Zbiórka ii PERKUSISTÓW - PIERWSZY KROK - miniaturka zdjęcia

ii PERKUSISTÓW - PIERWSZY KROK Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka ii PERKUSISTÓW - PIERWSZY KROK - zdjęcie główne

ii PERKUSISTÓW - PIERWSZY KROK

0 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Bartłomiej Nowowiejski - awatar

Bartłomiej Nowowiejski

Organizator zbiórki

Nazywam się Bartek Nowowiejski. Z zawodu jestem programistą, po godzinach klecę różne niekomercyjne projekty. W roku 1999 utworzyłem zespół ZIWMA, z którym w 2011 nagrałem płytę. W roku 2016 przyszedł mi do głowy pomysł, aby następną płytę zrealizować z 11 perkusistami (każdy gra w jednym utworze). Ale to nie wszystko ...


Celem tej zbiórki jest profesjonalna realizacja audio-video pierwszego, 7-minutowego utworu. Zebrane pieniądze zostaną wykorzystane na zwrot kosztów przejazdu perkusisty i perkusji (Gdańsk- Wrocław-Gdańsk), honoraria dla czterech kamerzystów i realizatora dźwięku oraz na produkcję clipu video.


Myślę, że po realizacji pierwszego clipu łatwiej mi będzie rozmawiać z potencjalnymi mecenasami o realizacji całego WK16.


Opis projektu WK16 (Wątpliwy Kompromis 2016).

 

Strona www projektu WK16 :   

 

( http://www.ziwma.info/wk2016/index.php )

 

Bazą projektu jest repertuar  autorskich kompozycji zespołu muzycznego ZIWMA ( http://www.ziwma.info/band/index.php ) .

 

Wykonawcy :

 

 

Bartłomiej Nowowiejski  : kompozytor  / autor tekstów / bas / voc 

 

Piotr Jankowski : git / voc

 

11 zaproszonych gości : perc

 

 

 

Ilość utworów muzycznych : 11

 

Całkowity czas trwania : około 70 minut

 

Cele projektu :

 


1. Stworzenie 11 utworów muzycznych  w duecie gitarowym (bas, gitara elektryczna, głosy).

 

2.  Zaproszenie 11 perkusistów do zagrania w/w utworów (każdy z nich gra dokładnie w jednym utworze).

 

3. Realizacja 11 nagrań audio-video z udziałem perkusistów.

 

4. Wykonanie cyklu koncertów na żywo w trybie mieszanym.

 

5. Realizacja nagrań płyty na podstawie pozyskanych ścieżek perkusji oraz zaproszonych gości.

 

 

Szczegóły projektu :

 

 

Ad 1.

Istnieje już pełny,  gotowy autorski repertuar . Do jego realizacji od XII 2014 do II 2017 roku przyczyniło się około 120 prób muzycznych (każda po minimum 3 godziny). Sam koszt wynajęcia sali prób wyniósł około 8000 złotych. Próby cały czas trwają.

 

 

Ad 2.

Na dzień 1 III 2017 lista zaproszonych perkusistów nie jest jeszcze zamknięta. Obecnie potwierdziło swój udział 6 perkusistów. Następni będą przesłuchiwani w najbliższym czasie.

 

 

Ad 3.

Planowany termin pierwszego nagrania audio video to 7 V 2017.

Każdy utwór będzie zarejestrowany za pomocą :

- profesjonalnych mikrofonów pozwalających na użycie ścieżki perkusji w planowanych filmach video oraz na planowanej płycie zespołu ZIWMA – potrzebny będzie profesjonalny realizator dźwięku

- 4 kamer video  - potrzebnych będzie 4 operatorów kamer, ponieważ obrazy nie mogą być statyczne (w sensie umieszczenia kamer na statywach)

 

Każdy utwór będzie podzielony na 66 równych części (o długości od 3 do 17 sekund – w zależności od długości danego utworu (który trwa od 3 do 19 minut) ).

Realizacja video każdego clipu będzie polegała na stworzeniu sekwencji 66 ujęć poprzez  przyporządkowanie każdemu z nich jednej z czterech kamer. O kolejności ujęć i użytych kamer  decydować będzie specjalna tabela cyfr  losowych z zakresu (1-4) wykorzystywana do tej pory przez zespół ZIWMA do aranżacji fragmentów muzyki (http://www.ziwma.info/tabela/index.php ) . Aby uniknąć powtarzalności ujęć w poszczególnych utworach – planowane jest każdorazowe przesunięcie sekwencji (czyli każdy film będzie „czytany” pionowo od innej linii, a jest ich akurat 11).

 

 

Ad 4.

Po realizacji wszystkich 11 filmów nadejdzie czas koncertowania.

Przed każdym koncertem wszyscy perkusiści biorący udział w WK16 zostaną poinformowani o jego terminie i miejscu oraz zostaną poproszeni o deklarację udziału. Na podstawie zebranych informacji zostaną stworzone dwie listy :

- lista perkusistów deklarujących udział w danym koncercie – oni zagrają na żywo

- lista perkusistów nie mogących zagrać w tym dniu (rozwinięcie tej kwestii poniżej)

 

W trakcie koncertu, w momencie wykonywania utworu w którym dany perkusista będzie nieobecny, zostanie rozwinięty ekran i wyświetlony zrealizowany wcześniej film (zawierający grającego ten właśnie utwór perkusistę). Oczywiście ścieżka audio z tego filmu zostanie odpowiednio wzmocniona na scenie i wszystkie te zabiegi stworzą iluzję gry pełnego składu zespołu.

Przy okazji kręcenia filmów zaplanowana została rejestracja każdego  perkusisty przedstawiającego się i dalej -  tłumaczącego się z nieobecności na tym koncercie (ma być osiem wersji odpowiedzi – na każdy dzień tygodnia (w formie żartobliwych wymówek) oraz na wypadek śmierci perkusisty (jako opcja) ). Odpowiednia sekwencja zostanie wyświetlona przed danym utworem. Tak więc na każdy koncert zostanie przygotowana niepowtarzalna sekwencja par filmów (wymówka + utwór).

 

 


Pytanie dotyczące finansowania.

 

 

W związku z poniesionymi kosztami tego projektu (zbliżającymi się do 5-cyfrowej kwoty) zaistniała konieczność pozyskania partnera / partnerów chcących współfinansować to przedsięwzięcie. Nie moją sprawą jest udowadnianie, że to projekt oryginalny na skalę światową. Być może mało na ten temat wiem, tak więc nie wypowiadam się. Myślę jednak, że warto pochylić się nad tą sprawą.

 

W razie pytań i wątpliwości pozostaję do Waszej dyspozycji.

 

 

 

Bartłomiej Nowowiejski

telefon :  501042431

e-mail : [email protected]

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Bartłomiej Nowowiejski - awatar

Bartłomiej Nowowiejski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij