Zbiórka Wanny dla chorych leżących - miniaturka zdjęcia

Wanny dla chorych leżących

Zbiórka Wanny dla chorych leżących - zdjęcie główne

Wanny dla chorych leżących

20 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać teraz
 

Jako Fundacja "Mocni Nadzieją" zajmujemy się pomocą osobom przewlekle i / lub nieuleczalnie chorym.  Zapewniamy naszym podopiecznym opiekę lekarską, pielęgniarską i pielęgnacyjną, pomagamy finansowo i rzeczowo, finansujemy leki, dostęp do sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego, a także wspieramy osoby uzależnione.

Osobie zdrowej, niezależnej od innych i sprawnej ruchowo codzienne czynności pielęgnacyjno-higieniczne nie sprawiają żadnego problemu. Niestety, w przypadku obłożnej choroby człowiek jest skazany na pomoc innych w zakresie dbania o higienę.

Opiekując się pacjentami Hospicjum Domowego wiemy, jak wygląda w praktyce kwestia zachowania higieny u osób przewlekle i nieuleczalnie chorych. Bliscy chorego najczęściej nie mają odpowiedniego przygotowania i warunków fizycznych, aby odpowiednio zadbać o czystość chorego i jego otoczenia. Wskutek zaniedbań chorzy przebywają w opłakanych warunkach. Zaniedbania w kwestii higieny skutkują z kolei pogorszeniem ogólnego stanu chorego, nie wspominając już o pogorszeniu samopoczucia i ogromnym dyskomforcie. Bo kto z nas, zdrowych, wyobraża sobie długotrwałe leżenie w łóżku bez możliwości wstania, pójścia do toalety, samodzielnego umycia rąk, wejścia pod prysznic czy do wanny?

Kąpiel całego ciała w ciepłej wodzie to dla obłożnie chorego prawdziwy komfort. Aby zorganizować takie systematyczne kąpiele dla naszych podopiecznych, planujemy zakup wanien pneumatycznych przeznaczonych do kąpieli osób leżących bez konieczności przeprowadzania / przenoszenia chorego do łazienki. Ceny wanien mieszczą się w granicach od ok. 300 do nawet 2500 zł. Dlatego w imieniu naszych podopiecznych prosimy o pomoc finansową, przeznaczoną na zakup wanien. Zdecydowanie podniesie to jakość naszej opieki oraz zwiększy komfort osób obłożnie chorych.

Jeśli 400 osób zdecyduje się na wpłatę symbolicznych pięciu złotych, uzbieramy całą potrzebną kwotę. Dziękujemy za każdą, nawet drobną pomoc.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
20 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 2

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij