Ratunek dla Arka

118 686 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 024 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Agnieszka Langowska Sapierzynska - awatar

Agnieszka Langowska Sapierzynska

Organizator zbiórki

02.06.2019r. Słoneczna i gorąca niedziela. Piękny letni  dzień . Radość i beztroska  unoszące się w powietrzu. Dzieci spacerujące z kochającymi rodzicami. Tak miał wyglądać ten dzień dla Arka.  Nie wyglądał. Nasze serca przeszyła kula. Kula strachu, przerażenia, zwątpienia… Pozostaje pytanie bez odpowiedzi - „Dlaczego?”. Sprawiedliwość,  głucha na nasze wołania, odwróciła się plecami i odeszła. Dobry los stoi jakby niepewny drogi, którą chce podążyć. A my nawołujemy go, aby pozostał z nami.

Nasz syn, brat, przyjaciel, a przede wszystkim kochający ojciec 4-letniego chłopca także tego dnia cieszyć się mógł wspólnymi chwilami z dzieckiem. Nie było mu to jednak dane. Arek został brutalnie pobity i skatowany, aż do nieprzytomności. Przez napastnika, którego trudno nazwać człowiekiem. Bity nawet po utracie świadomości, w biały dzień, pośród ludzi. W stanie krytycznym przetransportowany helikopterem do Akademii  Medycznej w Gdańsku, gdzie po dziś dzień pozostaje w śpiączce i toczy nierówną walkę o życie. Z dużym obrzękiem mózgu, na lekach, pod kroplówkami, podłączony do respiratora i innych maszyn utrzymujących funkcje życiowe. Wbrew rokowaniom przeżył zabieg kraniektomii. Pojawiła się nadzieja w postaci specjalistycznej rehabilitacji. Niestety koszta przewyższają zdecydowanie możliwości finansowe rodziny oraz przyjaciół. On tak bardzo chce żyć. Synek jest wszystkim co Arek obdarzył najsilniejszymi uczuciami. Go kocha najbardziej na świecie.. Nigdy nic nie niosło w nim takiej nadziei, woli życia i poczucia sensu jak właśnie on. Niestety… Zabrano mu możliwość  przeżywania tych najwspanialszych chwil. Jesteśmy pewni, że każda komórka jego ciała daje z siebie wszystko, aby wygrać tę nierówną walkę i powrócić do ukochanego synka, który pyta o tatę… Musimy pomóc Arkowi utrzymać równowagę na tej cienkiej linie życia… Sami nie damy rady, więc prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie nas w tej batalii o życie.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Agnieszka Langowska Sapierzynska - awatar

  Agnieszka Langowska Sapierzynska

  15.08.21
  15.08.21

  Dawno nie pisaliśmy co u Arka. Natłok pracy sprawia, że nie było kiedy przysiąść i napisać. Za co Was przepraszamy. Stan Arka uległ znacznej poprawie😄 Codziennie nas ogromnie zaskakuje. Co chwilę pokazuje, że mamy z nim chodzić. Tyle woli walki jeszcze nie widzieliśmy 😱😱 Co dzień pojawiają się nowe wymawiane słowa. Własnymi siłami próbuje podnieść się z pozycji leżącej na siedzącą 🔥💪💪💪 i stawia kroki przy pomocy dwóch osób. Dlatego chcemy zebrać fundusze na ortezy i sprzęt ułatwiający chodzenie. Jest zdeterminowany 💪chce walczyć!!! I to nas ogromnie cieszy. Dzięki Waszemu wsparciu ma cały czas kontynuowane prywatne rehabilitacje domowe. Widzimy, że bardzo pozytywnie na niego oddziaływują👌☺️ Wśród najbliższych w domowej atmosferze. Takie rozwiązanie rekomendowali nam również lekarze☺️ Zebrane środki pozwoliły nam m.in. na zakup niezbędnych leków, sprzętu, oraz rozpoczęcie prywatnej długofalowej rehabilitacji które, dają efekty. Arek wymawia coraz więcej słów, oraz zaczyna pisać. Arek uzyskał niezbędne dokumenty - orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, co pozwoliło nam na rozpoczęcie również rehabilitacji ruchowej na NFZ. Stopniowo według zaleceń lekarzy, będziemy wspomagać rehabilitację prywatnymi zabiegami fizjoterapeutycznymi. Wiadomo są gorsze i lepsze dni. Czasem potrafimy się fajnie dogadać, a czasem Arek nie może wypowiedzieć żadnego słowa. Dlatego przed nim jeszcze długa droga i dużo ćwiczeń do powrotu do zdrowia. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że Arek powoli do nas wraca. Chcielibyśmy z całego serca podziękować każdej osobie, która okazała nam pomoc, dzięki wam Arek tak szybko mógł zacząć ćwiczyć. Przez cały czas jest motywowany przez nas. Codzienne godzinne rozmowy, opowiadania, nauka to jest na porządku dziennym. Jesteśmy po wymianie PEG, natomiast w listopadzie planowana jest rekonstrukcja czaszki.

  Zdjęcie aktualizacji 72 855

Komentarze


 • Kuba - awatar

  Kuba

  17.08.21
  17.08.21

  Cieszę się że jest lepiej! Życzę samych sukcesów w powrocie do zdrowia. Dużo siły miłości i wytrwałości. Serdecznie pozdrawiam.

 • Iwona K. - awatar

  Iwona K.

  15.08.21
  15.08.21

  Dużo zdrówka Arku! Wierze w Ciebie wojowniku! 💪🏻🍀❤️

 • Marcin - awatar

  Marcin

  23.09.20
  23.09.20

  Dużo zdrowia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.08.20
  07.08.20

  Powodzenia

 • NigdySieNiePoddawaj - awatar

  NigdySieNiePoddawaj

  01.08.20
  01.08.20

  Zdrowia i siły💪💪 nie poddawaj się.

118 686 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 024 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Agnieszka Langowska Sapierzynska - awatar

Agnieszka Langowska Sapierzynska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2 024

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
900
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Gabriela Łatyńska - awatar
Gabriela Łatyńska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Ilona Imianowska - awatar
Ilona Imianowska
50
Walcz! :) - awatar
Walcz! :)
20
Macc - awatar
Macc
50
Kuba - awatar
Kuba
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij