3 kilometry nad Warszawą

22 783 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 165 osób
Maciej Margas - awatar

Maciej Margas

Organizator zbiórki

Kim jestem?

Skoro trafiłeś na tą zbiórkę, prawdopodobnie wiesz kim jestem :) Nazywam się Maciej Margas, mam 23 lata, skończyłem kierunek operatorski w Warszawskiej Szkole Filmowej. Od 7 lat fotografuję Warszawę z jej najwyższych wieżowców. Efektem tej pracy jest m.in. film Warsaw 24h timelapse:

Warszawa z Lotu Ptaka

Niecały rok temu po raz pierwszy poprosiłem Was o pomoc, aby spełnić swoje marzenie i polecieć śmigłowcem w ściśle chronionej strefie powietrznej nad centrum Warszawy. Zaangażowanie i efekty tamtej zbiórki przerosły moje najśmielsze oczekiwania - w ciągu 3 dni udało mi się osiągnąć pierwszy cel (10.000zł!), a w ciągu dwóch tygodni dzięki Waszej pomocy zdobyłem ponad 16 tysięcy złotych! Zbiórka pieniędzy, a także pomoc sponsorów, umożliwiła mi wykonanie 2 półtoragodzinnych lotów helikopterem nad Warszawą, i stworzenie zdjęć, jakich nie zrobił wcześniej nikt inny! Możesz je obejrzeć m.in. na mojej stronie - MaciejMargas.com, na stronie projektu, lub na Facebooku.

Warsaw On Air

Warsaw On Air - bo tak postanowiłem nazwać swój projekt - odniósł ogromny sukces. O zdjęciach pisały media w kraju i za granicą, udzieliłem wielu wywiadów i spotkało mnie mnóstwo pozytywnych reakcji z całego świata. Na specjalne zaproszenie zarządcy Warsaw Trade Tower mogłem zaprezentować 25 zdjęć (z powstałych 5000) na 35. piętrze wieżowca. Wystawa cieszyła się ogromną popularnością - w ciągu miesiąca odwiedziło ją 6000 osób! Na wernisażu swoje otwarcie miał również sklep z wydrukami tych zdjęć - Warsaw Gift Shop.

Na początku maja fotografia "Planeta Warszawa" zdobyła I. Miejsce w Kategorii Środowisko w najbardziej prestiżowym polskim konkursie fotograficznym - Grand Press Photo 2016! Jest to ogromne wyróżnienie, które dało mi dużo energii do kontynuacji projektu :)

Zdjęcie opisu zbiórki 3 kilometry nad Warszawą

Ocalić od zapomnienia

Czy zdjęcia mają termin ważności? Ile zdjęć, które widzieliście w swoim życiu, na tyle zapadło Wam w pamięci żebyście mogli je teraz przywołać? Są oczywiście fotografie ponadczasowe, które zawsze pozostaną w zbiorowej świadomości. A co z tysiącami fotografii, które każdego dnia pojawiają się w internecie? Nawet na profilach fotografów, których śledzicie na co dzień? Zaryzykuję stwierdzenie, że przynajmniej 99,9% z nich zginie. Zapomnicie o nich. Pożyją 1 - 2 dni, po czym odejdą w zapomnienie. Będą zbyt daleko na osi czasu. Za miesiąc odnalezienie ich będzie już zbyt trudne. I nie dotyczy to tylko fotografii prasowej. Tak to po prostu działa, i z większością moich fotografii też tak będzie.

Ale nie z tymi.

Postanowiłem podjąć wyzwanie i spróbować ocalić moje zdjęcia lotnicze od zapomnienia. Zostawić coś po sobie. Chcę wydać Album Fotograficzny "Warsaw On Air". W którym znajdzie się wiele niepublikowanych dotąd fotografii. Nie publikowałem ich - bo pragnę, aby pożyły dłużej niż 1 dzień. Album, który będzie efektowny, i opowie o tym jak się czułem i co zobaczyłem z pokładu śmigłowca. Będzie świadectwem historii. Żeby każdy mógł postawić go u siebie na półce. Nie szukać zdjęć w odmętach internetu, tylko mieć je w formie fizycznej. Pokazać znajomym kiedy nas odwiedzą. Dać w prezencie. Wziąc ze sobą za granicę. Dotknąć, obejrzeć, bez włączania komputera. Mieć.

Ale to nie wszystko...

Zdjęcie opisu zbiórki 3 kilometry nad Warszawą

3 kilometry nad miastem

Przy dotychczasowych zdjęciach leciałem najwyżej 3000 stóp nad ziemią - co daje niecałe 1000 metrów. "Planeta Warszawa" to najszersze ujęcie miasta jakie zrobiłem. Tym razem chcę uchwycić na zdjęciach całą Warszawę! Nie tylko obszar Śródmieścia, ale też dalsze dzielnice. A może i miejscowości wokół? Wykonać świetne jakościowo zdjęcia Warszawy z wysokości, z jakiej widzą ją tylko piloci samolotów - 2,5-3 kilometry. A może nawet więcej - 4-5 kilometrów nad ziemią? Nawet fotografując to samo co do tej pory, będzie to zupełnie inna perspektywa.

Wszyscy mówili, że to niemożliwe, ale spróbowaliśmy. Wraz z Pilotem Derym odbyłem próbny lot awionetką na takiej wysokości - wiem już, że gra jest warta świeczki. Zresztą sami zobaczcie zdjęcia :) Jednak żeby osiągnąć zamierzony efekt i móc zrobić zdjęcia także nad lewobrzeżną Warszawą, muszę polecieć śmigłowcem.

Koszty takiego przedsięwzięcia są mniejsze niż ostatnim razem - dlatego ponownie chcę osiągnąć ten cel z Waszą pomocą!

Zdjęcie opisu zbiórki 3 kilometry nad Warszawą

Najważniejsze - co oferuję w zamian? :)

Potrzebuję Twojej pomocy! Nie chcę się rozdrabniać, dlatego tym razem nagród jest 5. Ale za to dużo bardziej wyjątkowe :) Obiecuję, że nie pożałujesz.

(Każdą osobę, która dokonała wplaty, proszę o kontakt w prywatnej wiadomości!)

Dlatego, jeśli wpłacisz mi:

 • 1zł i więcej - będę Ci bardzo wdzięczny. Dla mnie liczy się każdy grosz, dlatego i takie wpłaty są dla mnie bardzo cenne. Wpadnij na wystawę, pogadamy :)
 • 49zł i więcej - otrzymasz podpisany przeze mnie kalendarz biurkowy z moimi zdjęciami na 2017 rok. Fajna i poręczna rzecz, którą można się pochwalić albo dać w prezencie :)
 • 89zł i więcej - Główna nagroda tej zbiórki - Album Fotograficzny "Warsaw On Air". Jedyna w swoim rodzaju i jedyna taka publikacja w Polsce, której premierę planuję na październik 2016, wraz z wernisażem nowych zdjęć. Elegancki, w twardej oprawie, wstępnie ok. 160 stron. Będzie zawierał niepublikowane oraz nowe fotografie, będzie też co poczytać :) Wydrukowałem jeden próbny egzemplarz i robi ogromne wrażenie. Czy trafi do tradycyjnych księgarni - jeszcze nie wiem. Na pewno będzie dystrybuowany przez Warsaw Gift Shop. I na pewno po premierze jego cena będzie już wyższa (min. 99zł). Twoje wsparcie to swoisty pre-order.
 • 250zł i więcej - fotoobraz o wymiarach 80x50cm z wybranego zdjęcia
 • 400zł i więcej - fotoobraz o wymiarach 120x80cm z wybranego zdjęcia​
 • 999zł i więcej - Jesteś Gość. Albo Gościówa! Dostaniesz Kalendarz biurkowy, Album i wydruk na płótnie o wymiarach 120x80cm (lub dwa mniejsze - 80x50cm, jak wolisz). Dodatkowo, otrzymasz imienne zaproszenie na wernisaż prac, a Twoje nazwisko znajdzie się w podziękowaniach na końcu albumu (!). Zaproszę Cię także na spotkanie autorskie, na którym opowiem o szczegółach akcji i pokażę niepublikowane nigdzie indziej materiały, oraz nocne warsztaty fotograficzne :) 
Zdjęcie opisu zbiórki 3 kilometry nad WarszawąZdjęcie opisu zbiórki 3 kilometry nad Warszawą

Prośba o wsparcie

Tak jak wspomniałem, we wrześniu - październiku planuję wystawę nowych zdjęć, na której swoją premierę będzie miał album fotograficzny, zawierający najlepsze ze zdjęć powstałych w trakcie moich podniebnych wojaży. Tym samym zapewnię im choć częściową nieśmiertelność. Uda się to Tylko z Twoją pomocą :) A jeśli śledziłeś/aś moje poczynania przy poprzednim locie, wiesz że o projekcie znowu będzie głośno, i że warto we mnie zainwestować ;)

Dzięki!

MM

 

Warszawa jest większa i piękniejsza niż kiedykolwiek.

Pokażmy to światu.

Zobaczmy to sami.

 

Zapraszam do współpracy firmy, instytucje, oraz media zainteresowane sponsorowaniem, patronatem lub mecenatem nad lotem oraz albumem, a także wystawić u siebie moje prace.

W razie pytań prosze o kontakt:

Maciej Margas

[email protected]

505716689

Zdjęcie opisu zbiórki 3 kilometry nad Warszawą

Aktualizacje


 • Maciej Margas - awatar

  Maciej Margas

  30.03.17
  30.03.17

  Dzień dobry! Po wielu miesiącach pracy i oczekiwania w końcu jest! Moje marzenie - albumu fotograficzny WARSAW ON AIR stał się rzeczywistością! Od jutra zaczniemy go rozsyłać do tych z Was, którzy poprosili o wysyłkę pocztą, a z pozostałymi osobami widzę się w niedzielę 2.04.17 o 17:00 w wieżowcu Warsaw Trade Tower na premierze książki: - https://www.facebook.com/events/631188190399802/ Do zobaczenia!

  Zdjęcie aktualizacji 3 981

Komentarze


 • Michał - awatar

  Michał

  31.07.16
  31.07.16

  Poprzednio się nie udało, teraz leci ;)

  • Maciej Margas - awatar

   Maciej Margas - Organizator zbiórki

   31.07.16
   31.07.16

   Ale za to dzięki Tobie się uda :) Dzięks!

 • Olka - awatar

  Olka

  31.07.16
  31.07.16

  Olka 10 zł Waldek, którego poznaliście na wystawie 40zl Powodzenia!

  • Maciej Margas - awatar

   Maciej Margas - Organizator zbiórki

   31.07.16
   31.07.16

   Dzięki! Sprawiedliwie się podzieliliście ;)

 • Paula - awatar

  Paula

  31.07.16
  31.07.16

  Twój poprzedni projekt był świetny - ten również z pewnością okaże się sukcesem. Powodzenia! :)

  • Maciej Margas - awatar

   Maciej Margas - Organizator zbiórki

   31.07.16
   31.07.16

   Dzięki! Trzymaj mnie za słowo :)

 • Lundowy - awatar

  Lundowy

  30.07.16
  30.07.16

  Gratuluję i trzymam kciuki za kolejne projekty! Niech nigdy nie zabraknie Ci entuzjazmu :)

  • Maciej Margas - awatar

   Maciej Margas - Organizator zbiórki

   31.07.16
   31.07.16

   Dzięki!

 • Piotr - awatar

  Piotr

  30.07.16
  30.07.16

  wspaniały projekt, powodzenia Maciek!

  • Maciej Margas - awatar

   Maciej Margas - Organizator zbiórki

   31.07.16
   31.07.16

   Dzięki! Damy radę :)

22 783 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 165 osób
Maciej Margas - awatar

Maciej Margas

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 165

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Konrad - awatar
Konrad
50
laetitia - awatar
laetitia
90
Jerzy - awatar
Jerzy
89
Maciej - awatar
Maciej
89
Borys - awatar
Borys
100
Krystyna - awatar
Krystyna
200
Kamil - awatar
Kamil
25
Michał - awatar
Michał
89
Olka - awatar
Olka
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij