waszemu wsparciu możemy istnieć, możemy ratować i zajmować się niechcianymi zwierzętami.

Bardzo prosimy o wsparcie.

Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc.

DZIĘKUJEMY!


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
3 669 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 63 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 63

Wola 1964 - awatar
Wola 1964
50
Nika - awatar
Nika
10
Aneta - awatar
Aneta
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Amelia Rutkowska - awatar
Amelia Rutkowska
17
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Renata - awatar
Renata
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij