Zbiórka Wiktoria (AGS) na turnus medek - miniaturka zdjęcia

Wiktoria (AGS) na turnus medek

Zbiórka Wiktoria (AGS) na turnus medek - zdjęcie główne

Wiktoria (AGS) na turnus medek

4 342 zł z 7 770 zł (Cel)
Wpłaciło 47 osób
Wpłać teraz
 
Aga Ta Pawlowska - awatar

Aga Ta Pawlowska

Organizator zbiórki

Jestem mamą bliżniaczek i potrzebuję Waszego wsparcia zbieramy na rehabilitację dla Wiktorii. (Agnieszka Pawłowska)

WIKTORIA i Weronika wspaniałe bliżniaczki urodziły się w 12.2015 zdrowe i do 16 miesiąca ich życie było pełne radości. 

W 05.2017 u Wiktorii nagle nastąpił regres w rozwoju przestała chodzić, siedzieć, mówić, stała się wiotka, obniżyło się napięcie mięśniowe, nie była w stanie nawet utrzymać główki, była karmione sondą.

 Wiele miesięcy w szpitalach, ciągłe badania i szukanie przyczyny. Wreszcie badanie genetyczne WES przyniosło nam smutne informacje, diagnoza Zespół Aicardiego-Goutieresa. 

To mutacja w genach w chorobie AGS powodowała regres w rozwoju, zmiany w mózgu na skutek stanu zapalnego i podwyższenia interferonu spowodowały zniszczenie mieliny.

W Polsce jest 5 dzieci z tym zespołem, na świecie może 100. Rzadka choroba genetyczna, jeden ośrodek zagraniczny, który prowadzi badania i leczenie eksperymentalne, ważne że jest nadzieja. Wiktoria jest zgłoszona, czekamy aż uruchomią kolejny projekt i może zostanie zakwalifikowa.

Nasza codzienność -rehabilitacja.

Tymczasem Wiktoria, aby mogła odzyskać choć częściowo sprawność potrzebuje codziennej intensywnej wielogodzinnej rehabilitacji, zabiegów wzmacniających i poprawiających obniżone napięcie mięśniowe,  IS, medek, terapii w komorach hiperbarycznych, masaży, ćwiczeń logopedycznych, neuromobilizacji mięśni, hipoterapi. To tylko kilka haseł, pod którymi kryje się nasza codzienność. 

Turnusy rehabilitacyjne pozwalają mi nauczyć się kolejnych nowych ćwiczeń zabiegów, które potem w domu naszej "domowej sali rehabilitacyjnej" codziennie realizujemy. 

Kiedy ujawniła się choroba genetyczna u córeczki zostałam sama z trójką dzieci, pracuję ale nie jestem w stanie pokryć wszystkich kosztów rehabilitacji, a te na NFZ to dwie -trzy godziny w tygodniu. Dlatego proszę Was Kochane Dobre Serca o pomoc finansową, na pokrycie kosztów turnusu, na którym będziemy uczyć się kolejnych nowych ćwiczeń I zabiegów oraz na terapie w komorach hiperbarycznych, dzięki którym u Wiktorii jest duża poprawa. 

Wiktoria ma szansę odzyskać sprawność, dzięki terapii hiperbarycznej w rezonansie głowy jest poprawa, stabilniej trzyma głowę i tułów, chwyta lewą rączką, je samodzielnie bez sondy.

Walczymy o nią, bo jest dla nas darem i cudem. Wikunia daje nam swój uśmiech i wie, że jej nie zostawimy samej w tej walce o zdrowie i sprawność. Robimy wszystko co możliwe, aby Wiktoria samodzielnie usiadła, wstała i mogła powiedzieć mama. 

Jeśli możesz pomóż, to dla nas bardzo dużo. Jesteśmy wdzięczni za każde wsparcie.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Aga Ta Pawlowska - awatar

  Aga Ta Pawlowska

  03.10.19
  03.10.19

  6.10. Wiktoria zaczyna kolejny turnus Medek. Dzielnie walczy z chorobą genetyczną, aby odzyskać sprawność.

  Zdjęcie aktualizacji 37 970

Komentarze


 • crochet_by_peggi - awatar

  crochet_by_peggi

  19.06.19
  19.06.19

  życzę dużo zdrowia :*

 • Stanisław Kutasko - awatar

  Stanisław Kutasko

  27.12.18
  27.12.18

  Powodzenia

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  01.11.18
  01.11.18

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.10.18
  31.10.18

  W Bogu nadzieja

 • Marcin - awatar

  Marcin

  30.10.18
  30.10.18

  Pomodlę się o zdrowie Wiktorii

  • Aga Ta Pawlowska - awatar

   Aga Ta Pawlowska - Organizator zbiórki

   30.10.18
   30.10.18

   Modlitwa czyni cuda♥️

4 342 zł z 7 770 zł (Cel)
Wpłaciło 47 osób
Wpłać teraz
 
Aga Ta Pawlowska - awatar

Aga Ta Pawlowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 47

Diana - awatar
Diana
20
Dominika - awatar
Dominika
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
crochet_by_peggi - awatar
crochet_by_peggi
60
Hanna - awatar
Hanna
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ilona - awatar
Ilona
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Magda Pawłowska - awatar
Magda Pawłowska
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij