Zbiórka Pomoc żywnościowa potrzebującym - miniaturka zdjęcia

Pomoc żywnościowa potrzebującym Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomoc żywnościowa potrzebującym - zdjęcie główne

Pomoc żywnościowa potrzebującym

1 100 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

17 kwiecień 2023

Fundacja wysłała/przekazała 8 podopiecznym, osobom chorym na choroby przewlekłe, niepełnosprawnym i chorym na choroby rzadkie bony na zakup żywności, zakupione dzięki zbiórce wielkanocnej. W związku z wolą darczyńców największej darowizny na rzecz zbiórki, wsparcie zostało udzielone podopiecznym, którzy nie otrzymali od Fundacji podobnego wsparcia w grudniu, styczniu, lutym i marcu. Wśród obdarowanych znalazła się na przykład osoba z niepełnosprawnościami z Nowej Huty w Krakowie, objęta wcześniej wsparciem poradni socjalno-prawnej Fundacji oraz będąca w bardzo złej sytuacji socjalnej, która została objęta wsparciem poradni po przekierowaniu od ośrodka opieki społecznej z Krakowa. W przypadku dotarcia nowych darowizn na rzecz zbiórki https://pomagam.pl/wielkanocpotrzebujacym po okresie wielkanocnym ( po 17 kwietnia)   wsparcie w ramach zbiórki otrzymają kolejni podopieczni z naszej listy potrzebujących. Darowizny od stycznia 2024 wspomagają wsparcie wielkanocne 2024. Dziękujemy darczyńcom za możliwość wsparcia tej grupki podopiecznych. Warto wspomnieć, że na liście wysyłkowej akcji w tym roku było ponad 180 rodzin/osób z całej Polski, udało pomóc się tylko 8 :( :( :( Cieszy Fundację mimo wszystko pomoc dla tej grupki :) Dziękujemy :)

Fundacja Nieskończone Możliwości wzorem lat ubiegłych chciałaby w okresie zbliżających się Świąt Wielkanocnych i okresie poświątecznym w kwietniu  obdarować grupę minimum 120 polskich rodzin z dziećmi chorymi przewlekle i/lub niepełnosprawnymi, lub chorym/niepełnosprawnym dorosłym z całej Polski paczkami żywnościowymi w formie bonów na zakup żywności kilku popularnych sieci. Niestety nas też dotykają problemy finansowe związane ze wzrostem cen i niestety nie jesteśmy w stanie zrealizować takiej akcji pomocy wielkanocnej samodzielnie bez Waszej pomocy. Pomóżcie nam pomagać! Bez Was nie damy rady wspierać potrzebujących ....

Duży wzrost cen żywności, nośników energii i postępująca w coraz większym stopniu inflacja dotyka szczególnie rodzin z osobą chorą przewlekle lub z niepełnosprawnością. Rodziny tych chorych, ze względu na potrzebę opieki nad dzieckiem niepełnosprawnym, w wielu przypadkach utrzymują się wyłącznie z zasiłków i świadczeń z opieki społecznej lub pracujący w rodzinie ze względu na wspomnianą codzienną opiekę jest tylko jeden z rodziców. Będąc w tak trudnym położeniu, osoby te zmagają się z codziennością i wzrostem cen, ale także muszą bardzo często ponosić ogromne dodatkowe koszty nierefundowanych leków, rehabilitacji, turnusów rehabilitacyjnych, zabiegów medycznych, terapii, odżywek i sprzętu rehabilitacyjnego. Pomoc żywnościowa jest dla nich cennym wsparciem i pomocą w walce z inflacją. Od końca listopada 2022 z naszą organizacją nawiązało kontakt ponad 350 rodzin z chorym/niepełnosprawnym w rodzinie w złej, bardzo pogarszającej się lub bardzo złej sytuacji socjalnej ( październik 2023). Zauważamy także wpływ inflacji na wzrost liczby tych zgłaszających się osób. Dzięki naszemu wsparciu żywnościowemu chcemy odciążyć bieżące koszty w części z tych rodzin i wpłynąć pozytywnie psychologicznie oraz motywacyjnie na realizowane terapie i rehabilitację chorego dziecka. 

W grupie wysyłkowej akcji wielkanocnej znajdzie się także jeśli dostępne fundusze na grupę polskich 120 podopiecznych Fundacji będą wystarczające kilka rodzin uchodźców z Ukrainy z dzieckiem niepełnosprawnym przebywające w Polsce oraz od kilku do kilkunastu seniorów chorych przewlekle lub niepełnosprawnych. Im większą kwotę darowizn uzbieramy, tym wsparcie otrzyma większa grupa rodzin. Obdarowanymi w ramach akcji będą podopieczni Fundacji, rodziny z chorymi na mukowiscydozę, chorymi onkologicznie, chorymi na choroby rzadkie np. EDS, Zespół Kartagenera, chorzy z mózgowym porażeniem dziecięcymi, dzieci/młodzież/chorzy dorośli zmagający się z innymi schorzeniami, niepełnosprawnościami np. spektrum autyzmu, epilepsją. Przewidziani do wsparcia zamieszkują wszystkie regiony Polski i są socjalnie zweryfikowani przez Fundację. 

Od 2016 roku, momentu powstania Fundacji, do października 2023 wysłaliśmy np. ponad 510 paczek świąteczno-noworocznych dla dzieci i ponad 530 paczek z wyprawkami szkolno-przedszkolnymi. W związku m.innymi z wysoką inflacją i sytuacją socjalną podopiecznych Fundacji zrealizowaliśmy w ostatnich latach kilka akcji wysyłkowych wsparcia dla rodzin z chorymi przewlekle, niepełnosprawnymi i chorymi przewlekle z całej Polski oraz zrealizowaliśmy inne lokalne wydarzenia, lokalne akcje pomocowe i lokalne akcje wspierające wolontariat. 

Zdjęcia akcji pochodzą z podobnych wydarzeń i akcji np. wielkanocnych, lokalnej akcji wielkanocnej w powiecie wadowickim i innych organizowanych przez naszą organizację w latach ubiegłych.  Dziękujemy serdecznie za okazaną pomoc. Dziękujemy za każdą darowiznę i każde udostępnienie tej zbiórki. :) 


„Oczkiem w głowie Anny i jej męża jest córka Amelka. Anna mimo swojej niepełnosprawności i potrzeby codziennej rehabilitacji walczy o zdrowie swojej córki. W ciągu 3 pierwszych lat życia Amelka była 17 razy hospitalizowana z problemami jelitowymi i innymi problemami zdrowotnymi. Teraz jest pod opieką kilkunastu lekarzy, postawioną diagnozę m.innymi autyzmu i innych schorzeń, jej rodzice walczą o jej rozwój. Lubi chodzić do przedszkola integracyjnego, śpiewać, tańczyć i spędzać czas ze swoimi zwierzątkami pieskiem i kotkiem. Potrzebuję tego aby zrozumieć otaczający ją Świat i pokonać przeciwności losu. Na szczęście Amelka może liczyć na co dzień na wsparcie kochających ją Mamy i Taty. Ich marzeniem są święta wielkanocne bez trosk o fundusze i aby zapewnić córce leczenie i terapię, aby nie musieli się o nią martwić i mama mogła też zająć się swoim zdrowiem. Nie traci nadziei na lepsze jutro i lepsze święta ...”

"Pani Izabela jest mamą 2 dzieci, w tym córki chorej na mukowiscydozę, nieuleczalną i kosztowną w leczeniu chorobę o podłożu genetycznym. Niestety Pani Iza zmaga się również z chorobą nowotworową co dodatkowo pogłębia problemy. Od lat walczy z chorobą nowotworową bo wie, że dzieci są dla niej najważniejsze i opieka nad nimi. Stara się by ukochane dzieci uczęszczały do szkoły, córka była prawidłowo leczona i w rodzinie niczego nie zabrakło na święta wielkanocne i na co dzień. Daje to siłę do walki z nowotworem".

"Pani Iga jest mamą 3 niepełnosprawnych dzieci. Najmłodszą Jagodę ze względów medycznych mogła usunąć, jednak postanowiła ją urodzić. Dzieci są dla pani Igi najważniejsze. Najmłodsza Jagoda urodzona  w 34 tygodniu przeszła skomplikowaną operację serca i cud że żyje. Od tego czasu jest pod opieką wielu lekarzy, którzy planują dalsze operacje. Najstarszy Gabriel z diagnozą autyzmu i ADHD sprawia problemy, ale mama stara się by się rozwijał, uczył, uczęszczał na terapię i walczyć z jego problemami. Mimo doskwierających kredytów i codziennych wydatków związanych z leczeniem i rehabilitacją dzieci chce spędzić z nimi normalne szczęśliwe święta... "

"Pani Agnieszka jest mamą córki Natalii. Od kilku lat wspiera córkę w jej zmaganiach z chorobą rzadką, w trakcie długiej i kosztownej diagnozy oraz leczenia jej następstw. Ich codzienność to ból, hospitalizacje, badania lekarskie, specjalistyczna dieta wielu nietolerancji pokarmowych spowodowanych chorobą i rehabilitacja. Ich codzienność to szpital i zastanawianie się co dalej.  Natalia jak wiele nastolatek kocha komiksy, manghe, muzykę i milion innych rzeczy. Rodzice Natalii starają się by dzięki tym zainteresowaniom dziewczynka zapomniała o bólu i problemach. Pani Agnieszka nadal stara się również pomagać innym i wspiera osoby chore przewlekle w swojej okolicy. Diagnoza, leczenie i rehabilitacja córki pochłania ogromne fundusze, powoduje ciągłe problemy w rodzinie i zastanawianie się jak zorganizować święta wielkanocne. Jej marzeniem jest by rodzina podczas świąt zapomniała o codziennych troskach"  

"Pani Agata jest samotną mamą 3 dzieci, w tym córki chorej na mukowiscydozę, nieuleczalną chorobę genetyczną, wymagającą kosztownego nie refundowanego leczenia i rehabilitacji. Wypadek w pracy Pani Agaty i spowodowane tym wypadkiem problemy zdrowotne spowodowały m.innymi problemy finansowe całej rodziny i utratę pracy. Mimo bólu i kolejnych problemów ze zdrowiem, podjęła kolejną pracę z nadzieją jej utrzymania i walczy o swoją rodzinę oraz jej przetrwanie starając się, aby dzieci nie były sytuacją poszkodowane i miały normalne święta. "


"Jestem samotnie wychowującą matką 7 letniego syna Jacka. Jacuś ma Dziecięce Porażenie Mózgowe czterokończynowe, porusza się na wózku, mało mówi ale mimo to jest bardzo inteligentny. Nasza sytuacja finansowa nie jest zbyt dobra, utrzymujemy się ze świadczeń. Mieszkamy w bloku, staram się jako matka żeby było u nas dobrze i staramy się jeździć na turnusy i uczęszczać na rehabilitację. Niestety koszty utrzymania wzrastają, Robi się coraz ciężej, dlatego odważyłam się prosić o pomoc w te święta.. Ciężko się prosi o wsparcie. Wszystko Nas ucieszy ..." 


"Pani Grażyna jest emerytowaną pielęgniarką. Całe swoje życie opiekowała się chorymi przy ich łóżkach. Teraz Pani Grażyna zmaga się z niepełnosprawnością, chorobą nowotworową i problemami z tym związanymi, chorobami przewlekłymi jak nadciśnienie i cukrzyca. Marzy o świętach wielkanocnych z córką i wnukami, bez codziennych zmartwień jak przeżyć"


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Nieskończone Możliwości - awatar

  Fundacja Nieskończone Możliwości

  17.04.2023
  17.04.2023

  Fundacja wysłała/przekazała 8 podopiecznym, osobom chorym na choroby przewlekłe, niepełnosprawnym i chorym na choroby rzadkie bony na zakup żywności, zakupione dzięki zbiórce wielkanocnej. W związku z wolą darczyńców największej darowizny na rzecz zbiórki, wsparcie zostało udzielone podopiecznym, którzy nie otrzymali od Fundacji podobnego wsparcia w grudniu, styczniu, lutym i marcu. Wśród obdarowanych znalazła się na przykład osoba z niepełnosprawnościami z Nowej Huty w Krakowie, objęta wcześniej wsparciem poradni socjalno-prawnej Fundacji oraz będąca w bardzo złej sytuacji socjalnej, która została objęta wsparciem poradni po przekierowaniu od ośrodka opieki społecznej z Krakowa. W przypadku dotarcia nowych darowizn na rzecz zbiórki https://pomagam.pl/wielkanocpotrzebujacym otrzymają kolejni podopieczni. Dziękujemy darczyńcom za możliwość wsparcia tej grupki podopiecznych. Warto wspomnieć, że na liście wysyłkowej akcji w tym roku było ponad 180 rodzin/osób z całej Polski, udało pomóc się tylko 8 🙁 Cieszy Fundację mimo wszystko pomoc dla tej grupki 🙂

  Zdjęcie aktualizacji 118 268

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.03.2023
  26.03.2023

  powodzenia szczytny cel :)

1 100 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 6

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij