Zbiórka

Zostań Wege na 30 dni to rewolucyjna akcja Vivy!

Jej wyjątkowość polega na tym, że uczestnicy (przez 4 lata dołączyło 74tys osób!) nie poprzestają na samej deklaracji wypróbowania diety wegetariańskiej, ale dzięki rejestracji za pomocą adresu emailowego otrzymują codziennie motywujące emaile. W każdej wiadomości znajdują się przepisy, ciekawostki o zwierzętach oraz informacje żywieniowe. Teraz czas wykorzystać telefony komórkowe do dotarcia - z Waszą pomocą - do jeszcze większej liczby osób!

Photo

76% uczestników chce kontynuować dietę wegetariańską!

Program dostarcza kompletnych informacji potrzebnych do wypróbowania diety wegetariańskiej przez miesiąc. Uczestnicy naszej akcji potwierdzają tezę, że wegetarianizmu obawiają się osoby, które nigdy go nie wypróbowały! Z pomocą programu wyeliminowanie z diety produktów zwierzęcych nigdy nie było prostsze. Ostatniego dnia akcji zadajemy uczestnikom pytanie “czy chcą zostać przy diecie wegetariańskiej na dłużej” i ponad 76% z nich odpowiada twierdząco!

Program pozwala mierzyć efekty akcji!

Zostań Wege na 30 dni to jedno z najskuteczniejszych narzędzi do zachęcania ludzi do wypróbowania diety wegetariańskiej! Pokazy filmów, ulotki, happeningi - wszystkie te aktywności są ważne i Viva je prowadzi ale program ma ogromną przewagę - pozwala nam mierzyć skuteczność promocji diety, sprawdzać co dla osób przechodzących na wegetarianizm jest najważniejsze, co najbardziej zachęca, a co jest największa barierą. Dlatego od dłuższego czasu - jeśli chodzi o działania propagujące wegetarianizm - skupiamy się właśnie na promocji dołączania do programu.

Photo

Pozytywna promocja wegetarianizmu - to działa!

Program został opracowany i nazwany w taki sposób żeby “miękko” zachęcał osoby odżywiające się tradycyjnie do wypróbowania diety bez produktów pochodzenia zwierzęcego. Stąd 30 dni - nawet najmniej postępowi lekarze (których nadal niestety jest wielu) nie zakwestionują możliwości obycia się bez mięsa przez miesiąc. Określenie “Wege” - jest szersze i łatwiejsze do przyjęcia niż “wegetarianizm” czy “weganizm” - nie ustawia poprzeczki za wysoko już na samym wejściu do programu. Już po dołączeniu statystyki pokazują, że większość osób decyduje się na pozostanie przy diecie z programu (de facto wegańskiej) nawet po jego zakończeniu! To działa!

Photo

Teraz czas na aplikację!

Wiele osób coraz rzadziej korzysta z emaila i komputera. Zamiast tego używają prawie przez cała dobę telefonu komórkowego. Szczególnie młodsze osoby, a do takich chcemy również docierać - nigdy nie rozstają się z telefonem. Czy to nam się podoba czy nie - łatwiej będzie trafić do młodzieży dzięki aplikacji niż książkom czy filmom. Apkę będziemy reklamować tak jak dotychczasowy program, który okazał się sukcesem - poprzez grafiki i filmy zamieszczane w serwisach społecznościowych.

Photo

Aplikacja otworzy nowe możliwości!

Aplikacja będzie wyświetlała motywujące powiadomienia codziennie o wybranej przez użytkownika godzinie. Podobnie jak w dotychczasowej - emailowej wersji - wiadomości będą zawierały: przykładowe jadłospisy, informacje o odżywianiu, ciekawe informacje o zwierzętach, porady i wskazówki dla początkujących. Będzie dostęp do archiwalnych wiadomości oraz kilka nowych funkcjonalności ułatwiających odnajdywania usług i produktów gastronomicznych. Planujemy również… wydłużenie programu o koleje 30 dni - dla zainteresowanych - wielokrotnie zgłaszaliście nam taką potrzebę ;-).

Photo

Aplikacja będzie bezpłatna dla użytkowników!

Zaczynamy od aplikacji na telefony z systemem android, którego używa 81% telefonów w Polsce. Pozostałe osoby niech się nie martwią - przewidujemy pracę nad apką na pozostałe platformy jak tylko skończymy zbiórkę i pracę nad wersją na androida. Chcemy żeby aplikacja była bezpłatna dla użytkowników - dlatego zorganizowaliśmy tę zbiórkę i dlatego prosimy Was o pomoc. Szacujemy, że dzięki aplikacji dotrzemy do dodatkowych 5.000 osób rocznie! Biorąc pod uwagę, że 76% osób chce zostać przy diecie wegetariańskiej po zakończeniu programu to oznacza wiele oszczędzonych zwierzęcych żyć!

Photo

Premiera aplikacji - 1go października!

Na ten dzień przypada Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu - wszystko mamy przygotowane - cała aplikacja jest rozpisana z wykorzystaniem najbardziej atrakcyjnych i skutecznych treści, które opracowaliśmy w dotychczasowym emailowym programie. Jak tylko zbierzemy 10% wartości zbiórki firma z dużym doświadczeniem w tworzeniu aplikacji zaczyna pracę!

Photo

Dlaczego promocja diety bez składników pochodzenia zwierzęcego jest tak ważna?

Tylko likwidując popyt na takie produkty jesteśmy w stanie zapobiec hodowaniu, transportowi i zabijaniu zwierząt “gospodarskich”. Nie ma co liczyć na to, że jakaś służba przypilnuje humanitarnych metod hodowania i zabijania zwierząt (jeśli takie w ogóle istnieją). Nie łudźmy się też, że to hodowcy będą się troszczyć o zwierzęta - pamiętajmy, że kierują się rachunkiem ekonomicznym a nie miłością do zwierząt. Chęć zysku jest w stanie wypaczyć każdą ideę i sprowadzić zwierzęta do roli produktów i maszyn, które na końcu zawsze trafią na rzeź.

Photo

Dzięki Wam to się musi udać!

Badania sprzed 10 lat wskazywały, że w Polsce było 1% wegetarian, w 2013r ich liczba wzrosła już do 3,2%! Program Zostań Wege na 30 Dni i i pozostałe działania Fundacji Viva mają w tym olbrzymi udział! Każda osoba pozostająca na diecie wegetariańskiej to w skali jej życia - kilka tysięcy mniej wyhodowanych i zabitych zwierząt! To nowy konsument wegetariańskich produktów, które dzięki coraz większemu zapotrzebowaniu i podaży będą coraz tańsze i bardziej dostępne!

Teraz wszystko zależy od Was - wesprzyjcie zbiórkę jakąkolwiek kwotą i udostępnijcie! Dziękujemy!

Aktualności

 • Fundacja Viva!

  Fundacja Viva!

  03.05.17
  03.05.17

  Dzięki Wam apka działa i została zainstalowana prawie 10tys razy! Musimy Was poprosić żebyście nam pomogli dokończyć zbiórkę chociaż udostępnieniem ponieważ ponad połowa rachunku za apkę jest jeszcze do zapłacenia ;( Jak zakończymy tę zbiórkę będziemy mogli zacząć pracę nad dodawaniem kolejnych funkcjonalności i wersją na iOS! Pomóżcie bo warto - aplikacja działa i dzięki niej wiele osób wykluczyło mięso i produkty odzwierzęce ze swojej diety! Każda osoba to setki oszczędzonych zwierzęcych żyć!

  Photo

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca

  16.06.17
  16.06.17

  super pomysl, powodzenia! :)

 • Anonimowy Darczyńca

  09.06.17
  09.06.17

  Wpłacone. Trzymam kciuki:)

 • Hania Moreja

  25.05.17
  25.05.17

  zycze powodzenia, to takie wazne dla tych wszystkich bezbronnych zwierzac ktore nie maja glosu, to jest absolutny koszmar jak mozna sie obzerac miesem do tego stopnia, zeby sie stac wygladem jak zwierze?? ludzie opanujcie sie, mieso nie jest zdrowe szczegolnie od tych mordowanych meczonych zwierzat, brrr!

 • Łukasz

  25.11.16
  25.11.16

  ;)

  • Fundacja Viva!

   Fundacja Viva! - Organizator zbiórki

   03.05.17
   03.05.17

   dziękujemy ;-)

 • Anonimowy Darczyńca

  06.10.16
  06.10.16

  Oby się udało!

  • Fundacja Viva!

   Fundacja Viva! - Organizator zbiórki

   19.11.16
   19.11.16

   udało się ;-) https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.zostanwege.zostanwege dziekujemy!

Wpłaty - 188

 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Magdalena Szarotka-Kondor
  50
  Magdalena Szarotka-Kondor
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  20
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Hania Moreja
  50
  Hania Moreja
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  2
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Beata
  20
  Beata
 • Avatar Izabela Grzegorczyk
  5
  Izabela Grzegorczyk
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  20
  Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę