Zbiórka Razem wygramy wyścig z czasem - miniaturka zdjęcia

Razem wygramy wyścig z czasem

Zbiórka Razem wygramy wyścig z czasem - zdjęcie główne

Razem wygramy wyścig z czasem

9 424 zł z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 231 osób
Wpłać teraz
 
Dawid Szymczak - awatar

Dawid Szymczak

Organizator zbiórki

Witajcie Kochani!

Mam na imię Dawid i od lat zmagam się z Zesztywniającym Zapaleniem Stawów Kręgosłupa, nieuleczalną chorobą tkanki łącznej.

  

* Czym jest Zesztywniające Zapalenie Stawów Kręgosłupa (ZZSK)?

ZZSK jest choroba przewlekłą, która trwale okalecza chorego a w jej wyniku dochodzi m.in. do zmian zwyrodnieniowych i deformacji stawów kręgosłupa, stawów krzyżowo-biodrowych oraz mniejszych stawów obwodowych. W skutek czego na kościach powstają narośla kostne tzw. osteofity, które powodują zwężenie przestrzeni międzykręgowych i zrastanie stawów z czasem prowadzące do usztywnienia i całkowitego unieruchomienia kręgosłupa. ZZSK wraz z rozwojem może doprowadzić do niewydolności wielonarządowej. 


* Diagnoza i leczenie

ZZSK zostało u mnie zdiagnozowane ok 3 lata temu. Po kilkunastu latach wizyt u różnych specjalistów w końcu trafiłem do reumatologa, który postawił diagnozę. Jednak jak niedawno się  okazało po konsultacjach z innymi specjalistami wdrożone wówczas leczenie nie miało żadnego zastosowania w moim przypadku a sama diagnoza pozostawiała wątpliwości. 

Od kilku miesięcy z każdym dniem czułem się coraz gorzej przez co zacząłem szukać innych rozwiązań w walce z ZZSK. Dzięki temu przy okazji konsultacji poznałem świetnego specjalistę w dziedzinie reumatologii, który obecnie prowadzi moje leczenie. Lekarz po dokładnej konsultacji i zapoznaniu się z historią mojego leczenia zlecił dodatkowe badania, w tym RTG stawów krzyżowo biodrowych, które jak się okazało powinno być jednym z pierwszych badań w diagnostyce ZZSK. 

Niestety badanie  RTG wykazało duże zmiany zwyrodnieniowe w obrębie stawów krzyżowo biodrowych i potwierdziło Zesztywniające Zapalenie Stawów Kręgosłupa w III z IV stopni zaawansowania. 

Obecnie moje leczenie opiera się na niesteroidowych lekach przeciwzapalnych (NLPZ) oraz lekach przeciwbólowych w najwyższej możliwej dawce i stężeniu. Bez tego nie jestem w stanie jakkolwiek funkcjonować. Jednak to najbliższe tygodnie a może nawet miesiące pokażą na ile nowe leczenie jest skuteczne.


* Życie z ZZSK

Choroba całkowicie zmieniła moje życie. Byłem zmuszony zrezygnować z pracy na etacie a znalezienie odpowiedniego zajęcia ze względu na moje ograniczenia nie jest łatwe. Ogromna sztywność nierzadko powoduje problemy z chodzeniem. Każdy nawet najmniejszy ruch wiąże się z bólem, którego kiedyś nawet nie byłbym w stanie sobie wyobrazić. Najprostsze domowe czynności zajmują mnóstwo czasu i są dla mnie teraz dużym wyzwaniem. Ból, który nie odpuszcza nawet na chwilę to potworne zmęczenie, którego nie da się przeleżeć czy odespać. 

Z każdym dniem mój kręgosłup traci elastyczność i sztywnieje, coraz bardziej przypominając bambusowy kij. 

Moja codzienność to jednak nie tylko walka z bólem. Z depresją żyję praktycznie tak długo jak z ZZSK. Staram się jednak nie poddawać, przekraczam własne granice i idę do przodu, co naprawdę nie jest łatwe.   

Zesztywniające Zapalenie Stawów Kręgosłupa to ciągła walka z czasem!

Zmian zwyrodnieniowych spowodowanych rozwojem ZZSK nie da się cofnąć jednak można spowolnić ich rozwój i zapobiec całkowitej utracie sprawności. Mogą w tym pomóc jedynie stała wielokierunkowa rehabilitacja i fizykoterapia, których koszty są bardzo wysokie a żeby były efektywne muszą być prowadzone bez przerwy. To bardzo duże obciążenie i wyzwanie finansowe, któremu sam nie jestem w stanie podołać, dlatego też powstała ta zbiórka. 


* Jak możesz pomóc?

1. Pomóc możesz wpłacając Darowiznę na konto zbiórki. Każda złotówka to realna pomoc. Dzięki Waszym wpłatom jestem w stanie opłacać bieżące koszty leczenia i rehabilitacji. 

2. Niezależnie od tego czy przekażesz Darowiznę czy nie pamiętaj proszę, że pomóc możesz również udostępniając link do zbiórki w swoich mediach społecznościowych (FB, Instagram, Twitter itd.). Im więcej osób dowie się o zbiórce tym większa szansa na realizację celu zbiórki.

3. Dołącz do społeczności Darczyńców, którzy wspierają mnie w codziennych zmaganiach z ZZSK i polub stronę:   Zbiórka dla Dawida . Pamiętaj udostępnić stronę i zaprosić swoich znajomych!


Dziękuję moim Darczyńczom z całego serca za każdą złotówkę przekazaną na moje leczenie <3 <3 <3 Dziękuję również Wszystkim, którzy pomagają prowadzić tą zbiórkę. Bez Was nie dałbym rady. 


Więcej informacji o mnie i moich zmaganiach z ZZSK znajdziecie na stronie zbiórki na FB. Zapraszam do polubienia strony!

Zbiórka dla Dawida


Bądźcie Zdrowi!

Dawid

____________________________________________________________________________

Kilka słów o mojej pasji...

Zawsze miałem zdolności manualne a tworzenie dawało mi wielką satysfakcję. Postanowiłem więc zająć się rękodziełem i tak od kilku lat zajmuję się aromaterapią. W domowym zaciszu tworzę naturalne świece na bazie własnych receptur. Początkowe zainteresowanie aromatami i właściwościami prozdrowotnymi olejków eterycznych przerodziło się w pasję ich łączenia i wydobywania z nich cennych właściwości. Połączenie naturalnych olejków eterycznych z woskiem sojowym zalane w szklanym słoiku tworzy produkt w 100% ekologiczny, naturalny, wegański i biodegradowalny. 

Świece powstają na indywidualne zamówienie. Zachęcam Was do wspierania mnie również przez ich zakup. 

Więcej o mnie, ZZSK i mojej pasji do aromaterapii znajdziecie na stronie zbiórki na FB. Tam również możecie zamówić świece mojego autorstwa.

Zbiórka dla Dawida


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Dawid Szymczak - awatar

  Dawid Szymczak

  16.09.19
  16.09.19

  Kochani, ostatnio nie dzieje się u mnie najlepiej. Obniżyła mi się odporność przez co infekcja goni infekcję. Jestem bardzo osłabiony przez co nie miałem siły prowadzić zbiórki. Bardzo dziękuję Wam za dotychczasowe wsparcie i proszę udostępniajcie zbiórkę wśród przyjaciół i znajomych, być może Ktoś zechce pomóc. Pozdrawiam Was ciepło!

Komentarze


 • Wiii - awatar

  Wiii

  27.08.20
  27.08.20

  Trzymaj się, będzie dobrze 👍👍👍

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.08.20
  23.08.20

  Wszystkiego dobrego.

  • Dawid Szymczak - awatar

   Dawid Szymczak - Organizator zbiórki

   24.08.20
   24.08.20

   Bardzo dziękuję! :)

 • Ad Wski - awatar

  Ad Wski

  21.08.20
  21.08.20

  Wszystkiego dobrego!

 • Magdalena Szeniak - awatar

  Magdalena Szeniak

  20.08.20
  20.08.20

  Trzymam kciuki i przesyłam milion uścisków!

 • Alicja - awatar

  Alicja

  19.08.20
  19.08.20

  Dużo zdrowia!

  • Dawid Szymczak - awatar

   Dawid Szymczak - Organizator zbiórki

   19.08.20
   19.08.20

   Dziękuję!💚

9 424 zł z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 231 osób
Wpłać teraz
 
Dawid Szymczak - awatar

Dawid Szymczak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 231

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Sylwia - awatar
Sylwia
50
Sylwia - awatar
Sylwia
20
Klaudia Koc - awatar
Klaudia Koc
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Ania - awatar
Ania
100
Grażyna Borowska - awatar
Grażyna Borowska
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij