Zbiórka Pomoc dla króliczka Bactera - zdjęcie główne

Pomoc dla króliczka Bactera

0 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Joanna W - awatar

Joanna W

Organizator zbiórki

Hej, to jest Bacter, zwykle energiczny i wesoły króliczek miniaturka. Od ponad dwóch lat jest członkiem naszej rodziny i wszyscy go uwielbiają. Kilka dni temu zauważyłam, że stał się bardziej spokojny i nie chciał się bawić, na początku myślałam że poprostu jest zmęczony lub przeszkadzają mu wysokie temperatury. Niestety w niedzielę zauważyłam że cały czas trzyma przechyloną główkę, siedzi w kącie klatki i mało je. Wieczorem, kiedy chciałam zachęcić go do biegania i zabawy nie był w stanie normalnie kicać ani się poruszać, cały czas się wywracał i nie mógł utrzymać równowagi. Byłam całkowicie przerażona i zrozpaczona, nigdy nie widziałam zwierzaka w takim stanie, a nie mógła być to wina wieku Bactera, bo nie ma nawet trzech lat. 

W poniedziałek pojechaliśmy do weterynarza, gdzie dowiedzieliśmy się że najprawdopodobniej jest to Encephalitozoonoza cuniculi, choroba którą część królików ma od urodzenia jednak często nie daje żadnych objawów. Jeśli się uaktywni, w pierwszej kolejności pasożyt atakuje wątrobę i jelita które naszczęście mogą się regentować, jednak później aatakuje nereki, które się nie regenerują i występują objawy, najczęściej ze strony układu nerwowego. Weterynarz powiedział, że może to być też zapalenie ucha środkowego ale to nie wyklucza Encephalitozoonozy. Bacter miał pobraną krew aby dowiedzieć się na którą chorobę cierpi, ale na wyniki dalej czekamy. Narazie dostał zastrzyk z antybiotykiem, a w domu musimy podawać mu pastę odrobaczającą oraz tabletki. Z racji tego, że króliki to zwierzęta egzotyczne mało weterynarzy się nimi zajmuje co wpływa na cenę badań i leków. Aby potwierdzić czy Bacter nie ma też zapalenia ucha potrzebne jest wykonanie tomografu (pod narkozą) co będzie kosztem 500-1000 złotych, a dalsze leczenie również będzie kosztowne. Możliwe, że mimo leczenia nigdy nie uda się w pełni cofnąć skrętu główki czy innych dolegliwość a to zaskutkuje jego niepełnosprawnością. Obecnie Bacter ma się troszkę lepiej jednak nadal ma problemy z poruszaniem się czy jedzeniem (więc trzeba go karmić papkami bo nie może gryść twardego jedzenia) oraz ogólnym funkcjonowaniem. 

Głupio jest mi prosić o pomoc jednak jestem do tego zmuszona jeśli nie chcę aby mój króliczek cierpiał z powodu tych chorób i ich skutków. Dlatego bardzo proszę każdego o pomoc, wierzę że na świeci nadal są cudowni ludzie, a dobro zawsze wraca! Nie pozwólmy Bacterowi cierpieć...

0 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Joanna W - awatar

Joanna W

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij