Zbiórka Proteza dla Wojtka Musiolika - zdjęcie główne

Proteza dla Wojtka Musiolika

3 411 zł  z 170 000 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Wojtek Musiolik - awatar

Wojtek Musiolik

Organizator zbiórki

W życiu bym się nie spodziewał, że będę kiedyś niepełnosprawny. Całe życie starałem się być jak najszybciej samowystarczalny i pomocny dla innych. Bardzo szybko zacząłem pracę i się usamodzielniłem. Niestety – teraz tę samodzielność tracę. To chyba najgorsze, co mogło mnie spotkać.


Mam dopiero 30 lat i jeszcze bardzo dużo do zrobienia. Niestety w wyniku nieszczęśliwego wypadku straciłem nogę i dziś walczę o to, by odzyskać sprawność. By mogło tak być, potrzebuję Twojej pomocy...

Moją pasją od dziecka jest motoryzacja i właśnie w tej dziedzinie realizuję się, jako mechanik. W styczniu, będąc w warsztacie samochodowym, poczułem ukłucie w prawej nodze. Prawdopodobnie było to ukąszenie. Najpierw zbagatelizowałem sprawę, ale z czasem zaczęły pojawiać się bardzo niepokojące objawy – noga zaczęła boleć i puchnąć w błyskawicznym tempie. Nie wiedziałem, co się dzieje, nigdy nie widziałem czegoś takiego. Szczerze – dawno nie byłem tak bardzo przerażony.

Po pierwszych objawach, od razu pojechałem do szpitala. Lekarze od razu przystąpili do akcji ratunkowej. Stwierdzili, że doszło do zakażenia. Mój stan zaczął się błyskawicznie pogarszać. Rozpoznano martwicze zapalenie prawej nogi, lewej ręki oraz wstrząs septyczny. Mój organizm nie dawał sobie rady, a martwica postępowała bardzo szybko. Byłem półprzytomny. Doszło do ostrej niewydolności wielonarządowej…

Dopiero w takich chwilach człowiek uświadamia sobie, jak kruche jest jego życie. Kilka dni wcześniej byłem przecież okazem zdrowia, a teraz leżałem w szpitalu, walcząc o życie. Sepsa jest czasem tragiczna w skutkach.

Wybór był jeden – abym mógł żyć, musiałem zgodzić się na amputację nogi. Rękę na szczęście udało się uratować. lecz pozostał w niej niedowład. Z ogromnym bólem podpisywałem zgodę na operację. Wiedziałem, że w tym momencie kończy się pewien etap, ale stawką było tu moje życie. Choć było niesamowicie ciężko, nie miałem wyjścia. Choroba przyparła mnie do muru.

Od kwietnia minęło już kilka miesięcy. Powoli uczę się żyć na nowo. Dzięki rehabilitacji odzyskuję możliwość poruszania dłonią. Niestety bez nogi trudno jest realizować marzenia i pracować. Na razie nie ma mowy o powrocie do warsztatu. Dzięki ogromnemu wsparciu najbliższych odzyskałem nadzieję na normalne życie. Do tego jednak jest mi niezbędna odpowiednia proteza nogi. Niestety – jej koszt jest ogromny. Choćbym odkładał przez całe życie, nie uzbieram tyle, dlatego proszę Cię o pomoc. Jesteś moją ostatnią nadzieją.

Wojtek

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Myster - awatar

  Myster

  03.11.2019
  03.11.2019

  Stary, cale zycie przed tobą- powodzenia :) Nie poddawaj sie i mysl pozytywnie

 • Mateusz Jerzy Wieczorek - awatar

  Mateusz Jerzy Wieczorek

  03.11.2019
  03.11.2019

  Trzym się Wojtas!!

3 411 zł  z 170 000 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Wojtek Musiolik - awatar

Wojtek Musiolik

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 41

Ewa Cabel - awatar
Ewa Cabel
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Dasz rade - awatar
Dasz rade
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Jola H - awatar
Jola H
50
Mateusz Jerzy Wieczorek - awatar
Mateusz Jerzy Wieczorek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
650

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij