Wiktoria ma białaczkę. Pomożesz?

owner

Rafał Olbracht

Organizator zbiórki

Zbiórka

„Mamo dlaczego to ja muszę być taka chora i brać tak dużo tabletek?” - to słowa 9-letniej Wiktorii Kamińskiej, skierowane do rodziców, Agnieszki i Grzegorza. Wiktoria, jej młodsza siostra Natalia oraz rodzice pochodzą z Goleniowa. Tutaj się wychowali i chodzili do szkół. I tutaj też mieszkają ich rodzina i znajomi. Wiktoria ma wiele marzeń i pasji, spośród których największą jest zostanie zawodowym kucharzem i posiadanie własnej restauracji. Poza tym przepadała za zabawami z Natalią, spędzała czas ze szkolnymi koleżankami. Nie mogła się także doczekać planowanego rodzinnego wyjazdu w Tatry.


Niestety, pod koniec sierpnia Wiktoria i jej rodzina przeżyli szok mieszający się z niedowierzaniem – ostra białaczka limfoblastyczna zaatakowała nagle i podstępnie. Koleżanki zastąpił ukochany pluszak Króliś, a szkolną ławkę – szpitalna sala. Wiktoria obecnie poddawana jest wyczerpującej chemioterapii, po której konieczny będzie przeszczep szpiku kostnego lub krwiotwórczych komórek macierzystych. Największym marzeniem całej rodziny i przyjaciół Wiktorii jest zwycięstwo z chorobą.

Wiktoria jest silna i dzielna, ale jej Rodzice teraz potrzebują środków i wsparcia do codziennej walki (leki, sterylizacje domu, specjalistyczne środki higieny, dojazdy na terapię, i wiele innych potrzeb związanych z chorobą). Życie Grzegorza i Agnieszki wywróciło się do góry nogami. Mama Wiktorii musiała rzucić pracę i zamieszkała w szpitalu. Tata robi co może, ale naprawdę bardzo potrzebują wsparcia.


Zebrane przez nas środki finansowe pomogą Wiktorii w powrocie do zdrowia. Chemioterapię i leczenie szpitalne, a w przyszłości przeszczep szpiku pokryje NFZ. A zebrane przez nas środki zostaną przeznaczone na ponadstandardowe, nierefundowane przez NFZ koszty: zakup leków i sprzętu medycznego oraz leczenie domowe po wyjściu ze szpitala, rehabilitacja, koszty dojazdów i pobytu rodziny w ośrodkach transplantologii oddalonych od miejsca zamieszkania (na południu Polski), pomoc specjalistyczna i psychologiczno-pedagogiczna dla rodziny i Wiktorii zgodnie z zaleceniami lekarzy i specjalistów, poprawa bytu materialnego całej rodziny (w tym także czteroletniej Natalii, młodszej siostrzyczki Wiki), która znalazła się w ciężkiej sytuacji finansowej (leczenie Wiktorii będzie długotrwałe, wieloletnie), biorąc pod uwagę, że mama musi stale opiekować się dziewczynką, a czteroosobową rodzinę utrzymuje i przez wiele lat jeszcze utrzymywać będzie jedynie tata. Oszacowany przez lekarzy z Kliniki Hematologii w Szczecinie na zaświadczeniu lekarskim koszt miesięczny - poza leczeniem szpitalnym - opiewa na 3000 zł.

Prosimy o wpłaty. Dobro do Was powróci! Victoria dla Wiktorii !!!

Można też przekazać 1% podatku za pośrednictwem Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe. W rubryce w PIT wpisujemy numer KRS: 0000120305. W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%”, aby środki zostały zapisane na subkonto Wiktorii, należy wpisać: WIKTORIA KAMIŃSKA

Dziękujemy za każdą pomoc.

Wolontariusze www.viktoriadlawiktorii.pl

Aktualności

 • Rafał Olbracht

  Rafał Olbracht

  19.04.17
  19.04.17

  Dziś po wielu miesiącach ciężkiej batalii Klinika Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej SPSK1 w Szczecinie żegna Wiktorię! Choroba całkowicie pod kontrolą ale czeka ją jeszcze przeszczep szpiku. Prośba o "lajki" 👍 dla tej dzielnej dziewczyny, by wiedziała, że trzymamy za nią mocno kciuki! https://www.facebook.com/klpediatrii.szczecin/?ref=page_internal

  Photo

Komentarze

 • Ania

  21.04.17
  21.04.17

  Duuuuuuuuuuuuuuuuuuużo zdrowia i uśmiechów!

 • EWA DURSKA

  01.02.17
  01.02.17

  WIKI DUŻO ZDROWIA

 • Anonimowy Darczyńca

  24.12.16
  24.12.16

  Dużo Zdrówka Siły i Wytrwałości.

 • Jolanta Szubelska

  16.12.16
  16.12.16

  POZDRAWIAM SERDECZNIE

  • Rafał Olbracht

   Rafał Olbracht - Organizator zbiórki

   17.12.16
   17.12.16

   Dziękujemy.

 • Hanna Tajl

  25.11.16
  25.11.16

  Trzymaj się Słoneczko.

  • Rafał Olbracht

   Rafał Olbracht - Organizator zbiórki

   28.11.16
   28.11.16

   Dziękujemy

owner

Rafał Olbracht

Organizator zbiórki

Wpłaty - 549

 • Avatar Ania
  10
  Ania
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  25
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  20
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Krzysiek
  50
  Krzysiek
 • Avatar Pawel
  3
  Pawel
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  100
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar bartez
  20
  bartez
 • Avatar Aneta Tomaszewska
  2
  Aneta Tomaszewska

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę