Zbiórka Pomoc dla Wiktorii - zdjęcie główne

Pomoc dla Wiktorii

9 952 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 231 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Marcin Świątek - awatar

Marcin Świątek

Organizator zbiórki

         Proszenie o pomoc i wsparcie, to jedno z trudniejszych wyzwań w naszym życiu. Moja siostra Marta znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Jej córka Wiktoria w wieku 16 lat, w lipcu 2016r. zachorowała. Pierwsze objawy wskazały mononukleozę, później przerodziło się to w rozwijający wirus EBV, a następnie w aplazję szpiku, w chwili obecnej w postaci ciężkiej. Została hospitalizowana na oddziale Hematologii i i Onkologii w Chorzowie. Niestety po kilku konsultacjach u różnych lekarzy, szeregu badań, w tym kilku biopsji szpiku, bardzo trudno było postawić trafną diagnozę i zastosować odpowiednie leczenie. Lekarze zgodnie określali ten przypadek jako bardzo rzadki. Ostatecznie po podjęciu trafnej próby leczenia, w styczniu lekiem Mabthera, wirus odpuścił i odetchnęliśmy z ulgą, że szpik się odbuduje, jednak tak się nie stało. Od Stycznia Wiktoria co 2 tygodnie ma przetaczaną krew. Trwa ciągła walka o chociaż kilka dni w domu z dala od szpitalnego łóżka.

        Dziewczyny w tym wszystkim są same. Ojciec Wiktorii nie żyje od 4 lat. Marta stara się pogodzić pracę z opieką nad córką. Praktycznie od sierpnia Wiktoria przyjmuje specjalistyczne witaminy i suplementy diety,dzięki którym nie przeszła poważnej infekcji, mimo braku odporności. Jest to wydatek ok 1500zł miesięcznie, do tego specjalna dieta, która wymaga sporego nakładu finansowego. Na szczęście znalazł się dawca i 15 maja dziewczyny wyjeżdżają do Wrocławia, na 24 maja zaplanowany jest przeszczep. Wykorzystały już wszystkie oszczędności a także sporą pomoc rodziny i najbliższych przyjaciół. Są podopiecznymi Fundacji Iskierka, z której pomocy finansowej będą mogły skorzystać dopiero pod koniec roku (rozliczenie 1%). Fundacja nie pokrywa jednak w pełni suplementacji.Chciałbym ułatwić mojej siostrze opiekę nad jej jedynym dzieckiem, umożliwić jej pobyt razem z nim we Wrocławiu w trakcie przeszczepu i po nim, kiedy będzie musiała na jakiś czas zrezygnować z pracy. Wiem, że Fundacja wspomoże w pewnym zakresie przy zakupie leków poprzeszczepowych, ale  ja sam nie sądziłem,jak wiele potrzeba środków żeby zaopiekować się kimś w chorobie. Dlatego bardzo proszę o chociaż najdrobniejsze wsparcie,aby zapewnić lepszy komfort, poczucie bezpieczeństwa dla mojej siostry w tej walce o powrót do zdrowia jej córki.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.04.2019
  15.04.2019

  Trzymaj się Viki

 • Paweł Żabka - awatar

  Paweł Żabka

  22.03.2019
  22.03.2019

  Wracaj do zdrowia... Wszystkiego dobrego

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.11.2017
  09.11.2017

  zdrowiej kochana:*

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.05.2017
  16.05.2017

  Powodzenia

 • Maciek - awatar

  Maciek

  12.05.2017
  12.05.2017

  Zdrówka, trzymam kciuki ;)

9 952 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 231 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Marcin Świątek - awatar

Marcin Świątek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 231

Kamil - awatar
Kamil
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Łukasz - awatar
Łukasz
20
Powodzenia - awatar
Powodzenia
50
Trzymaj się - awatar
Trzymaj się
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij