Zbiórka Proteza nogi dla Vlodiego Tafla - zdjęcie główne

Proteza nogi dla Vlodiego Tafla

1 217 zł  z 110 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Zespół dollZ - awatar

Zespół dollZ

Organizator zbiórki

Cześć!

Tu zespół dollZ. Wydaliśmy ostatnio singiel pt. "Jak Ćmy". Do współpracy przy teledysku zaprosiliśmy Vlodiego Tafla, który jest prawdopodobnie jedynym na świecie perkusistą grającym profesjonalnie bez nogi.

Jego historia to wielka lekcja dla każdego kto ma problem z wiarą w siebie. Vlodi miał gdzieś co "ludzie mówili", postanowił sięgnąć po swoje marzenie wbrew wszelkiej logice i... wygrał. Teraz gra z najlepszymi w branży. Jego historia jest inspirująca również dla nas, ponieważ jak każdy, mamy czasami chwile zwątpienia. Dlatego przy okazji występu Vlodiego w naszym teledysku postanowiliśmy odpalić zbiórkę kasy na protezę, która jest STRASZNIE DROGA. Koszt takiej protezy to 110. 000 zł, a w czasie pandemii, kiedy artyści ledwo wiążą koniec z końcem, taka suma to wyzwanie, któremu nie sposób sprostać. Chcemy pomóc m. in. dlatego, aby pokazać ludziom, nie tylko niepełnosprawnym, że mimo przeciwności warto iść po swoje! Jak mówi Vlodi Tafel "wszystko da się zrobić"!

Poniżej znajdziecie link do naszego wspólnego projektu oraz opis historii Vlodiego wraz z informacją o protezie, na którą zbieramy!

Link do klipu:

https://youtu.be/xcPEryQwAUU

Vlodi to muzyk, instrumentalista, pierwszy  (i prawdopodobnie jedyny) na świecie perkusista  z tak głęboką amputacją. Urodził się w 1971 r. w Toruniu, od dziecka kochał piłkę nożną, jako nastolatek trenował w „sekcji trampkarzy” m.in. na warszawskiej Agrykoli i Legii Warszawa. 

Kontuzja kolana pogrzebała szansę na futbolową karierę, ale być może uratowała mu życie: przy okazji kolejnych badań wykryto bowiem raka kości i konieczna okazała się amputacja lewej nogi, łącznie z wyłuszczeniem w stawie biodrowym.

W czasie pobytu w szpitalu podjął decyzję:
dalej będzie grał, tylko nie w piłkę, ale na perkusji. Instrument nie był przypadkowy: „Wybrałem jedyną siedzącą robotę. Rzuciłem sobie wyzwanie, nie wiedząc, co mnie czeka”. Dyrektorzy szkół muzycznych odrzucali jego podania.
Po roku nauki teorii i podstaw gry na perkusji w prywatnym ognisku został przyjęty do szkoły muzycznej, od razu II stopnia. Ukończył też Wydział Jazzu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Chopina z najwyższą oceną i dyplomem w klasie perkusji.

Na koncie ma pracę przy prawie 20 płytach i współpracę m.in. z Anitą Lipnicką, Robertem Chojnackim, Stanisławem Sojką. Grał w studiach, na scenach i w salach koncertowych i teatralnych całej Europy.

Magazyn „Perkusista” napisał o nim: „świetny bębniarz, który może służyć za przykład determinacji dla wielu wątpiących perkusistów”. A on dodaje: „Muzyka trzymała mnie przy życiu, choć wiele osób powtarzało, że to nie dla mnie, że nie dam rady. A ja miałem klapki na oczach, wiedziałem, że chcę grać, bo muzyka daje mi poczucie wolności, ucieczkę od życia, które na co dzień potrafi nieźle dać w kość. Dzięki determinacji i uporowi mogę łączyć pracę i pasję w jednym”.

info. pras.: fokus.pl

Wszystkie zebrane pieniądze przeznaczymy na protezę nogi C-Leg 4. Zapewni ona lepszą jakość życia Vlodiemu, dzięki większej niezależności. Żadna inna mechatroniczna proteza kończyny dolnej nie jest używana przez tak wielu użytkowników na całym świecie. C-Leg to najbezpieczniejszy przegub kolanowy sterowany mikroprocesorem, dzięki czemu jest niezwykle niezawodny. Dynamicznie dostosowuje się do różnych codziennych sytuacji - od schodów i ramp po różne powierzchnie i chodzenie do tyłu. Wbudowany mechanizm kontroli potknięcia zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo na co dzień. Użytkownicy intuicyjnie przyjmują swobodną pozycję stojącą z lekko zgiętym przegubem kolanowym.


Dzielmy się dobrem! Udostępniajmy i pokażmy naszą siłę! W razie jakichkolwiek pytań znajdziecie nas na naszym fan page'u, jesteśmy do Waszej dyspozycji! <3

https://www.facebook.com/dollzband/

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
1 217 zł  z 110 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Zespół dollZ - awatar

Zespół dollZ

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 14

Basia M. - awatar
Basia M.
200
Michał O. - awatar
Michał O.
100
Agnieszka Ilwicka - awatar
Agnieszka Ilwicka
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Eugenia Raczak - awatar
Eugenia Raczak
100
Lech Maciejewski-mały - awatar
Lech Maciejewski-mały
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
7
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
210

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij