Zbiórka Mikropolaryzacja mózgu turnus - miniaturka zdjęcia

Mikropolaryzacja mózgu turnus Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Mikropolaryzacja mózgu turnus - zdjęcie główne

Mikropolaryzacja mózgu turnus

2 340 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciły 53 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Joanna Łuczak - awatar

Joanna Łuczak

Organizator zbiórki

Kiedy Zosia przyszła na świat w 2015 roku z bonusem w postaci trisomii 21 (Zespół Downa) świat zawalił nam się w sekundę. Wszystkie plany, wizje i rzeczy które chcieliśmy robić nagle straciły sens. Ta pierwsza doba była najcięższa. Żal, smutek, niedowierzanie i podstawowe pytanie dlaczego my? Nie chciałam nikogo widzieć, z nikim rozmawiać a telefon rozgrzany był do czerwoności. Wszyscy chcieli pocieszyć i powiedzieć, że są z nami ale ja tego nie przyjmowałam. Pewna osoba, której bardzo dziękuje powiedziała mi, że nie mam się użalać nad sobą bo dzieci nie są po to by spełniać nasze ambicje tylko po to by je kochać. Wtedy wszystko się zmieniło...Nie sądziłam, że za chwilę usłyszę coś jeszcze, co zmieni całe moje życie, życie mojego męża, życie całej naszej rodziny. Podejrzenie wady serca, które okazało się prawdą, było jak cios. Ubytek przegrody międzykomorowej w okresie podwyższonego ciśnienia płucnego co znaczyło jedno operacja serca. Wszystko potoczyło się dalej w szybkim tempie. Gdy wyszła Zosia ze szpitala to wpadliśmy w tok specjalistów, którzy praktycznie ciągle rozszerzali zakres stymulacji rozwoju. Uciekły nam nagle 4 miesiące i przyszła data operacji serca. To chyba jeszcze gorszy dzień w naszym życiu niż te wiadomości przy porodzie. Dopiero wtedy, gdy drżałam ze strachu, gdy ona miała operację serca, zrozumiałam, że nie liczy się zespół Downa, liczy się tylko to, żeby nasz Zośka żyła. Operacja odbyła się w styczniu 2016 zakończona skorygowaniem wady. Nie wszystko poszło jednak idealnie...Na dzień dzisiejszy Zosi pozostała niedomykalność mitralna III stopnia i w pewnie czeka nas jeszcze jedna operacja. Podróż przez życie jest trudną drogą, pełną szpitali, lekarzy, ośrodków terapii i rehabilitacji. Jednak już nie mamy wyjścia skoro los nam kazał ją wybrać.

Chcemy zrobić wszystko, żeby Zośka była jak najbardziej samodzielna, jak najbardziej sprawna. Najważniejsze jest teraz to, by nauczyła się mówić. Bez tego nic nie osiągnie! Ma z tym problem i potrzebuje wzmożonej pracy. Nie zdawałam sobie wcześniej sprawy, jakie to kosztowne, bycie matką niepełnosprawnego dziecka.... Rehabilitacja, zajęcia ze wspomagania kosztują fortunę. Przy dziecku z zespołem Downa o wszystko to, co zdrowym dzieciom przychodzi łatwo, trzeba zaciekle walczyć i za wszystko płacić. Dlatego prosimy o pomoc, aby Zosia mogła się dalej rozwijać, bo bez tego nigdy nie da sobie rady. Potrzebne są pieniążki na mikropolaryzację mózgu metodą tDCS. Koszt zakładanej sesji tookoło dwa tysiące złotych a takich trzeba przeprowadzić 3 serie. 

Przezczaszkowa stymulacja prądem stałym tDCS (ang. transcranial direct current stimulation) jest metodą wykorzystującą zjawisko plastyczności mózgu – wspomaga proces odbudowy i tworzenia nowych połączeń nerwowych, umożliwia przywrócenie integralności centralnego układu nerwowego. Jest również metodą wspomagającą proces terapeutyczny – obserwuje się wyższą skuteczność i efektywność terapii aż o 44%.Zabiegi stymulujące korę mózgową w zakresie terapii zaburzeń mowy wpływają na poprawę rozumienia, rozwój mowy czynnej i fluencji słownej, usprawnienie procesów poznawczych: uwagi, pamięci długotrwałej, pamięci roboczej, wspieranie umiejętności szkolnych i procesu uczenia się oraz usprawnianie zdolności podejmowania decyzji i planowania.
  Przezczaszkowa stymulacja prądem stałym tDCS polega na przyłożeniu dwóch elektrod do głowy (anoda, katoda) oraz podaniu prądu o wartości nie przekraczającej zazwyczaj 1mA. Dochodzi wówczas do polaryzacji komórek piramidowych na ich błonie podstawowej w warstwach korowych mózgu. Stymulacja mózgu jest zabiegiem nieinwazyjnym, podczas którego pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu.Po takiej stymulacji zalecany jest też turnus logopedyczny. Koszt  to około 5 tysięcy złotych.

To kwoty dla nas są nie osiągalne dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc.

Wierzymy, że to bardzo pomoże naszej Zosi.

Dziękujemy

Kochani to nasza trzecia seria. 

Po dwóch poprzednich mowa ruszyła. 

Bardzo prosimy o trzecią szansę❤❤❤


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Iwona Rybak-Drobik - awatar

  Iwona Rybak-Drobik

  26.08.2019
  26.08.2019

  Trzymamy kciuki!!! Musi się udać 😊

 • Ania K - awatar

  Ania K

  14.05.2019
  14.05.2019

  Oby się udało uzbierać ✊✊✊

2 340 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciły 53 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Joanna Łuczak - awatar

Joanna Łuczak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 53

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Beata - awatar
Beata
30
Basia - awatar
Basia
50
Milena Walters - awatar
Milena Walters
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Olga - awatar
Olga
20
WOKW - awatar
WOKW
50
Violetta Matuszewska - awatar
Violetta Matuszewska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
45
Malgorzata Kuligowska - awatar
Malgorzata Kuligowska
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij