Zbiórka Uratujmy oczy buldożka Rika ! - miniaturka zdjęcia

Uratujmy oczy buldożka Rika !

Paulina Popielec - awatar

Paulina Popielec

Organizator zbiórki

Wraz z mężem jesteśmy od niespełna 5lat właścicielami szalonego wręcz abehawiralnego psa rasy buldog francuski.

Niestety to szczenię kupione z pseudohodowli. 

Gdy skończyl 5 miesięcy zachorował na nużycę która uprzednio była źle rozpoznana i leczona jako alergia kontaktowa. Sterydy osłabiły jego organizm, wreszcie na portalu buldozkowym pomogla nam dobra dusza, ktora przeszla to sama ze swoją bulwą, przeszlismy leczenie jej schematem i po pol roku Rko wrocil do zdrowia i pieknej siersci, jedynie co roku dostaje szczepionke uodparniającą jako wzmocnienie. Leczenie kosztowalo 1200 zł.

W 2015 roku hasając po parku wbilo mu sie cialo obce w lewą galkę oczną gdzie niezwłoczna była operacja - koszt 1000 zł, piesek wrócił w stu procentach do zdrowia.

Jesienią 2016 roku zaczeły sie problemy z kręgosłupem, niestety po rtg okazało sie że ma wadę wrodzona kregosłupa. U psów tej rasy powszechnie występującą wadą wrodzoną jest tzw. krąg motyli(półkręg).Jest to deformacja polegająca na ubytku centralnej części trzonu kręgu.

W efekcie może prowadzić do ucisku na rdzeń kręgowy, zaburzając dopływ krwi, w końcowym efekcie powodując ból a nawet paraliż tylnych kończyn. Jednak lek ktory rowniez po rtg i leczeniu kosztował nas 500zł, jesli dojdzie do paralizu niezbedna bedzie operacja na ktora niestety ale napewno 3000 zl nie bedzie nas stac.

Walczymy o niego jak mozemy, ostatnia diagnoza alergia na pylki traw w okresie letnim niestety doprowadzila do ogromnych wysiekow strupów w siersci, podleczylismy antybiotykiem i kapiepalmi, niestety silny odczyn alergiczny doprowadzil do uytku rogoki w obu oczach gdy pies sie drapal chcac przyniesc sobie ulge, nietsety lewe oko po wczesniejszej operacji bylo bardziej obciazone. Na ta chwile podajemy leki w tą srode bedzie podjecta operacja na lewe oko polegajaca na przeszczepie spojowki i naciagniecie na czesc zajeta przepuklina, natomiast prawe oko bedzie mialo zalozona soczewke, leczenie i operacja koszt 1000 zł i z czasem przy leczeniu miejscowym koszt bedzie rosł. Niewykluczone ze oko bedzie usuniete z wiekiem. Oko lewe jest juz slepe calkowicie natomiast prawe powinno wrocic w pelni do zdrowia po zalozeniu soczewki


Liczymy na pomoc <3

Każda złotówka się liczy, a dobro powraca ze zdwojona siłą !

Jeżeli możesz pomóc Rikowi oraz mnie w zgromadzeniu wystarczajacych środków na wyzdrowienie bardzo proszę o każdą wpłatę z serca.

Każda złotówka jest na wage złota i zdrowia Rika.

Nie jest to żaden pic czy próba oszustwa i dziękuję każdemu kto zrozumie tą sytuację !

Paulina 512399445

*************************************


 

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Paulina Popielec - awatar

  Paulina Popielec

  22.07.18
  22.07.18

  Riko traci wzrok także w oku prawym niestety rana cieżko sie goi, walczymy dalej. Oko lewe uratowane od amputacji ale małe szanse na przywrócenie wzroku ;( Co więcej ? Poza wcześniejszymi kroplami zastrzykami dodatkowo podajemy krople z osoczem z krwi Rika. W piątek kontrolna wizyta o decyzja czy kolejny zabieg tym razem oko prawe walczymy. Udostępnijcie i dziękujemy za wsparcie !

  Zdjęcie aktualności 17 735

Paulina Popielec - awatar

Paulina Popielec

Organizator zbiórki

Wpłaty - 16

Monika Ulanowska - awatar
50
Monika Ulanowska
Klaudia - awatar
10
Klaudia
Damian Mrozik - awatar
30
Damian Mrozik
Szymon Duba - awatar
10
Szymon Duba
Ola Lewandowska - awatar
50
Ola Lewandowska
Ka Lew - awatar
50
Ka Lew
Kinga Zając - awatar
8
Kinga Zając
Paulina Kobylarz - awatar
10
Paulina Kobylarz
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Bea Ta - awatar
20
Bea Ta

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.