Zbiórka Mikropolaryzacja mózgu turnus - zdjęcie główne

Mikropolaryzacja mózgu turnus

2 340 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciły 53 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Joanna Łuczak - awatar

Joanna Łuczak

Organizator zbiórki

Kiedy Zosia przyszła na świat w 2015 roku z bonusem w postaci trisomii 21 (Zespół Downa) świat zawalił nam się w sekundę. Wszystkie plany, wizje i rzeczy które chcieliśmy robić nagle straciły sens. Ta pierwsza doba była najcięższa. Żal, smutek, niedowierzanie i podstawowe pytanie dlaczego my? Nie chciałam nikogo widzieć, z nikim rozmawiać a telefon rozgrzany był do czerwoności. Wszyscy chcieli pocieszyć i powiedzieć, że są z nami ale ja tego nie przyjmowałam. Pewna osoba, której bardzo dziękuje powiedziała mi, że nie mam się użalać nad sobą bo dzieci nie są po to by spełniać nasze ambicje tylko po to by je kochać. Wtedy wszystko się zmieniło...Nie sądziłam, że za chwilę usłyszę coś jeszcze, co zmieni całe moje życie, życie mojego męża, życie całej naszej rodziny. Podejrzenie wady serca, które okazało się prawdą, było jak cios. Ubytek przegrody międzykomorowej w okresie podwyższonego ciśnienia płucnego co znaczyło jedno operacja serca. Wszystko potoczyło się dalej w szybkim tempie. Gdy wyszła Zosia ze szpitala to wpadliśmy w tok specjalistów, którzy praktycznie ciągle rozszerzali zakres stymulacji rozwoju. Uciekły nam nagle 4 miesiące i przyszła data operacji serca. To chyba jeszcze gorszy dzień w naszym życiu niż te wiadomości przy porodzie. Dopiero wtedy, gdy drżałam ze strachu, gdy ona miała operację serca, zrozumiałam, że nie liczy się zespół Downa, liczy się tylko to, żeby nasz Zośka żyła. Operacja odbyła się w styczniu 2016 zakończona skorygowaniem wady. Nie wszystko poszło jednak idealnie...Na dzień dzisiejszy Zosi pozostała niedomykalność mitralna III stopnia i w pewnie czeka nas jeszcze jedna operacja. Podróż przez życie jest trudną drogą, pełną szpitali, lekarzy, ośrodków terapii i rehabilitacji. Jednak już nie mamy wyjścia skoro los nam kazał ją wybrać.

Chcemy zrobić wszystko, żeby Zośka była jak najbardziej samodzielna, jak najbardziej sprawna. Najważniejsze jest teraz to, by nauczyła się mówić. Bez tego nic nie osiągnie! Ma z tym problem i potrzebuje wzmożonej pracy. Nie zdawałam sobie wcześniej sprawy, jakie to kosztowne, bycie matką niepełnosprawnego dziecka.... Rehabilitacja, zajęcia ze wspomagania kosztują fortunę. Przy dziecku z zespołem Downa o wszystko to, co zdrowym dzieciom przychodzi łatwo, trzeba zaciekle walczyć i za wszystko płacić. Dlatego prosimy o pomoc, aby Zosia mogła się dalej rozwijać, bo bez tego nigdy nie da sobie rady. Potrzebne są pieniążki na mikropolaryzację mózgu metodą tDCS. Koszt zakładanej sesji tookoło dwa tysiące złotych a takich trzeba przeprowadzić 3 serie. 

Przezczaszkowa stymulacja prądem stałym tDCS (ang. transcranial direct current stimulation) jest metodą wykorzystującą zjawisko plastyczności mózgu – wspomaga proces odbudowy i tworzenia nowych połączeń nerwowych, umożliwia przywrócenie integralności centralnego układu nerwowego. Jest również metodą wspomagającą proces terapeutyczny – obserwuje się wyższą skuteczność i efektywność terapii aż o 44%.Zabiegi stymulujące korę mózgową w zakresie terapii zaburzeń mowy wpływają na poprawę rozumienia, rozwój mowy czynnej i fluencji słownej, usprawnienie procesów poznawczych: uwagi, pamięci długotrwałej, pamięci roboczej, wspieranie umiejętności szkolnych i procesu uczenia się oraz usprawnianie zdolności podejmowania decyzji i planowania.
  Przezczaszkowa stymulacja prądem stałym tDCS polega na przyłożeniu dwóch elektrod do głowy (anoda, katoda) oraz podaniu prądu o wartości nie przekraczającej zazwyczaj 1mA. Dochodzi wówczas do polaryzacji komórek piramidowych na ich błonie podstawowej w warstwach korowych mózgu. Stymulacja mózgu jest zabiegiem nieinwazyjnym, podczas którego pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu.Po takiej stymulacji zalecany jest też turnus logopedyczny. Koszt  to około 5 tysięcy złotych.

To kwoty dla nas są nie osiągalne dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc.

Wierzymy, że to bardzo pomoże naszej Zosi.

Dziękujemy

Kochani to nasza trzecia seria. 

Po dwóch poprzednich mowa ruszyła. 

Bardzo prosimy o trzecią szansę❤❤❤


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Iwona Rybak-Drobik - awatar

  Iwona Rybak-Drobik

  26.08.19
  26.08.19

  Trzymamy kciuki!!! Musi się udać 😊

 • Ania K - awatar

  Ania K

  14.05.19
  14.05.19

  Oby się udało uzbierać ✊✊✊

2 340 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciły 53 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Joanna Łuczak - awatar

Joanna Łuczak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 53

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Beata - awatar
Beata
30
Basia - awatar
Basia
50
Milena Walters - awatar
Milena Walters
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Olga - awatar
Olga
20
WOKW - awatar
WOKW
50
Violetta Matuszewska - awatar
Violetta Matuszewska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
45
Malgorzata Kuligowska - awatar
Malgorzata Kuligowska
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij