3 kilometry nad Warszawą

22 783 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 165 osób
Maciej Margas - awatar

Maciej Margas

Organizator zbiórki

Kim jestem?

Skoro trafiłeś na tą zbiórkę, prawdopodobnie wiesz kim jestem :) Nazywam się Maciej Margas, mam 23 lata, skończyłem kierunek operatorski w Warszawskiej Szkole Filmowej. Od 7 lat fotografuję Warszawę z jej najwyższych wieżowców. Efektem tej pracy jest m.in. film Warsaw 24h timelapse:

Warszawa z Lotu Ptaka

Niecały rok temu po raz pierwszy poprosiłem Was o pomoc, aby spełnić swoje marzenie i polecieć śmigłowcem w ściśle chronionej strefie powietrznej nad centrum Warszawy. Zaangażowanie i efekty tamtej zbiórki przerosły moje najśmielsze oczekiwania - w ciągu 3 dni udało mi się osiągnąć pierwszy cel (10.000zł!), a w ciągu dwóch tygodni dzięki Waszej pomocy zdobyłem ponad 16 tysięcy złotych! Zbiórka pieniędzy, a także pomoc sponsorów, umożliwiła mi wykonanie 2 półtoragodzinnych lotów helikopterem nad Warszawą, i stworzenie zdjęć, jakich nie zrobił wcześniej nikt inny! Możesz je obejrzeć m.in. na mojej stronie - MaciejMargas.com, na stronie projektu, lub na Facebooku.

Warsaw On Air

Warsaw On Air - bo tak postanowiłem nazwać swój projekt - odniósł ogromny sukces. O zdjęciach pisały media w kraju i za granicą, udzieliłem wielu wywiadów i spotkało mnie mnóstwo pozytywnych reakcji z całego świata. Na specjalne zaproszenie zarządcy Warsaw Trade Tower mogłem zaprezentować 25 zdjęć (z powstałych 5000) na 35. piętrze wieżowca. Wystawa cieszyła się ogromną popularnością - w ciągu miesiąca odwiedziło ją 6000 osób! Na wernisażu swoje otwarcie miał również sklep z wydrukami tych zdjęć - Warsaw Gift Shop.

Na początku maja fotografia "Planeta Warszawa" zdobyła I. Miejsce w Kategorii Środowisko w najbardziej prestiżowym polskim konkursie fotograficznym - Grand Press Photo 2016! Jest to ogromne wyróżnienie, które dało mi dużo energii do kontynuacji projektu :)

Zdjęcie opisu zbiórki 3 kilometry nad Warszawą

Ocalić od zapomnienia

Czy zdjęcia mają termin ważności? Ile zdjęć, które widzieliście w swoim życiu, na tyle zapadło Wam w pamięci żebyście mogli je teraz przywołać? Są oczywiście fotografie ponadczasowe, które zawsze pozostaną w zbiorowej świadomości. A co z tysiącami fotografii, które każdego dnia pojawiają się w internecie? Nawet na profilach fotografów, których śledzicie na co dzień? Zaryzykuję stwierdzenie, że przynajmniej 99,9% z nich zginie. Zapomnicie o nich. Pożyją 1 - 2 dni, po czym odejdą w zapomnienie. Będą zbyt daleko na osi czasu. Za miesiąc odnalezienie ich będzie już zbyt trudne. I nie dotyczy to tylko fotografii prasowej. Tak to po prostu działa, i z większością moich fotografii też tak będzie.

Ale nie z tymi.

Postanowiłem podjąć wyzwanie i spróbować ocalić moje zdjęcia lotnicze od zapomnienia. Zostawić coś po sobie. Chcę wydać Album Fotograficzny "Warsaw On Air". W którym znajdzie się wiele niepublikowanych dotąd fotografii. Nie publikowałem ich - bo pragnę, aby pożyły dłużej niż 1 dzień. Album, który będzie efektowny, i opowie o tym jak się czułem i co zobaczyłem z pokładu śmigłowca. Będzie świadectwem historii. Żeby każdy mógł postawić go u siebie na półce. Nie szukać zdjęć w odmętach internetu, tylko mieć je w formie fizycznej. Pokazać znajomym kiedy nas odwiedzą. Dać w prezencie. Wziąc ze sobą za granicę. Dotknąć, obejrzeć, bez włączania komputera. Mieć.

Ale to nie wszystko...

Zdjęcie opisu zbiórki 3 kilometry nad Warszawą

3 kilometry nad miastem

Przy dotychczasowych zdjęciach leciałem najwyżej 3000 stóp nad ziemią - co daje niecałe 1000 metrów. "Planeta Warszawa" to najszersze ujęcie miasta jakie zrobiłem. Tym razem chcę uchwycić na zdjęciach całą Warszawę! Nie tylko obszar Śródmieścia, ale też dalsze dzielnice. A może i miejscowości wokół? Wykonać świetne jakościowo zdjęcia Warszawy z wysokości, z jakiej widzą ją tylko piloci samolotów - 2,5-3 kilometry. A może nawet więcej - 4-5 kilometrów nad ziemią? Nawet fotografując to samo co do tej pory, będzie to zupełnie inna perspektywa.

Wszyscy mówili, że to niemożliwe, ale spróbowaliśmy. Wraz z Pilotem Derym odbyłem próbny lot awionetką na takiej wysokości - wiem już, że gra jest warta świeczki. Zresztą sami zobaczcie zdjęcia :) Jednak żeby osiągnąć zamierzony efekt i móc zrobić zdjęcia także nad lewobrzeżną Warszawą, muszę polecieć śmigłowcem.

Koszty takiego przedsięwzięcia są mniejsze niż ostatnim razem - dlatego ponownie chcę osiągnąć ten cel z Waszą pomocą!

Zdjęcie opisu zbiórki 3 kilometry nad Warszawą

Najważniejsze - co oferuję w zamian? :)

Potrzebuję Twojej pomocy! Nie chcę się rozdrabniać, dlatego tym razem nagród jest 5. Ale za to dużo bardziej wyjątkowe :) Obiecuję, że nie pożałujesz.

(Każdą osobę, która dokonała wplaty, proszę o kontakt w prywatnej wiadomości!)

Dlatego, jeśli wpłacisz mi:

 • 1zł i więcej - będę Ci bardzo wdzięczny. Dla mnie liczy się każdy grosz, dlatego i takie wpłaty są dla mnie bardzo cenne. Wpadnij na wystawę, pogadamy :)
 • 49zł i więcej - otrzymasz podpisany przeze mnie kalendarz biurkowy z moimi zdjęciami na 2017 rok. Fajna i poręczna rzecz, którą można się pochwalić albo dać w prezencie :)
 • 89zł i więcej - Główna nagroda tej zbiórki - Album Fotograficzny "Warsaw On Air". Jedyna w swoim rodzaju i jedyna taka publikacja w Polsce, której premierę planuję na październik 2016, wraz z wernisażem nowych zdjęć. Elegancki, w twardej oprawie, wstępnie ok. 160 stron. Będzie zawierał niepublikowane oraz nowe fotografie, będzie też co poczytać :) Wydrukowałem jeden próbny egzemplarz i robi ogromne wrażenie. Czy trafi do tradycyjnych księgarni - jeszcze nie wiem. Na pewno będzie dystrybuowany przez Warsaw Gift Shop. I na pewno po premierze jego cena będzie już wyższa (min. 99zł). Twoje wsparcie to swoisty pre-order.
 • 250zł i więcej - fotoobraz o wymiarach 80x50cm z wybranego zdjęcia
 • 400zł i więcej - fotoobraz o wymiarach 120x80cm z wybranego zdjęcia​
 • 999zł i więcej - Jesteś Gość. Albo Gościówa! Dostaniesz Kalendarz biurkowy, Album i wydruk na płótnie o wymiarach 120x80cm (lub dwa mniejsze - 80x50cm, jak wolisz). Dodatkowo, otrzymasz imienne zaproszenie na wernisaż prac, a Twoje nazwisko znajdzie się w podziękowaniach na końcu albumu (!). Zaproszę Cię także na spotkanie autorskie, na którym opowiem o szczegółach akcji i pokażę niepublikowane nigdzie indziej materiały, oraz nocne warsztaty fotograficzne :) 
Zdjęcie opisu zbiórki 3 kilometry nad WarszawąZdjęcie opisu zbiórki 3 kilometry nad Warszawą

Prośba o wsparcie

Tak jak wspomniałem, we wrześniu - październiku planuję wystawę nowych zdjęć, na której swoją premierę będzie miał album fotograficzny, zawierający najlepsze ze zdjęć powstałych w trakcie moich podniebnych wojaży. Tym samym zapewnię im choć częściową nieśmiertelność. Uda się to Tylko z Twoją pomocą :) A jeśli śledziłeś/aś moje poczynania przy poprzednim locie, wiesz że o projekcie znowu będzie głośno, i że warto we mnie zainwestować ;)

Dzięki!

MM

 

Warszawa jest większa i piękniejsza niż kiedykolwiek.

Pokażmy to światu.

Zobaczmy to sami.

 

Zapraszam do współpracy firmy, instytucje, oraz media zainteresowane sponsorowaniem, patronatem lub mecenatem nad lotem oraz albumem, a także wystawić u siebie moje prace.

W razie pytań prosze o kontakt:

Maciej Margas

[email protected]

505716689

Zdjęcie opisu zbiórki 3 kilometry nad Warszawą

Aktualizacje


 • Maciej Margas - awatar

  Maciej Margas

  30.03.2017
  30.03.2017

  Dzień dobry! Po wielu miesiącach pracy i oczekiwania w końcu jest! Moje marzenie - albumu fotograficzny WARSAW ON AIR stał się rzeczywistością!
  Od jutra zaczniemy go rozsyłać do tych z Was, którzy poprosili o wysyłkę pocztą, a z pozostałymi osobami widzę się w niedzielę 2.04.17 o 17:00 w wieżowcu Warsaw Trade Tower na premierze książki:
  - https://www.facebook.com/events/631188190399802/

  Do zobaczenia!

  Zdjęcie aktualizacji 3 981

Komentarze


 • Michał - awatar

  Michał

  31.07.2016
  31.07.2016

  Poprzednio się nie udało, teraz leci ;)

  • Maciej Margas - awatar

   Maciej Margas - Organizator zbiórki

   31.07.2016
   31.07.2016

   Ale za to dzięki Tobie się uda :) Dzięks!

 • Olka - awatar

  Olka

  31.07.2016
  31.07.2016

  Olka 10 zł Waldek, którego poznaliście na wystawie 40zl Powodzenia!

  • Maciej Margas - awatar

   Maciej Margas - Organizator zbiórki

   31.07.2016
   31.07.2016

   Dzięki! Sprawiedliwie się podzieliliście ;)

 • Paula - awatar

  Paula

  31.07.2016
  31.07.2016

  Twój poprzedni projekt był świetny - ten również z pewnością okaże się sukcesem. Powodzenia! :)

  • Maciej Margas - awatar

   Maciej Margas - Organizator zbiórki

   31.07.2016
   31.07.2016

   Dzięki! Trzymaj mnie za słowo :)

 • Lundowy - awatar

  Lundowy

  30.07.2016
  30.07.2016

  Gratuluję i trzymam kciuki za kolejne projekty! Niech nigdy nie zabraknie Ci entuzjazmu :)

  • Maciej Margas - awatar

   Maciej Margas - Organizator zbiórki

   31.07.2016
   31.07.2016

   Dzięki!

 • Piotr - awatar

  Piotr

  30.07.2016
  30.07.2016

  wspaniały projekt, powodzenia Maciek!

  • Maciej Margas - awatar

   Maciej Margas - Organizator zbiórki

   31.07.2016
   31.07.2016

   Dzięki! Damy radę :)

22 783 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 165 osób
Maciej Margas - awatar

Maciej Margas

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 165

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Konrad - awatar
Konrad
50
laetitia - awatar
laetitia
90
Jerzy - awatar
Jerzy
89
Maciej - awatar
Maciej
89
Borys - awatar
Borys
100
Krystyna - awatar
Krystyna
200
Kamil - awatar
Kamil
25
Michał - awatar
Michał
89
Olka - awatar
Olka
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij