Filipek urodził się 22 Maja 2018 roku w Poznaniu, jest on wcześniakiem z porodu w 29 tygodniu ciąży poprzeć cięcie cesarskie. Tak wczesny poród został wywołany poprzez przedwczesne odklejanie się łożyska przez co maluszek przyszedł na świat z bardzo niską masą urodzeniową zaledwie 1530g, niewydolnością oddechową, urazem tkanek miękkich, niedokrwistością wcześniaków, obniżoną kurczliwością lewej komory sercowej, wodniakiem jądra lewego oraz poszerzeniem układu kielichowo -miedniczkowego nerki lewej.
Filipek długi czas po przyjściu na świat spędził w szpitalu i niestety w dalszym ciągu bywa tam bardzo często. Gdy miał niespełna pół roczku pojawiły się u niego napady bezdechów, które towarzyszą mu po dziś dzień. W późniejszym czasie zdiagnozowano u Filipka zaburzenia rytmu serca, niedosłuch obustronny, napady asfikcji oraz Hipogammaglobulinemie przez co maluch nie ma odporności i co chwilę choruje. W związku z częstymi infekcjami regularnie musi przechodzić kompleksowe badania co wiąże się z pobytami w szpitalach. Mimo starań rodziców i regularnemu uczęszczaniu Filipka do logopedy mały bohater ma problemy ze słuchem przez co nie wyraźnie wymawia słowa oraz je przekręca nagminnie. Towarzyszące napady asfikcji – bezdechy utrudniają mu życie codziennie gdyż napady przychodzą w różnych sytuacjach, gdy je posiłek, kąpie się a nawet gdy śpi. Dodatkowo przedszkolak szybko dostaje zadyszki przy większej aktywności fizycznej za równo w domu jak i w przedszkolu czy też na spacerze.
Częste infekcje uniemożliwiają Filipkowi regularne uczęszczanie do przedszkola, do którego tak bardzo lubi chodzić. Mały urwis lubi być aktywny wśród rówieśników mimo iż często wytykają mu że go nie rozumieją.
Każdy pobyt w szpitalu, każda choroba, grypa i przeziębienie, każda wizyta u lekarzy oraz specjalistów a także dojazdy są kosztowne. Na chwilę obecną 4-letni Filipek wymaga dobrze dobranych aparatów słuchowych. W domu rodzice także muszą być zawsze zaopatrzeni w butlę z tlenem w razie napadu bezdechu a także w sprawny inhalator (obecny powoli odmawia posłuszeństwa) i sporą ilość lekarstw, których maluch wymaga sporo.
W połowie maja tego roku Fifi jedzie do CZD w Warszawie wraz z rodzicami w celu założenie aparatów słuchowych bądź implantów gdyż obecne są już za słabe. Niesty NFZ i pefron refundują tylko część kosztów.
Chętnym osobom chcącym pomóc małemu Filipkowi normalnie słyszeć oraz wesprzeć jego leczenie chorób współistniejących bardzo dziękujemy w imieniu Rodziców Filipka.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: