Zbiórka Wiktoria z AGS walka z chorobą - miniaturka zdjęcia

Wiktoria z AGS walka z chorobą Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Wiktoria z AGS walka z chorobą - zdjęcie główne

Wiktoria z AGS walka z chorobą

10 655 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciły 102 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Aga Ta Pawlowska - awatar

Aga Ta Pawlowska

Organizator zbiórki

Wiktoria walczy z AGS – liczy się każda pomoc! 

Potrzebne są intensywne rehabilitacje!  🧡

Jestem mamą bliźniaczek, u Wiktorii w wieku 1,5 roku zdiagnozowano rzadką chorobę. Każdy kolejny dzień to dzięki leczeniu i rehabilitacji mały postęp w życiu Wiktorii, ale też obawa przed kolejnym atakiem niewidzialnego wroga… Czy można wyobrazić sobie większe przeciwieństwa? Taki jest zespół AGS. A dokładniej: zespół Aicardiego-Goutieresa AGS typ2.

Wiktoria ma 5 lat, jest małą dziewczynką z wielkim sercem do walki, która choruje na AGS od 16 miesiąca życia. Do tego czasu rozwijała się prawidłowo: uśmiechała, się, raczkowała, siedziała, gaworzyła, chodziła. Wszędzie było jej pełno! A nawet podwójnie pełno, gdyż Wiki ma ukochaną siostrę bliźniaczkę. Regres pojawił się nagle. W maju 2017r. Wiki przestała jeść, mówić, siedzieć…  

Pierwsze nowe „kroki”

Badania genetyczne WES potwierdziło u Wiki AGS. Mimo utraconych zdolności córeczka nie przestała się uśmiechać. Jako matka czułam niemoc, ogromny ból, smutek, samotność… Miesiącami oglądałyśmy świat przed szpitalne okna, ciesząc się każdym promykiem słońca. Wiki dzielnie poddawała się rehabilitacji. Walczyła nawet o najmniejsze postępy...

Leczenie w USA- jedyna szansa 💖💖

W listopadzie 2019r. Wiktoria weszła do projektu eksperymentalnych badań klinicznych w USA w CHOP w Filadelfii i… rozpoczęła leczenie. Klinika prowadzi zaawansowane badania i leczenie z dużymi sukcesami w walce z AGS u dzieci. Lek, który otrzymuje Wiktoria zmniejsza objawy choroby i hamuje stan zapalny w mózgu, chroniąc przed regresami i utratą umiejętności. Choć leczenie trwa dopiero rok, widzimy już jego małe efekty! 

Wiki na nowo zdobywa codzienne zdolności: trzyma kubek, turla się, lepiej podpiera się, próbuje pierwszych słów: mama, baba, nie...

Wiktoria bardzo dobrze toleruje lek. W tej układance jest jednak jeden smutny element – lek trzeba przyjmować codziennie. Choć program jest darmowy, potrzebne są środki finansowe na podróż, badania, konsultacje, testy i 2 kilkutygodniowe pobyty w roku w klinice w USA. W sumie ok. 55 000 zł rocznie! Ten etap projektu jest na 5 lat. 🌎✈️

Codzienna walka - intensywne rehabilitacje

Na co dzień staram się zapewnić Wiki jak najlepszy dostęp do rehabilitacji i sprzętu. Codzienna rehabilitacja Bobath, Vojta, medek, logopeda, osteopata, SI, masaże, terapia ręki, turnusy rehabilitacyjne, sprzęty ortopedyczne, wózki, pionizator, komory hiberbaryczne to tylko przykłady z naszej codzienności. To od nich zależy codzienne usprawnienie mojej córeczki. 💖💖

Niestety nie mam aż tyle środków, aby finansować przelot i pobyt w trakcie planowanych wizyt w USA oraz kilka turnusów rehabilitacyjnych każdego roku. Stąd prośba o pomoc w tej walce. Bez Twojego wsparcia nie damy rady szybko przeciwdziałać chorobie. A przy AGS czas ma szczególne znaczenie!

AGS okiem matki

Bez leku istnieje zagrożenie, że każda, nawet najmniejsza infekcja, spadek odporności znowu uruchomią stan zapalny w mózgu i ponowny regres…

W AGS wada genetyczna powoduje stan zapalny w mózgu. Zniszczeniu ulega mielina, system immunologiczny zostaje osłabiony. Następują zmiany neurologiczne, osłabienie mięśni, wiotkość…! W Polsce jest 6 dzieci z AGS, na świecie może z 150. Są jednak przypadki, którym dzięki leczeniu i intensywnej rehabilitacji udało się stanąć na nogi.

Mała-duża POMOC 💖💖

Wiki się nie poddaje. My też nie możemy się poddać. Wierzymy, że ludzi dobrej woli jest więcej... Sama robię wszystko, aby Wiktoria miała cały czas zapewniony dostęp do rehabilitacji i leku. Daje on szansę na zatrzymanie choroby, poprawę funkcji fizycznych i wzmocnienie mięśni.

W imieniu Wiki i swoim zwracam się o pomoc w walce z chorobą AGS. Proszę, daj jej szansę na na leczenie w projekcie CHOP, codzienną rehabilitację i odzyskiwanie umiejętności, które utraciła. Wiki walczy – chce stanąć na nogi. Przekaż choć 5 zł, udostępnij, wesprzyj nas dobrym słowem. To małe-duże kwoty, które mają wielką moc. Bez Twojej pomocy nie mamy szans!

Z góry dziękujemy za każde wsparcie.

Wiktoria jest podopieczną w Fundacji Avalon nr subkonta PAWŁOWSKA 8049

www.fundacjaavalon.pl


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Aga Ta Pawlowska - awatar

  Aga Ta Pawlowska

  13.12.2018
  13.12.2018

  Dzielnie ćwiczymy,
  dziękuję za wsparcie!

  Zdjęcie aktualizacji 22 961

Komentarze


 • andrzejdanielak - awatar

  andrzejdanielak

  06.02.2020
  06.02.2020

  Sila w Modlitwie.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.06.2019
  06.06.2019

  powodzenia!

10 655 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciły 102 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Aga Ta Pawlowska - awatar

Aga Ta Pawlowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 102

Ewelina Zabawa - awatar
Ewelina Zabawa
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Piotr Strzałka - awatar
Piotr Strzałka
6
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
4
Adrian - awatar
Adrian
50
Reych - awatar
Reych
50
Maks - awatar
Maks
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij