Walczę o samodzielność.

24 408 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 276 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ewelina Pierzchała Kalisz - awatar

Ewelina Pierzchała Kalisz

Organizator zbiórki

Aleksander to skrajny wczesniak urodzony w 23tc ( koniec 5 miesiąca ciąży) z wagą 790 gram. 

Mimo pesymistycznych diagnoz lekarzy, nasz synek przez 6 m-cy walczył w szpitalu dzielnie o swoje życie. Przez ten czas był m.in. wielokrotnie operowany, do 14 m-ca życia był podłączony stale do tlenu i monitora oddechu. Przeszedł tyle powikłań, ile pare osób razem nie doswiadczy przez całe swoje życie. Rokowania co do jego przyszłości nie były optymistyczne. A jednak Oluś pokazuje nam ,że warto walczyć i wierzyć bo wcale nie musi być tak, jak mówią specjaliści!

Wcześniactwo pozostawiło swój ślad w postaci mózgowego porażenia dziecęcego - diplegia (Aleksander ma porażone nogi, hipotonie-obniżone napięcie mięśniowe zwłaszcza w tułowiu, dodatkowo 4 operacje w czasie których przecinano mięśnie brzucha, zaważyły także na jego rozwoju ).

 Oluś mimo swoich 5 lat, chodzi na codzień z pomocą pchacza lub za rękę. Pojawiają się także okresy, gdy chodzi samodzielnie przez cały dzień❤

Dzięki intensywnej fizjo- i logoterapii Aleksander zaczął mówić pełnymi zdaniami w wieku 3 lat i 3 m-cy. Pierwsze samodzielne kroki wykonał w wieku 3 lat i 9 m-cy- to daje nam dużą motywację i nadzieję, że w przyszłości będzie samodzielny!

 Jednak przy schorzeniu hipotonii każde osłabienie organizmu, szybki wzrost Olka powodują pogorszenie motoryki. Nasz synek ma szczególnie problem z rotacją miednicy i utrzymaniem równowagi

 Aleksander musi ( i jeszcze długo będzie musiał) być intensywnie rehabilitowany aby nie stracić tej sprawności o którą walczymy od 5 lat.

Największą poprawę chodzenia widzimy po intensywnych, prywatnych turnusach rehabilitacyjnych. Cena 2 tygodniowego turnusu to koszt ok 5 tyś zł. Staramy się z nich korzystać jak najczęściej. Pracujemy na nich z fizjoterapeutami ; Vojta, Bobath, Medek, neurologopedą, terapeutką wzroku, osteopatą. Korzystamy z terapii w komorze hiperbarycznej. Cudowne rezultaty przynosi hipoterapia. Rehabilitacja w pierwszych latach ma ogromny wpływ na jakość całego życia Olusia.

Aleksander mimo ciężkich doświadczeń to cudowny, uśmiechniety i mądry 5 latek który pokazał nam, że w życiu Cuda się zdarzają  i nigdy nie należy się poddawać. Jesteśmy z niego bardzo dumni i dlatego prosimy o pomoc w naszej walce o samodzielność naszego Bohatera. Dziękujemy!

Zapraszamy na grupę:

 Aleksander-nasz mały-wielki Cud❤ na Facebooku. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Ewelina Pierzchała Kalisz - awatar

  Ewelina Pierzchała Kalisz

  03.12.20
  03.12.20

  Mija kolejny rok rehabilitacji Olusia. Rok który pokazał, że wszystko co robimy ma sens. Aleksander zaczął chodzić na krótkich odcinkach. To cudowne gdy może osiągnąć wybrany cel, a na placu zabaw potrzebuje mniej wsparcia. Największym problemem Olusia jest jednak zaburzona równowaga. Zdecydowaliśmy się zainwestować dużo środków (20 tyś zł) na zakup platformy wibracyjnej Galileo która pomaga w budowaniu masy mięšniowej i poprawia równowagę. Wierzymy ,że idąc tą samą drogą intensywnej rehabilitacji osiągniemy wymarzony cel i za rok Aleksander pójdzie do przedszkola na własnych nogach. Wszystko ma jednak swój koszt.

  Zdjęcie aktualizacji 59 149

Komentarze


 • Frankowski Rooney - awatar

  Frankowski Rooney

  04.12.20
  04.12.20

  Hi Ewelina, Can you pass on my Xmas wishes to Ewa and Kris please. I am sorry that I never made a donation before now but Ihave not been working for a long time. Now I am back in the shipyard where I first started. I hope everyone is keeping well. Wesolych swiat Bozego Naodzenie

  • Ewelina Pierzchała Kalisz - awatar

   Ewelina Pierzchała Kalisz - Organizator zbiórki

   04.12.20
   04.12.20

   Hi Frank, thank you for your donation❤ We wish you and your family Marry Xmas 🎅🎅🎅

 • Michu - awatar

  Michu

  03.12.20
  03.12.20

  Wytrwałości i mocy!

  • Ewelina Pierzchała Kalisz - awatar

   Ewelina Pierzchała Kalisz - Organizator zbiórki

   03.12.20
   03.12.20

   Dziękujemy serdecznie ❤

 • Justyna Filipowicz - awatar

  Justyna Filipowicz

  03.02.20
  03.02.20

  Misie koala

 • Marlena Świderska - awatar

  Marlena Świderska

  10.12.19
  10.12.19

  Dołącz jeśli możesz

  • Ewelina Pierzchała Kalisz - awatar

   Ewelina Pierzchała Kalisz - Organizator zbiórki

   11.12.19
   11.12.19

 • Michał Kaczerewski - awatar

  Michał Kaczerewski

  08.12.19
  08.12.19

  💪💪💪

  • Ewelina Pierzchała Kalisz - awatar

   Ewelina Pierzchała Kalisz - Organizator zbiórki

   09.12.19
   09.12.19

   🤗💪💪

24 408 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 276 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ewelina Pierzchała Kalisz - awatar

Ewelina Pierzchała Kalisz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 276

Kaja/Kamila/Bartosz Łozińscy - awatar
Kaja/Kamila/Bartosz Łozińscy
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Eryk - awatar
Eryk
18
Szymon - awatar
Szymon
20
Kukis - awatar
Kukis
50
Oleg - awatar
Oleg
15
Daria - awatar
Daria
100
Frankowski - awatar
Frankowski
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Franks friend - awatar
Franks friend
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij