Opowiem Wam o podróży naszego syna. Ciąża przebiegała dobrze, poza normalnymi "porannymi mdłościamii" i wizytami u lekarza. Kiedy byłam w 2 miesiącu, mój lekarz zasugerował mi badania pranatalne. Chcieliśmy się upewnić, że wszystko jest w porządku z dzieckiem. 31 grudnia 2020 roku poszliśmy na 22-tygodniową wizytę kontrolną. Mieli opóźnienie. Mój mąż i ja żartowaliśmy jak zwykle. Około godziny później wywołali nasze nazwisko, abyśmy weszli na nasze USG. Technik robiła zdjęcia dziecka, nagle podskoczyła i wybiegła z pokoju. Potem wróciła i powiedziała, że lekarz będzie za chwilę. 10 minut później, lekarz wszedł i zrobił swoje własne zdjęcia i wygląd jego twarzy wyjaśnił, że coś jest nie tak z naszym dzieckiem. Wyjaśnił, że nasze dziecko ma zespół niedorozwoju lewego serca, kiedy lewa strona serca nie tworzy się. Wyjaśnił, że będzie musiał przejść operację, kiedy się urodzi. Wyjaśnił mi, że mam różne opcje:
A. Przejść przez ciążę, chodzić na kontrolę co dwa tygodnie i raz w miesiącu do kardiologa dziecięcego
B. Przerwać ciążę
Miałam mniej niż dwa tygodnie na podjęcie decyzji...
Smutek, ból, rana, frustracja, stres i strach przytłoczyły mnie...wybuchnęłam płaczem. Nie było mowy o tym, żebym przerwała ciążę po tym, jak poczułam kopnięcia i usłyszałam bicie serca mojego dziecka. Powiedzieliśmy lekarzowi, że zamierzamy stoczyć bój wiary i modlić się, aby nasze dziecko wyszło z niego silne. Natychmiast zadzwonił do kardiologa dziecięcego i przyjęli mnie tego samego dnia! Mój kardiolog dziecięcy powiedział mi wszystko, co musiałam wiedzieć, żebym czuła się pewna, że podjęłam najlepszą decyzję, ale to będzie dla nas zupełnie nowa podróż...
5 maja 2021 roku wstałam około 7:00 tego ranka, poszłam do łazienki i miałam małe plamienie. Pełna obaw pojechałam na pogotowie Gdy lekarz był sprawdzić mój szyjki macicy, moje wody odeszły. 13 godzin później urodził się nasz synek, 06 maja 2021 roku o 3:55 rano, a jego pępowina została oderwana!
Przez pierwsze pięć dni radził sobie dobrze, a 11 maja miał pierwszą operację na otwartym sercu i zakończyła się ona sukcesem! Chwała Bogu! W trakcie rekonwalescencji nastąpił wyciek krwi w pobliżu miejsca operacji, co spowodowało, że potrzebował transfuzji krwi. Dwie operacje na otwartym sercu w ciągu tygodnia! Przez 2 miesiące miał wiele wzlotów i upadków. 16 czerwca nastąpiło zatrzymanie akcji serca... Nie potrafię opisać momentu, w którym lekarz zadzwonił do mnie i powiedział "przyjeżdżaj". Ustabilizowali go i powiedzieli mi, że nie wiedzą ile tlenu stracił do mózgu i zrobią badania, żeby to sprawdzić. Jego test wrócił do normy i był w porządku.
Od tamtej pory każdą moją chwile poświęcam synowi, czeka nas jeszcze długa droga a koszty zagraniczynch konsultacji lekarskich i rechbilitacji przewyższają nas budżet. Prosimy o pomoc i modlitwę.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: