80 złamań i połowa życia w gipsie - tak wygląda moja codzienność!
Urodziłam się z wrodzoną łamliwością kości. Pierwszego złamania doznałam już w dziewiątym miesiącu życia, potem było trzecie, dziesiąte, trzydzieste. Dotychczas doliczyłam się około 80 złamań, niezliczonej ilości operacji, zespoleń śródszpikowych, usuwania metalowych prętów, narkoz. Każdą zmianę pogody odczuwam jakbym miała pęknąć na milion kawałków.
Mam 46 lat i połowę życia spędziłam w gipsie. W przerwach między gipsami, rehablitacjami mimo bólu i ograniczeń, starałam się żyć w miarę normalnie jak to było możliwe, uśmiechać do przyjaciół, cieszyć z porannej kawy, zwyczajnie z drobnych rzeczy, których zdrowi ludzie czasem nie doceniają. Do 2019 roku z przerwami pracowałam przy komputerze. Rano tabletki przeciwbólowe, potem w auto i do pracy.
W domu zawsze poruszałam się na wózku bo tak było bezpieczniej. Do 2019 roku chodziłam o kulach. Niestety w maju feralnego roku 2019 złamałam trzon kości udowej. Po dwóch latach okazało się, że noga jest niezrośnięta. Musiałam przejść przeszczep kości w miejscu złamania. Do tego 6 tygodni w gipsie biodrowym, który nie pozwalał nawet siadać. Jednak po 5 miesiącach okazało się, że to wszystko na marne, całe cierpienie, bezradność i nadzieja jednocześnie. Noga nadal nie jest zrośnięta, a obecnie czeka mnie kolejna operacja nadgarstka po urazie. Aktualnie jestem w Poznaniu w Klinice Chirurgii Ręki, 400 km od domu. Za 6 miesięcy wymiana gwoździ w trzonie uda, gdzie powstał staw rzekomy. Przy drastycznie niskiej rencie nie jestem w stanie finansować więcej rehabilitacji, niż ustawowe 5 tygodni od NFZ, brakuje na podstawowe rzeczy. Leki, dojazdy do lekarzy, szpitali... Sami wiecie jak jest. Co więcej poruszam się 18-letnim autem, które zastępuje mi nogi i niestety jest coraz bardziej zawodne, awaryjne.
Moi Drodzy będę wdzięczna za każde dobre serduszko. Doceńcie proszę jeśli macie dwie zdrowe ręce i nogi. Życie jest krótkie, dla niektórych bardziej ciężkie, niż dla innych. Jeśli powiodło Ci się w życiu lepiej to zbuduj dłuższy stół a nie wyższy płot.
Ściskam mocno Wszystkich i każdego z osobna. Na pewno są jeszcze ludzie o wielkich sercach.
Pozwólcie mi uwierzyć, że to wszystko ma jeszcze sens. Wiem, że pieniądze szczęścia nie dają ale bez nich ludzie w mojej sytuacji, którzy nie mają żadnego wsparcia od Państwa w naszym kraju są pozostawieni w sytuacji bez wyjścia. ❣❣❣
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: