Historia połowy mojego serduszka

Jestem Wiktor, waleczny chłopiec z niełatwym charakterkiem.

Urodziłem się w lipcu 2008 roku z ciężką, złożoną wadą serca pod postacią hipoplazji lewego serca - HLHS (mówiąc prościej: mam tylko połowę serduszka). Już w 9. dobie życia musiałem przejść swoją pierwszą operację na otwartym sercu, przeprowadzaną metodą Norwooda, w warunkach głębokiej hipotermii. Nie obyło się bez powikłań, ale mimo wszystko, po prawie 2. miesiącach od operacji mogłem jechać do domu.

Niestety radość nie trwała długo. Z dnia na dzień czułem się coraz gorzej, dlatego miesiąc później profesor musiał wykonać zespolenie systemowo-płucne prawostronne, aby ratować moje życie. Po operacji dość szybko doszedłem do siebie i już dwa tygodnie później mogłem opuścić szpital.

Od tego czasu miewam swoje lepsze i gorsze momenty. Często walczyłem z infekcjami dróg oddechowych. Niestety w większości przypadków musiałem być hospitalizowany.

Zdjęcie opisu zbiórki Pół serduszka Wiktora

Co było dalej?

W połowie lutego 2012 przeszedłem operację metodą Glenna. Byłem w stanie krytycznym, dlatego w trybie pilnym, jeszcze tego samego dnia, założono mi stent do lewej tętnicy płucnej oraz poszerzono tętnicę płatową prawą. W międzyczasie okazało się, że doznałem udaru niedokrwiennego lewej półkuli mózgu, czego konsekwencją jest niedowład spastyczny lewej strony ciała.

Do domu wróciłem dopiero po dwóch miesiącach.

Zdjęcie opisu zbiórki Pół serduszka Wiktora

Ciągle walczę

W marcu 2014 roku przeszedłem kolejną, czwartą już operację mojego serduszka metodą Fontan. Wszystko poszło dobrze i błyskawicznie doszedłem do siebie. Tego samego roku w listopadzie zamknięto też fenestrację w moim serduszku. 

Zdjęcie opisu zbiórki Pół serduszka Wiktora

Mimo wszystkich przeciwności - żyję, walczę i nie poddaję się

Moje leczenie jest paliatywne, ale ciągle chcę żyć. 

Nadal często choruję na infekcje dróg oddechowych, zwłaszcza zapalenie krtani i oskrzeli. Jestem pod stałą kontrolą kardiologa, neurologa i pulmonologa. Mój stan jest obecnie dobry i zrobię wszystko, aby tak zostało i było już tylko lepiej.

Proszę o pomoc. Przeznaczę ją na leczenie - głównie lekarstwa i sprzęt medyczny. Bardzo bym też chciał wyjechać na turnus rehabilitacyjny.

Zdjęcie opisu zbiórki Pół serduszka WiktoraZdjęcie opisu zbiórki Pół serduszka WiktoraZdjęcie opisu zbiórki Pół serduszka WiktoraZdjęcie opisu zbiórki Pół serduszka WiktoraZdjęcie opisu zbiórki Pół serduszka WiktoraZdjęcie opisu zbiórki Pół serduszka Wiktora

Komentarze

 • Michael - awatar

  Michael

  23.06.16
  23.06.16

  Niech ci Bóg Błogosławi...

 • Sylwia - awatar

  Sylwia

  16.11.15
  16.11.15

  Trzymaj sie Maly:)

 • XXL - awatar

  XXL

  13.11.15
  13.11.15

  Na dobry początek :)

Wpłaty - 14

anonimowa pomagaczka - awatar
50
anonimowa pomagaczka
Michael - awatar
260
Michael
Paulina - awatar
5
Paulina
Marcin - awatar
50
Marcin
Jaroslaw - awatar
50
Jaroslaw
Aleksandra - awatar
30
Aleksandra
Sylwia - awatar
30
Sylwia
Agnieszka - awatar
10
Agnieszka
Marta - awatar
20
Marta
Łukasz - awatar
10
Łukasz

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij