owner

Andrzej Pindor

Organizator zbiórki

Zbiórka

Życie żołnierza to służba ojczyźnie!

Weteran misji Grzegorz Sieradzki spędził ostatnie dwa miesiące zamknięty w czterech ścianach swego mieszkania. Porusza się na wózku inwalidzkim, sam nie opuści piętra. Pod koniec czerwca mógł to wreszcie zrobić – dzięki wsparciu życzliwych ludzi otrzymał urządzenie, które sprowadza człowieka na wózku po schodach. Jego choroba nie odpuszcza.

Grzegorz zawsze wspierał słabszych!

Żołnierz, który w błękitnym hełmie bronił i pomagał innym teraz sam potrzebuje pomocy i wsparcia. Polskiego weterana cechuje jeszcze jedno - sam nigdy nie wyciąga ręki o pomoc, bo jest żołnierzem, który nie wybiera sobie zadania do wykonania (tak jak policjant nie wybiera sobie na którą interwencję pojedzie). Żołnierz wykonuje rozkaz!

Służba Ojczyźnie jest najzaszczytniejszą ze służb, dlatego proszę zapoznajcie się z historią Grzegorza. Miejcie na uwadze jego niebezpieczną i nieprzewidywalną służbę poza granicami kraju, a przede wszystkim te słowa z jego przysięgi wojskowej: „służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic, stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego (…), krwi własnej ani życia nie szczędzić”.

Pomóż mu walczyć z jego chorobą!

Grzegorz Sieradzki przez 25 lat był zawodowym żołnierzem. Uczestniczył w sześciu misjach zagranicznych: 26 miesięcy spędził w Libanie pod flagą ONZ oraz 13 miesięcy w Afganistanie. Po powrocie z Afganistanu zdecydował się zakończyć służbę i przeszedł na emeryturę.

Na tym polu bitwy Grzegorz przegrywa. Stawką jest jego ŻYCIE!

W styczniu 2014 pojawiły się pierwsze objawy choroby: nieskoordynowane ruchy rąk, nawet przy tak prostych czynnościach jak otwieranie drzwi. Lekarze długo nie mogli znaleźć przyczyny. Właściwą diagnozę postawił dopiero neurolog: SLA, czyli stwardnienie zanikowe boczne. Grzegorz zaczął szukać informacji w Internecie. Przeczytał: to nieuleczalna choroba, która atakuje i wyłącza kolejne grupy mięśni.

Coraz trudniej było mu się poruszać. Po kilku miesiącach zaczęły się problemy oddechowe. Choroba postępowała. Postanowił jednak walczyć, bo żołnierz polski szybko się nie poddaje i walczy do końca!!!

Photo

Stwardnienie zanikowe boczne. Ciężka choroba, ale Grzesiek nie poddaje się!

Najbardziej znaną na świecie osobą chorą na SLA jest astrofizyk Stephen Hawking. Walczy z chorobą już 40 lat. U niego SLA postępowała powoli, a w przypadku Grzegorza – w bardzo szybkim tempie. Na początku tego roku, choroba nabrała większego przyspieszenia.

Leku na SLA jeszcze, co prawda, nie wynaleziono, ale Grzegorz opowiada o eksperymentalnej terapii polegającej na wszczepieniu komórek galarety Whortona. Chciałby z niej skorzystać, bo to szansa na wygraną z chorobą.

Niestety barierą są koszty: jeden zabieg to wydatek około 20 tys. zł, a potrzebne są co najmniej trzy!

Lekarze nie znają przyczyny tej choroby, starają się po prostu opóźnić jej rozwój (przeżycia bardzo ciężkiej misji w Afganistanie też miały wpływ na obecny stan Grześka). Spowalnia ją systematyczna rehabilitacja i masaże. Przy czym niezbędna jest rehabilitacja ciągła, przynajmniej przez pięć dni w tygodniu. Tymczasem NFZ płaci tylko za godzinę rehabilitacji przez dwa dni w tygodniu.

Łącznie to 60 tys. zł – kwota znacznie przekraczająca możliwości finansowe rodziny.

Czas nieubłaganie ucieka, a Grzegorz jest coraz słabszy – apeluję o Twojąc pomoc, dziękując za każdą przekazaną przec Ciebie złotówkę!

Kapitan Andrzej PINDOR - twórca wielu akcji w ramach kampanii "Szacunek i Wsparcie"

Jestem weteranem misji wojskowych w Afganistanie, Iraku i Czadzie.

Pracuję w Wojskowej Komendzie Transportu Szczecin.

Od trzech lat wspieram weteranów poszkodowanych ze Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju oraz rodziny poległych żołnierzy ze Stowarzyszenia Rodzin Poleglych Żołnierzy "Pamięc i Przyszłość".

Zrobiłem kilkadziesiąt projektów w ramach kampanii społecznej "Szacunek i Wsparcie".

POMÓŻ GRZEGORZOWI! ON POTRZEBUJE TWOJEGO WSPARCIA!

PhotoPhoto

Aktualności

 • Andrzej Pindor

  Ludzie o wielkim sercu!

  31.07.15
  31.07.15

  Monika Pyrek, Klaudia Podkalicka, Ola i Piotr Gruszka, Katarzyna i Cezary Żak, Marta Chodorowska, Franciszek Pieczka, Piotr Pręgowski, Sylwester Maciejewski, Bogdan Kalus, Piotr Ligienza, Bartosz Topa, Jakub Wesołowski, Marcin Gortat, Andrzej Wrona, Łukasz Piszczek, Krzysztof Hołowczyc, Adam Małysz, Paweł Papke, reżyser Wojciech Adamczyk oraz kilka tysięcy wspaniałych ludzi wspierają i promują akcję #walkaweterana

  Photo

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca

  08.04.17
  08.04.17

  Czasami nie potrafimy docenić wartości chwili, dopóki nie stanie się wspomnieniem. Si.

 • Anonimowy Darczyńca

  28.03.17
  28.03.17

  Niech Was WSZYSTKICH błogosławi Tato=Bóg Wszechmogący - Ojciec, Syn i Duch Święty!!! AMEN!

 • Anonimowy Darczyńca

  13.12.16
  13.12.16

  Życzę szybkiego powrotu do zdrowia #walkaweterana

 • KAROLINA LESZKO

  04.11.16
  04.11.16

  Panie Grzegorzu. Raz jeszcze dziękujemy z Franiem za wsparcie i życzymy zdrowia. Wzruszyłam się słuchając pana historii....Żołnierz to człowiek mi bliski bo sama mam męża żołnierza. :) pozdrawiamy serdecznie

 • Daniel

  21.10.16
  21.10.16

  pomagam.pl

owner

Andrzej Pindor

Organizator zbiórki

Wpłaty - 808

 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Grzegorz
  10
  Grzegorz
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  1 000
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Wojciech Niewczas
  50
  Wojciech Niewczas
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  16
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Radek
  200
  Radek

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę