Nikola jest naszym najstarszym dzieckiem. Obecnie ma 16 lat. Jest niezwykłą nastolatką, o wielkiej wrażliwości i empatii. Uwielbia rysować. Wiele czasu poświęca na realizację swojej pasji, jaką jest haft diamentowy, wypalanka , robienie na szydełku .Ma troje młodszego rodzeństwa: Lilianna (11 lat) oraz 7-letnie bliźnięta Marcelina i Franciszek. Dzieci są naszym największym szczęściem.
Ciąża przebiegała książkowo, jednak z uwagi na przedłużającą się akcję porodową doszło do niedotlenienia okołoporodowego. Tuż po urodzeniu zdiagnozowano wrodzoną wadę serca VSD oraz stopy końsko szpotawe, a także opóźniony rozwój psychomotoryczny. Córeczka do 6 miesiąca życia wciąż leżała, nie podnosząc główki. Doszukiwano się wodogłowia z uwagi na duży obwód głowy. By pomóc dziecku, jeździliśmy do różnych poradni specjalistycznych m. in. do Bydgoszczy, Gdańska i Warszawy. Od samego początku wykonywaliśmy we własnym zakresie różne ćwiczenia i masaże mające na celu odwrócenie skutków zmian okołoporodowych.
W 6 roku życia poddana została operacji kardiologicznej, zaś w wieku 7 i 8 lat przeszła zabieg okulistyczny z uwagi na zez rozbieżny. Nikola ma poważną wadę wzroku: znaczne niedowidzenie z astygmatyzmem.Dopiero w 10 roku z życia zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce i rozpoczęto podawanie toksyny botulinowej (2 razy w roku), która wstrzykiwana jest w mięśnie powodując ich rozkurczanie, a to zmniejsza ból. Dwa razy w roku córka jeździ na turnusy rehabilitacyjne, które trwają 3 tygodnie. Nikola jest pod opieką wielu specjalistów: neurologa, fizjoterapeuty, ortopedy, kardiologa, psychiatry, okulisty i psychologa.
Chcielibyśmy, by życie Nikoli było przede wszystkim bez bólu, dlatego jako rodzice dalej będziemy kontynuować rehabilitację , botuline, turnusy i wyjazdy do specjalistów poniewaz tego nieustannie wymaga .Na co dzień Nikola uczęszcza do szkoły specjalnej z uwagi na zdiagnozowaną niepełnosprawność sprzężoną: niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym oraz niepełnosprawność ruchową. Tam ma koleżanki i kolegów, z którymi chętnie spędza czas, doskonali swoje pasje, uczy się prawidłowego funkcjonowania w relacjach społecznych i panowania nad emocjami. Zebrana kwota zostanie przekazana na dalsze leczenie, wyjazdy ,rehabilitację .
Jako rodzice staramy się zrobić wszystko, aby była szczęśliwa, dlatego dziękujemy za każdą okazaną pomoc.
Wdzięczni rodzice Nikoli.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: