Zbiórka Uratujmy oczy buldożka Rika ! - miniaturka zdjęcia

Uratujmy oczy buldożka Rika !

Zbiórka Uratujmy oczy buldożka Rika ! - zdjęcie główne

Uratujmy oczy buldożka Rika !

399 zł z 600 zł (Cel)
Wpłaciło 16 osób
Wpłać teraz
 
Paulina Popielec - awatar

Paulina Popielec

Organizator zbiórki

Wraz z mężem jesteśmy od niespełna 5lat właścicielami szalonego wręcz abehawiralnego psa rasy buldog francuski.

Niestety to szczenię kupione z pseudohodowli. 

Gdy skończyl 5 miesięcy zachorował na nużycę która uprzednio była źle rozpoznana i leczona jako alergia kontaktowa. Sterydy osłabiły jego organizm, wreszcie na portalu buldozkowym pomogla nam dobra dusza, ktora przeszla to sama ze swoją bulwą, przeszlismy leczenie jej schematem i po pol roku Rko wrocil do zdrowia i pieknej siersci, jedynie co roku dostaje szczepionke uodparniającą jako wzmocnienie. Leczenie kosztowalo 1200 zł.

W 2015 roku hasając po parku wbilo mu sie cialo obce w lewą galkę oczną gdzie niezwłoczna była operacja - koszt 1000 zł, piesek wrócił w stu procentach do zdrowia.

Jesienią 2016 roku zaczeły sie problemy z kręgosłupem, niestety po rtg okazało sie że ma wadę wrodzona kregosłupa. U psów tej rasy powszechnie występującą wadą wrodzoną jest tzw. krąg motyli(półkręg).Jest to deformacja polegająca na ubytku centralnej części trzonu kręgu.

W efekcie może prowadzić do ucisku na rdzeń kręgowy, zaburzając dopływ krwi, w końcowym efekcie powodując ból a nawet paraliż tylnych kończyn. Jednak lek ktory rowniez po rtg i leczeniu kosztował nas 500zł, jesli dojdzie do paralizu niezbedna bedzie operacja na ktora niestety ale napewno 3000 zl nie bedzie nas stac.

Walczymy o niego jak mozemy, ostatnia diagnoza alergia na pylki traw w okresie letnim niestety doprowadzila do ogromnych wysiekow strupów w siersci, podleczylismy antybiotykiem i kapiepalmi, niestety silny odczyn alergiczny doprowadzil do uytku rogoki w obu oczach gdy pies sie drapal chcac przyniesc sobie ulge, nietsety lewe oko po wczesniejszej operacji bylo bardziej obciazone. Na ta chwile podajemy leki w tą srode bedzie podjecta operacja na lewe oko polegajaca na przeszczepie spojowki i naciagniecie na czesc zajeta przepuklina, natomiast prawe oko bedzie mialo zalozona soczewke, leczenie i operacja koszt 1000 zł i z czasem przy leczeniu miejscowym koszt bedzie rosł. Niewykluczone ze oko bedzie usuniete z wiekiem. Oko lewe jest juz slepe calkowicie natomiast prawe powinno wrocic w pelni do zdrowia po zalozeniu soczewki


Liczymy na pomoc <3

Każda złotówka się liczy, a dobro powraca ze zdwojona siłą !

Jeżeli możesz pomóc Rikowi oraz mnie w zgromadzeniu wystarczajacych środków na wyzdrowienie bardzo proszę o każdą wpłatę z serca.

Każda złotówka jest na wage złota i zdrowia Rika.

Nie jest to żaden pic czy próba oszustwa i dziękuję każdemu kto zrozumie tą sytuację !

Paulina 512399445

*************************************


 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


  • Paulina Popielec - awatar

    Paulina Popielec

    27.09.18
    27.09.18

    Witajcie ! Riko ma sie dobrze krople nadal podajemy teraz juz w celach kosmetycznych. Niestety wzrok całkowicie stracił pomimo leczenia do dnia dzisiejszego wrzody były na tyle głębokie ze wytworzyły sie zrosty na gałce co upośledza wchłanianie blizny. Mamy problemu skórne Riko rozdrapać sobie na karku ranę ktora cieżko sie goi zrobiło sie nadkażenie i przyjmujemy serie zastrzyków i kąpiele. Co do oczu czeka nas jeszcze zastrzyk do gałki ocznej z atropiny ale to juz w najbliższym czasie. Dziękujemy za wsparcie jesteście wielcy !

399 zł z 600 zł (Cel)
Wpłaciło 16 osób
Wpłać teraz
 
Paulina Popielec - awatar

Paulina Popielec

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 16

Monika Ulanowska - awatar
Monika Ulanowska
50
Klaudia - awatar
Klaudia
10
Damian Mrozik - awatar
Damian Mrozik
30
Szymon Duba - awatar
Szymon Duba
10
Ola Lewandowska - awatar
Ola Lewandowska
50
Ka Lew - awatar
Ka Lew
50
Kinga Zając - awatar
Kinga Zając
8
Paulina Kobylarz - awatar
Paulina Kobylarz
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Bea Ta - awatar
Bea Ta
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij