Zbiórka Razem wygramy wyścig z czasem - miniaturka zdjęcia

Razem wygramy wyścig z czasem Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Razem wygramy wyścig z czasem - zdjęcie główne

Razem wygramy wyścig z czasem

11 916 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 287 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Dawid Szymczak - awatar

Dawid Szymczak

Organizator zbiórki

Witajcie Kochani!

Mam na imię Dawid i od lat zmagam się z Zesztywniającym Zapaleniem Stawów Kręgosłupa oraz Fibromialgią nieuleczalnymi, przewlekłymi chorobami reumatycznymi o ciężkim przebiegu.  

* Czym jest Zesztywniające Zapalenie Stawów Kręgosłupa (ZZSK)?

ZZSK jest choroba przewlekłą, która trwale okalecza chorego a w jej wyniku dochodzi m.in. do zmian zwyrodnieniowych i deformacji stawów kręgosłupa, stawów krzyżowo-biodrowych oraz mniejszych stawów obwodowych. W skutek czego na kościach powstają narośla kostne tzw. osteofity, które powodują zwężenie przestrzeni międzykręgowych i zrastanie stawów z czasem prowadzące do usztywnienia i całkowitego unieruchomienia kręgosłupa. ZZSK wraz z rozwojem może doprowadzić do niewydolności wielonarządowej. 

* Diagnoza i leczenie

ZZSK zostało u mnie zdiagnozowane ponad 4 lata temu. Po kilkunastu latach wizyt u różnych specjalistów trafiłem do lekarza reumatologa, który postawił diagnozę i wdrożył leczenie farmakologiczne. 

Leki niestety nie pomagały. Z każdym dniem czułem się coraz gorzej przez co zacząłem szukać innych rozwiązań w walce z chorobą. Poznałem świetnego specjalistę w dziedzinie reumatologii, który obecnie prowadzi moje leczenie. Lekarz po dokładnej konsultacji i zapoznaniu się z historią mojego leczenia zlecił dodatkowe badania, w tym RTG stawów krzyżowo biodrowych, które jak się okazało powinno być jednym z pierwszych wykonanych badań w diagnostyce ZZSK. 

Niestety badanie  RTG wykazało duże zmiany zwyrodnieniowe w obrębie stawów krzyżowo biodrowych i potwierdziło Zesztywniające Zapalenie Stawów Kręgosłupa w III z IV stopni zaawansowania. 

Zostałem skierowany do Kliniki Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej w Bydgoszczy na kwalifikację do programu leczenia biologicznego, które obecnie stanowi najnowocześniejszą formę terapii dla chorych niereagujących na standardowe leczenie farmakologiczne.

Niestety wykonane podczas pobytu badania postawiły dotychczasową diagnozę pod znakiem zapytania. Lekarz prowadzący uznał, że niezbędna jest konsultacja neurologiczna oraz diagnostyka w tym właśnie kierunku przy jednoczesnym kontynuowaniu dotychczasowej terapii reumatologicznej (leków przeciwzapalnych, przeciwbólowych oraz rehabilitacji).

Odbyłem konsultację neurologiczną i szereg badań rezonansem magnetycznym. Neurolog zlecił wykonanie MRI głowy, oraz dwóch odcinków kręgosłupa. Badania wykazały zmiany naczyniowe w obrębie głowy oraz zmiany zwyrodnieniowe w odcinku szyjnym kręgosłupa. Otrzymałem kolejne leki i pozostaję pod stałą obserwacją specjalisty. Kontrolny rezonans głowy muszę powtarzać co 6mięsięcy, żeby upewnić się czy zmiany się nie powiększają powodując ucisk.

Kolejny pobyt na Oddziale Reumatologii szpitala w Płońsku w listopadzie 2021 r. po serii badań zakończył się zdiagnozowaniem Fibromialgii.

* Czym jest Fibromialgia (FMS)?

Fibromialgia to przewlekła, niezapalna choroba reumatyczna tkanek miękkich (mięśni i ścięgien). Charakteryzuje się rozległym bólem mięśni i stawów połaczonym ze sztywnością. Chorego boli całe ciało. Przyczyna choroby nie jest znana.  Aktualne badania sugerują związek z ośrodkowym układem nerwowym (mózg i rdzeń kręgowy). Wśród potencjalnych przyczyn wymienia się m.in. zaburzenia przewodnictwa nerwowego. Najczęściej występuje jakiś czynnik wyzwalający, który wywołuje fibromialgię. Mogą to być problemy z kręgosłupem, zapalenie stawów, uraz. Wielu chorych wiąże pierwsze objawy fibromialgii z sytuacjami stresowymi. Specjaliści opisują fibromialgię jako zaburzenie związane  z nieprawidłowym (zbyt silnym) odczuwaniem bólu. 

Obecnie pozostaję pod opieką reumatologa i neurologa. Kontynuuję leczenie w kierunku ZZSK oraz FMS wsparte wielokierunkową rehabilitacją.

Niestety sprzeczne opinie lekarzy reumatologów pozostawiły mnie bez odpowiedzi stawiając dotychczasową diagnozę pod znakiem zapytania. Konsultacja neurologiczna i badania rezonansem magnetycznym uwidoczniły zmiany naczyniowe i zwyrodnieniowe jednak nie są one związane ze zmianami w obrębie tkanki łącznej oraz stanem zapalnym jaki toczy się w moim organizmie.

Poszukując diagnozy bez której wdrożenie skutecznego leczenie nie jest możliwe, natrafiłem na Badanie genetyczne WES. Jest to najdokładniejsze badanie genetyczne – poddaje analizie wszystkie poznane geny człowieka (ok. 23 tys.)

Badanie WES to dla mnie szansa na postawienie odpowiedniej diagnozy, wdrożenie skutecznego leczenia oraz przewidzenie postępu choroby.

Koszt badania zdecydowanie przekracza moje możliwości finansowe, jednak jego wykonanie pomogło by uniknąć w przyszłości kosztów związanych z dalszą diagnostyką polegającą na stopniowym wykluczaniu kolejnych schorzeń i podejmowaniu nieudanych prób leczenia.

Czas nie działa na moją korzyść. Z każdym dniem mój stan się pogarsza. Ból i ograniczenia ruchowe są coraz większe. 15 lat poszukiwań choroby odpowiadającej za stan mojego zdrowia to stracony czas, którego nigdy już nie odzyskam. Czy gdyby udało się rozpoznać chorobę wcześniej moje życie wyglądałoby inaczej? Pewnie tak. Jednak odpowiedzi na to pytanie nigdy już nie poznam.

Zbiórka jest zbiórką ciągłą a zebrane fundusze pokrywają bieżące wydatki związane z zakupem leków, rehabilitacją, dojazdami do specjalistów i zakupem sprzętu rehabilitacyjnego. 

Część zebranej kwoty zostanie przeznaczona na wykonanie Badania genetycznego WES dzięki któremu będzie możliwe wdrożenie skutecznego leczenia.

* Jak możesz pomóc?

1. Pomóc możesz wpłacając Darowiznę na konto zbiórki. Każda złotówka to realna pomoc. Dzięki Waszym wpłatom jestem w stanie opłacać bieżące koszty leczenia i rehabilitacji. 

2. Niezależnie od tego czy przekażesz Darowiznę czy nie pamiętaj proszę, że pomóc możesz również udostępniając link do zbiórki w swoich mediach społecznościowych (FB, Instagram, Twitter itd.). Im więcej osób dowie się o zbiórce tym większa szansa na realizację celu zbiórki.

3. Dołącz do społeczności Darczyńców, którzy wspierają mnie w codziennych zmaganiach i polub stronę:   Zbiórka dla Dawida . Pamiętaj udostępnić stronę i zaprosić swoich znajomych!

Dziękuję Wam z całego serca za każdą złotówkę przekazaną na moje leczenie <3 Dziękuję również Wszystkim, którzy pomagają prowadzić tą zbiórkę. Bez Was nie dałbym rady. 

Więcej informacji o mnie znajdziecie na stronie zbiórki na FB. Zapraszam do polubienia strony!

Zbiórka dla Dawida

Bądźcie Zdrowi!

Dawid

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Dawid Szymczak - awatar

  Dawid Szymczak

  19.08.2022
  19.08.2022

  Kochani, pojawiam się tutaj coraz rzadziej jednak nadal sytuacja zmusza mnie do proszenia Was o pomoc 🥺🥺🥺. Dziękuję, że do tej pory wspieraliście mnie w walce o zdrowie. Ostatnie tygodnie są dla mnie wyjątkowo trudne. Dolegliwości się nasilają 😔😔😔 i tak jak do tej pory miałem motywację i chęci do działania tak z każdym dniem mam ich coraz mniej. Zwyczajnie nie daję rady. Kocham swoją pracę i pracuję mimo bólu i fizycznego wyczerpania. Daję z siebie ile mogę ale ból odbiera mi całą radość i satysfakcję z pracy. W każdym wolnym momencie odpoczywam i ładuję akumulatory ale to nie pomaga. Przede mną kilka wizyt u specjalistów m.in. neurologa i reumatologa. Moja apteczka stale się powiększa o coraz to nowsze leki. Koszty leczenia ostatnim czasie wzrosły o przynajmniej 200%. Każdego dotyka inflacja, efekt wojny i inne czynniki mające wpływ na fatalną sytuację w kraju. Będę jednak ogromnie wdzięczny jeśli zechcecie ułatwić mi leczenie i wspomóc mnie choć niewielką darowizną 🙏🙏🙏. Dla mnie każda złotówka to realne wsparcie. Dziękuję z całego ❤❤❤.

Komentarze


 • Łukasz - awatar

  Łukasz

  19.08.2022
  19.08.2022

  Zdrowia!

  • Dawid Szymczak - awatar

   Dawid Szymczak - Organizator zbiórki

   19.08.2022
   19.08.2022

   Bardzo dziękuję 🤗!

 • Maciej Kobialka - awatar

  Maciej Kobialka

  04.01.2022
  04.01.2022

  dużo zdrowia

  • Dawid Szymczak - awatar

   Dawid Szymczak - Organizator zbiórki

   04.01.2022
   04.01.2022

   Bardzo dziękuję :) Pozdrawiam serdecznie.

 • Tomasz - awatar

  Tomasz

  24.09.2021
  24.09.2021

  Powodzenia !

  • Dawid Szymczak - awatar

   Dawid Szymczak - Organizator zbiórki

   24.09.2021
   24.09.2021

   Bardzo dziękuję! 😊 Pozdrawiam

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.09.2021
  13.09.2021

  Powodzenia! Wszystko będzie dobrze :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.12.2020
  25.12.2020

  Wszystkiego dobrego!

  • Dawid Szymczak - awatar

   Dawid Szymczak - Organizator zbiórki

   25.12.2020
   25.12.2020

   Dziękuję! Również życzę wszystkiego co najlepsze. Dużo zdrowia! 🤗

11 916 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 287 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Dawid Szymczak - awatar

Dawid Szymczak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 287

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Karola - awatar
Karola
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Łukasz - awatar
Łukasz
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Radosław Trzęsicki - awatar
Radosław Trzęsicki
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
55
Ulaa - awatar
Ulaa
50
Wojtek - awatar
Wojtek
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij