Zbiórka Na pomoc w walce z mukowiscydozą - miniaturka zdjęcia

Na pomoc w walce z mukowiscydozą Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Na pomoc w walce z mukowiscydozą - zdjęcie główne

Na pomoc w walce z mukowiscydozą

27 727 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Mukowiscydoza to nieuleczalna i wielonarządowa choroba genetyczna. Atakuje przede wszystkim płuca i układ pokarmowy, często prowadząc do przedwczesnej śmierci. W Polsce choruje na nią ok. 2000 osób.

W 2022 r. część chorych została objęta nowoczesną terapią lekową, która zmienia obraz choroby, ale nie prowadzi do całkowitego wyleczenia. Nasi podopieczni, aby żyć, potrzebują wsparcia w wielu obszarach. 

Zebrane środki pozwolą na realizację trzech najważniejszych projektów : wsparcie psychologiczne, wsparcie fizjoterapeutyczne, wsparcie w zakupie leków i sprzętu do rehabilitacji. 

1. Wsparcie psychologiczne

Codzienna walka z chorobą wymaga dużo dyscypliny ze strony chorego. Inhalacje, drenaże, ćwiczenia usprawniające pracę płuc, mnóstwo leków, częste hospitalizacje a przede wszystkim świadomość życia ze śmiertelna chorobą sprawiają, że wielu chorych zmaga się z problemami natury psychicznej: poczuciem lęku, depresją, osamotnieniem, bezsilnością. Wiedząc jak ważne jest zdrowie psychiczne, staramy się zapewniać chorym na mukowiscydozę wsparcie psychologiczne, które pozwala im radzić sobie z problemami i poprawia jakość życia. 

2. Wsparcie fizjoterapeutyczne

Bez stałej rehabilitacji oddechowej walka z chorobą skazana jest na porażkę. Dlatego organizujemy projekty fizjoterapii domowej, które uczą efektywnego wykonywania inhalacji i drenaży, a także pokazują jak ważną rolę w życiu chorego odgrywa aktywność fizyczna.

3. Wsparcie w zakupie leków i sprzętu do rehabilitacji

Mukowiscydoza powoduje znaczne obciążenie finansowe dla całej rodziny. Im bardziej zaawansowane stadium choroby, tym większe są wydatki na nierefundowane leki i suplementy. Niezbędny do rehabilitacji sprzęt refundowany jest przez NFZ tylko częściowo. Nasze wsparcie będzie obejmowało dofinansowanie zakupu leków i sprzętu do rehabilitacji dla najbardziej potrzebujących. 

Prosimy, pomóżcie nam zmienić życie chorych na mukowiscydozę! 

Sprawmy razem, aby poczuli, że nie są pozostawieni sami sobie w walce z chorobą.

Zbiórka prowadzona jest w ramach akcji Auchan Lokalnie - wraz z hipermarketem Auchan Wola w Warszawie, Donateo i Pomagam.pl .

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą jest najstarszą i największą w Polsce organizacją, która działa na rzecz chorych na mukowiscydozę. Naszą misją jest wsparcie chorych na mukowiscydozę i ich rodzin w walce o godne i jak najdłuższe życie. Jesteśmy blisko naszych podopiecznych, pomagamy im mierzyć się z codziennymi wyzwaniami i problemami wynikającymi z tej ciężkiej, nieuleczalnej choroby genetycznej. Chcemy zapewnić im wszechstronną pomoc, by wiedzieli, że nie są sami w zmaganiach z chorobą i dać im nadzieję, że mukowiscydoza to nie wyrok.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
27 727 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 6

Logo Auchan
Klienci Auchan
27 477
Paweł - awatar
Paweł
10
Gabriela - awatar
Gabriela
70
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Artur - awatar
Artur
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij