Zbiórka Wojtuś walczy z nowotworem mózgu - miniaturka zdjęcia

Wojtuś walczy z nowotworem mózgu Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Wojtuś walczy z nowotworem mózgu - zdjęcie główne

Wojtuś walczy z nowotworem mózgu

89 244 zł  z 400 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 074 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Polaszek - awatar

Anna Polaszek

Organizator zbiórki

Nasz 6 letni syn Wojtuś walczy z okrutnym przeciwnikiem jakim jest nowotwór złośliwy mózgu.

13 maja 2024r. Wojtuś trafił do szpitala z powodu wymiotów - myśleliśmy, że to rotawirusy. Wymioty nie ustępowały pomimo podawanych leków, kolejno wykonywane badania nic nie wykazywały do dnia 16 maja (czwartek) kiedy to zrobiono mu rezonans główki. Rozmowa z Panią Ordynator, diagnoza - GUZ MÓZGU !!! Płacz i krzyk! Nie da się opisać słowami tego co rodzic czuje w takim momencie... Wojtuś od razu został przetransportowany karetką na sygnałach do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka  w Katowicach  na oddział neurochirurgii, gdzie leżał na sali intensywnego nadzoru medycznego do dnia operacji. Jego stan był bardzo ciężki - wymioty się nasilały  ( nie jadł, nie pił, był ciągle pod kroplówkami) , doszła bradykardia ( tętno spadało) ale ze względu na złożoność operacji ( guz zlokalizowany był na pniu mózgu w IV komorze) oraz konieczność użycia specjalnego sprzętu  - neuronawigacji, operacja nie mogła odbyć się wcześniej niż 20.05 (poniedziałek). Nasz synek pokazał niesamowitą siłę walki i chęć życia i pomimo pogarszających się parametrów dotrwał do dnia operacji, która trwała ok 6 godzin. Guz został wycięty!

Wojtuś nie zdążył nabrać sił po operacji kiedy przyszedł drugi cios - wynik histopatologiczny. Wyściółczak III stopnia złośliwości (Posterior fossa ependymona, group A, CNS WHO G3). 

Nasz Mały Wojownik dzielnie walczy - jest po pierwszym cyklu intensywnej chemioterapii. Wojtuś pomimo tego co już przeszedł ( operacja, pobyt na neurochirurgii, wenflony w rączkach i nóżkach, punkcja lędźwiowa i punkcja szpiku kostnego z bioderka, rezonanse - wiele badań w uśpieniu oraz ciągłe pobrania krwi spowodowane "spadkami" po chemioterapii) dalej jest bardzo pogodnym dzieckiem. Wie, że w jego główce mieszkał "robaczek", którego Pan Profesor usunął, a teraz musimy zniszczyć "domek robaczka". Wojtuś ma dwie starsze siostry , za którymi bardzo tęskni w czasie pobytów w szpitalu. Chciałby już móc pobiegać,  pobawić się z nimi na placu zabaw tak jak dawniej.

Przed naszym synkiem jeszcze bardzo długie leczenie ( jeszcze 3 cykle intensywnej chemioterapii, ok 8 tygodni naświetlań - staramy się o protonoterapię w Krakowie - to daje najlepsze efekty w leczeniu tego typu guzów mózgu- i rok chemioterapii podtrzymującej). Codziennie dowiadujemy się o nowych metodach leczenia za granicą, o terapiach celowanych. Nie jesteśmy w stanie określić kosztów na ten moment , musimy być gotowi na każdy scenariusz dlatego bardzo prosimy o wsparcie finansowe na leczenie Wojtusia ( m.in. badania molekularne w Bonn w Niemczech, konsultacje lekarskie z różnymi specjalistami, późniejszą rehabiltację po leczeniu onkologicznym i wszystkie koszty związane z leczeniem naszego synka). 

Chcemy  zrobić wszystko co możliwe, żeby wyleczyć Naszego Synka, żeby choroba nigdy nie wróciła i żeby Wojtuś mógł cieszyć się długim i beztroskim życiem!


Mama i Tata Wojtusia

Zbiórka jest potwierdzona dokumentacją medyczną 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Anna Polaszek - awatar

  Anna Polaszek

  02.07.2024
  02.07.2024

  Kochani dziękujemy za dotychczasowe wsparcie, wpłaty i udostępnianie zbiórki. Jest nowa metoda leczenia nowotworów - IMMUNOTERAPIA, która jest obecnie strategią terapeutyczną stosowaną w onkologii, a która daje szanse na całkowite wyleczenie. Niestety nie jest refundowana a roczny koszt immunoterapia to ok 250 000zł. To są dla nas ogromne pieniądze dlatego zwiększamy kwotę zbiórki o tą sumę, żeby dać Wojtusiowi szansę skorzystać z najnowocześniejszych form leczenia. Również terapia wodorem jest narzędziem pozwalającym zwalczać nowotwory dlatego z środków ze zbiórki zakupimy jonizator wodoru , żeby Wojtuś mógł korzystać z inhalacji wodorem pomiędzy pobytami w szpitalu. Prosimy o wsparcie.

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Magdalena Bernacka - awatar

  Magdalena Bernacka

  16.07.2024
  16.07.2024

  Licytację dla Wojtusia - pierścionki 😁 Buziaki dla Wojtusia 😘😘

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.07.2024
  13.07.2024

  Słowa mają moc. Jednak najważniejsze są czyny. To co Państwo czynią dla Swojego małego bohatera pokazuje że jest moc w Was. Mocno trzymam kciuki i wierzę że wszystko się uda.

  • Anna Polaszek - awatar

   Anna Polaszek - Organizator zbiórki

   14.07.2024
   14.07.2024

   Bardzo dziękujemy za tak piękny wpis.. My dla Naszego Synka robimy to co pewnie każdy rodzic by zrobił na naszym miejscu. Wspieramy go w walce i walczymy razem z Nim❤

 • Przemo - awatar

  Przemo

  11.07.2024
  11.07.2024

  Trzymam kciuki!

  • Anna Polaszek - awatar

   Anna Polaszek - Organizator zbiórki

   14.07.2024
   14.07.2024

   ❤❤❤

 • Mama Marysi - awatar

  Mama Marysi

  10.07.2024
  10.07.2024

  Dużo zdrowia i wytrwałości w walce

  • Anna Polaszek - awatar

   Anna Polaszek - Organizator zbiórki

   14.07.2024
   14.07.2024

   Dziękujemy ❤❤❤

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.07.2024
  10.07.2024

  Robercie zdrówka dla Wojtusia,będzie dobrze bo musi być

  • Anna Polaszek - awatar

   Anna Polaszek - Organizator zbiórki

   14.07.2024
   14.07.2024

   Musi być dobrze!!!❤❤❤

89 244 zł  z 400 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 074 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Polaszek - awatar

Anna Polaszek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 074

Michał Markowski - awatar
Michał Markowski
210
Jacek Sowiński - awatar
Jacek Sowiński
75
Marek - awatar
Marek
155
Ania - awatar
Ania
100
Kindler-Skowronek - awatar
Kindler-Skowronek
180
Małgorzata Wirtek - awatar
Małgorzata Wirtek
100
Magdalena Bernacka - awatar
Magdalena Bernacka
40
Magda Kaśnicka - awatar
Magda Kaśnicka
70
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij