Zbiórka Cukrzyca Darka - zdjęcie główne

Cukrzyca Darka

7 656 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 158 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Basia Stawowczyk - awatar

Basia Stawowczyk

Organizator zbiórki

Poznajmy Darka!

Darek to wesoły, bardzo energiczny i ciągle uśmiechnięty dziewięcioletni chłopiec. Jego pasją jest jazda na rowerze. Darek jest reprezentantem klubu speedrowerowego - Śląsk Świętochłowice. Mimo, że choroba zaskoczyła nas nagle zaraz po wyjściu ze szpitala, Darek nie poddał się i jak najszybciej wrócił do treningów. Lubi on również bardzo pływać i podróżować. Morze i góry to jego żywioł. Jest bardzo zmotywowany i chętny do działania, aby dalej żyć tak samo jak przed zdiagnozowaną chorobą. 

Diagnoza

Objawami choroby było picie dużej ilości wody i częste oddawanie moczu. Utrata wagi była bardzo zauważalna po posturze Darka. Dwa dni przed postawieniem diagnozy przez lekarza, Darek czuł się bardzo źle - leżał całymi dniami w łóżku i nie był w stanie nic zrobić przez doskwierające mu zmęczenie i znużenie. W kolejnych dniach wszystko działo się już szybko... przyjazd do szpitala na Oddział Diabetologii Dziecięcej w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka im. Św. Jana Pawła II w Katowicach z bardzo wysokim poziomem cukru, który wynosił ponad 600 mg/Dl. Po ustabilizowaniu cukru i wykonanych badaniach zdiagnozowana została u Darka cukrzyca typu 1.

Warto wiedzieć, że...

Cukrzyca to choroba autoimmunologiczna, która wyniszcza komórki Beta trzustki odpowiedzialnej za wytwarzanie insuliny, która jest niezbędna do życia.


Po stwierdzonej diagnozie dla nas - najbliższej rodziny był to niewyobrażalny cios. 

Nasze jak i oczywiście życie Darka zmieniło się diametralnie. Szereg obowiązków związanych z opieką nad Darkiem spoczął na naszych ramionach. 

Jest to początek naszej walki z tą nieuleczalną chorobą, która będzie towarzyszyć Darkowi do końca życia, ale jesteśmy pewni, że dzięki państwa pomocy jak i naszego rodzinnego wsparcia - damy radę. 

Cel zbiórki

Darek jest na pompie insulinowej, która stale monitoruje poziom cukru we krwi i odpowiednio dawkuje insulinę. Celem naszej zbiórki jest kosztowny osprzęt do pompy, który jest niezbędny do jego codziennego funkcjonowania, a w przyszłości jak się uda - nowoczesna pompa nowszej generacji, która niestety nie jest refundowana. 

Wsparciem dla nas będzie każda złotówka za którą wszystkim darczyńcom z całego serca dziękujemy!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Agnieszka Rusin - awatar

  Agnieszka Rusin

  29.07.2020
  29.07.2020

  Trzymam kciuki, by zbiórka była owocna. Przesyłam pozdrowienia od mojego syna Bartka Chabrzyka

 • Daniel Kamionka - awatar

  Daniel Kamionka

  04.07.2020
  04.07.2020

  Zdrowiej i spełniaj marzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.06.2020
  21.06.2020

  Dużo zdrowia

 • Ola Sebek - awatar

  Ola Sebek

  11.06.2020
  11.06.2020

  Ściskamy.

7 656 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 158 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Basia Stawowczyk - awatar

Basia Stawowczyk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 158

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
d__b - awatar
d__b
20
d__b - awatar
d__b
20
SIWY #118 - awatar
SIWY #118
50
d__b - awatar
d__b
20
SIWY 118 - awatar
SIWY 118
50
Ania - awatar
Ania
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Izabela - awatar
Izabela
100
Siwy 118 - awatar
Siwy 118
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij