Zbiórka Leczenie Wojtusia Dziopka - miniaturka zdjęcia

Leczenie Wojtusia Dziopka

Zbiórka Leczenie Wojtusia Dziopka - zdjęcie główne

Leczenie Wojtusia Dziopka

0 zł z 10 400 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Wojciech Kołodziejczyk (ASYK) - awatar

Wojciech Kołodziejczyk (ASYK)

Organizator zbiórki

Wojtuś (lat 8) urodził się w 30 HDB ciąży z masą ciała 1660 g., 5 stopni w skali Apgahra z objawami niewydolności oddechowej, zapaleniem płuc, ponadto stwierdzono u niego wylew II stopnia do komór bocznych mózgu, posocznicę (Klebsiella), konflikt serologiczny, wzmożone napięcie mięśniowe , nadwzroczność obu oczu (+ 7 dioptrii) oraz epilepsję. W siedemnastym miesiącu życia na podstawie badania rezonansu magnetycznego głowy (MR) rozpoznano mózgowe porażenie dziecięce oraz opóźnienie psycho-ruchowe. Od drugiego miesiąca życia Wojtuś jest rehabilitowany do chwili obecnej. W lutym tego roku przeszedł zabieg fibrotomii na Ukrainie . Cały czas walczymy ze spastyką u syna, która próbuje ograniczać jego ruch tworząc przykurcze.

Dzięki systematycznej rehabilitacji Wojtuś raczkuje, podnosi się do pozycji klęku przy przedmiotach (np. szafka, krzesło, sofa) potrafi samodzielnie siedzieć na krzesełku bez oparcia jak również na podłodze po tzw. „turecku”, potrafi samodzielnie posługiwać się łyżką.

Bardzo rozwinął się pod względem intelektualnym, dużo mówi, zapamiętuje nowe słowa, jest komunikatywny, intelektualnie jest w normie. Wykazuje bardzo dużą chęć do wykonywania różnych czynności (np. chodzenie), niestety jego możliwości ruchowe i brak poczucia równowagi ciała na dzień dzisiejszy uniemożliwiają mu to. Trzymany za ręce próbuje chodzić zarówno po powierzchniach poziomych jak i schodach a nawet szczeblach drabiny.

Wszystkie te czynności wykonywane z naszą pomocą sprawiają mu wielką radość i widać, że samodzielne chodzenie to jego jak i nasze jako rodziców wielkie marzenie, które w przyszłości może się spełni.
Jak rodzice chcielibyśmy pokazać  Wojtusiowi świat z innej  strony, nie tylko ciężkiej pracy rehabilitacji, ale także zabawy z rówieśnikami.
Syn jeździ sam na rowerze trójkołowym ze swoimi kolegami dzięki czemu czuje się bardzo mobilny i szczęśliwy. Pasjonuje go żużel, ogląda i jeździ na treningi. Sam później jeżdżąc na rowerze naśladuje żużlowców. Sprawia mu to niezwykłą radość.

Każdy mały krok w rozwoju naszego dziecka dodaje nam sił do dalszej walki o jego sprawność i zdrowie. Poprzez intensywną i systematyczną rehabilitację ma duże szanse osiągnąć pełną sprawność. Niepełnosprawność naszego dziecka to dla nas wielkie wyzwanie, któremu staramy się podołać.

Chcemy za wszelką cenę pomóc naszemu synkowi w przystosowaniu do funkcjonowania w świecie.

Koszt obejmuje roczną terapię metodą Feldenkraisa, pomocną w dolegliwościach Wojtusia.
Metoda Feldenkraisa to metoda rehabilitacji ruchowej. Pozwala zmienić nawyki ruchowe, poprawić sprawność i poruszać się z mniejszym obciążeniem mięśni.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł z 10 400 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Wojciech Kołodziejczyk (ASYK) - awatar

Wojciech Kołodziejczyk (ASYK)

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij