Zbiórka Razem wygramy wyścig z czasem - miniaturka zdjęcia

Razem wygramy wyścig z czasem Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Razem wygramy wyścig z czasem - zdjęcie główne

Razem wygramy wyścig z czasem

11 731 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 281 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Dawid Szymczak - awatar

Dawid Szymczak

Organizator zbiórki

Witajcie Kochani!

Mam na imię Dawid i od lat zmagam się z Zesztywniającym Zapaleniem Stawów Kręgosłupa oraz Fibromialgią nieuleczalnymi, przewlekłymi chorobami reumatycznymi o ciężkim przebiegu.  

* Czym jest Zesztywniające Zapalenie Stawów Kręgosłupa (ZZSK)?

ZZSK jest choroba przewlekłą, która trwale okalecza chorego a w jej wyniku dochodzi m.in. do zmian zwyrodnieniowych i deformacji stawów kręgosłupa, stawów krzyżowo-biodrowych oraz mniejszych stawów obwodowych. W skutek czego na kościach powstają narośla kostne tzw. osteofity, które powodują zwężenie przestrzeni międzykręgowych i zrastanie stawów z czasem prowadzące do usztywnienia i całkowitego unieruchomienia kręgosłupa. ZZSK wraz z rozwojem może doprowadzić do niewydolności wielonarządowej. 

* Diagnoza i leczenie

ZZSK zostało u mnie zdiagnozowane ponad 4 lata temu. Po kilkunastu latach wizyt u różnych specjalistów trafiłem do lekarza reumatologa, który postawił diagnozę i wdrożył leczenie farmakologiczne. 

Leki niestety nie pomagały. Z każdym dniem czułem się coraz gorzej przez co zacząłem szukać innych rozwiązań w walce z chorobą. Poznałem świetnego specjalistę w dziedzinie reumatologii, który obecnie prowadzi moje leczenie. Lekarz po dokładnej konsultacji i zapoznaniu się z historią mojego leczenia zlecił dodatkowe badania, w tym RTG stawów krzyżowo biodrowych, które jak się okazało powinno być jednym z pierwszych wykonanych badań w diagnostyce ZZSK. 

Niestety badanie  RTG wykazało duże zmiany zwyrodnieniowe w obrębie stawów krzyżowo biodrowych i potwierdziło Zesztywniające Zapalenie Stawów Kręgosłupa w III z IV stopni zaawansowania. 

Zostałem skierowany do Kliniki Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej w Bydgoszczy na kwalifikację do programu leczenia biologicznego, które obecnie stanowi najnowocześniejszą formę terapii dla chorych niereagujących na standardowe leczenie farmakologiczne.

Niestety wykonane podczas pobytu badania postawiły dotychczasową diagnozę pod znakiem zapytania. Lekarz prowadzący uznał, że niezbędna jest konsultacja neurologiczna oraz diagnostyka w tym właśnie kierunku przy jednoczesnym kontynuowaniu dotychczasowej terapii reumatologicznej (leków przeciwzapalnych, przeciwbólowych oraz rehabilitacji).

Odbyłem konsultację neurologiczną i szereg badań rezonansem magnetycznym. Neurolog zlecił wykonanie MRI głowy, oraz dwóch odcinków kręgosłupa. Badania wykazały zmiany naczyniowe w obrębie głowy oraz zmiany zwyrodnieniowe w odcinku szyjnym kręgosłupa. Otrzymałem kolejne leki i pozostaję pod stałą obserwacją specjalisty. Kontrolny rezonans głowy muszę powtarzać co 6mięsięcy, żeby upewnić się czy zmiany się nie powiększają powodując ucisk.

Kolejny pobyt na Oddziale Reumatologii szpitala w Płońsku w listopadzie 2021 r. po serii badań zakończył się zdiagnozowaniem Fibromialgii.

* Czym jest Fibromialgia (FMS)?

Fibromialgia to przewlekła, niezapalna choroba reumatyczna tkanek miękkich (mięśni i ścięgien). Charakteryzuje się rozległym bólem mięśni i stawów połaczonym ze sztywnością. Chorego boli całe ciało. Przyczyna choroby nie jest znana.  Aktualne badania sugerują związek z ośrodkowym układem nerwowym (mózg i rdzeń kręgowy). Wśród potencjalnych przyczyn wymienia się m.in. zaburzenia przewodnictwa nerwowego. Najczęściej występuje jakiś czynnik wyzwalający, który wywołuje fibromialgię. Mogą to być problemy z kręgosłupem, zapalenie stawów, uraz. Wielu chorych wiąże pierwsze objawy fibromialgii z sytuacjami stresowymi. Specjaliści opisują fibromialgię jako zaburzenie związane  z nieprawidłowym (zbyt silnym) odczuwaniem bólu. 

Obecnie pozostaję pod opieką reumatologa i neurologa. Kontynuuję leczenie w kierunku ZZSK oraz FMS wsparte wielokierunkową rehabilitacją.

Niestety sprzeczne opinie lekarzy reumatologów pozostawiły mnie bez odpowiedzi stawiając dotychczasową diagnozę pod znakiem zapytania. Konsultacja neurologiczna i badania rezonansem magnetycznym uwidoczniły zmiany naczyniowe i zwyrodnieniowe jednak nie są one związane ze zmianami w obrębie tkanki łącznej oraz stanem zapalnym jaki toczy się w moim organizmie.

Poszukując diagnozy bez której wdrożenie skutecznego leczenie nie jest możliwe, natrafiłem na Badanie genetyczne WES. Jest to najdokładniejsze badanie genetyczne – poddaje analizie wszystkie poznane geny człowieka (ok. 23 tys.)

Badanie WES to dla mnie szansa na postawienie odpowiedniej diagnozy, wdrożenie skutecznego leczenia oraz przewidzenie postępu choroby.

Koszt badania zdecydowanie przekracza moje możliwości finansowe, jednak jego wykonanie pomogło by uniknąć w przyszłości kosztów związanych z dalszą diagnostyką polegającą na stopniowym wykluczaniu kolejnych schorzeń i podejmowaniu nieudanych prób leczenia.

Czas nie działa na moją korzyść. Z każdym dniem mój stan się pogarsza. Ból i ograniczenia ruchowe są coraz większe. 15 lat poszukiwań choroby odpowiadającej za stan mojego zdrowia to stracony czas, którego nigdy już nie odzyskam. Czy gdyby udało się rozpoznać chorobę wcześniej moje życie wyglądałoby inaczej? Pewnie tak. Jednak odpowiedzi na to pytanie nigdy już nie poznam.

Zbiórka jest zbiórką ciągłą a zebrane fundusze pokrywają bieżące wydatki związane z zakupem leków, rehabilitacją, dojazdami do specjalistów i zakupem sprzętu rehabilitacyjnego. 

Część zebranej kwoty zostanie przeznaczona na wykonanie Badania genetycznego WES dzięki któremu będzie możliwe wdrożenie skutecznego leczenia.

* Jak możesz pomóc?

1. Pomóc możesz wpłacając Darowiznę na konto zbiórki. Każda złotówka to realna pomoc. Dzięki Waszym wpłatom jestem w stanie opłacać bieżące koszty leczenia i rehabilitacji. 

2. Niezależnie od tego czy przekażesz Darowiznę czy nie pamiętaj proszę, że pomóc możesz również udostępniając link do zbiórki w swoich mediach społecznościowych (FB, Instagram, Twitter itd.). Im więcej osób dowie się o zbiórce tym większa szansa na realizację celu zbiórki.

3. Dołącz do społeczności Darczyńców, którzy wspierają mnie w codziennych zmaganiach i polub stronę:   Zbiórka dla Dawida . Pamiętaj udostępnić stronę i zaprosić swoich znajomych!

Dziękuję Wam z całego serca za każdą złotówkę przekazaną na moje leczenie <3 Dziękuję również Wszystkim, którzy pomagają prowadzić tą zbiórkę. Bez Was nie dałbym rady. 

Więcej informacji o mnie znajdziecie na stronie zbiórki na FB. Zapraszam do polubienia strony!

Zbiórka dla Dawida

Bądźcie Zdrowi!

Dawid

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Dawid Szymczak - awatar

  Dawid Szymczak

  08.04.2022
  08.04.2022

  Witajcie! Jestem już po pobycie w sanatorium. Szkoda, że te 3 tygodnie intensywnej rehabilitacji tak szybko minęły. Specyficzny mikroklimat Lądka-Zdroju i zabiegi tj. masaż suchy, hydromasaż, aquai (suchy hydromasaż), basen siarczkowo-fluorkowy, okłady borowinowe, wirówki oraz gimnastyka postawiły mnie na nogi. We wszystkich zabiegach wykorzystywana jest woda siarczkowa, która bardzo dobrze wpływa na mięśnie, stawy i kości. Skierowanie do sanatorium otrzymałem wraz z wypisem ze szpitala dzięki czemu uało się wyjechał już po 4 miesiącach. Niestety, żebym mógł otrzymać kolejne skierowanie na leczenie uzdrowiskowe muszę odczekać 12 miesięcy i czekać na wyznaczenie terminu. Obecnie na wyjazd czeka się od 3-4 lat od złożenia skierowania. Zalecenia od lekarza to powtarzanie przynajmniej 1-2 tygodniowej kuracji 2x do roku. W trakcie całego pobytu czułem się bardzo dobrze i ten tydzień też jeszcze był dobry ale już czuję, że powoli bóle sie nasilają. Oczywiście chciałbym móc powtórzyć kurację jeszcze w tym roku bo widzę ogromne efekty. Ale to będzie możliwe tylko z Waszym wsparciem. Koszt tygodniowego wyjazdu to ok 2tys. zł. Poza tym cały czas kontynuuję terapię lekami, opłacam dodatkową rehabilitację tutaj na miejscu, dojazdy do lekarzy i często koszty samych wizyt. To wszystko w dużej mierze mogę realizować dzięki Wam, moi Darczyńcom <3 Bardzo Wam dziękuję, że mnie wspieracie. Chcę móc pracować i rozwijać swoje pasje a to mogę osiągnąć tylko jeśli będę sprawny. Będzie mi bardzo miło jeśli zechcecie nadal mnie wspierać :*:*:*

Komentarze


 • Maciej Kobialka - awatar

  Maciej Kobialka

  04.01.2022
  04.01.2022

  dużo zdrowia

  • Dawid Szymczak - awatar

   Dawid Szymczak - Organizator zbiórki

   04.01.2022
   04.01.2022

   Bardzo dziękuję :) Pozdrawiam serdecznie.

 • Tomasz - awatar

  Tomasz

  24.09.2021
  24.09.2021

  Powodzenia !

  • Dawid Szymczak - awatar

   Dawid Szymczak - Organizator zbiórki

   24.09.2021
   24.09.2021

   Bardzo dziękuję! 😊 Pozdrawiam

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.09.2021
  13.09.2021

  Powodzenia! Wszystko będzie dobrze :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.12.2020
  25.12.2020

  Wszystkiego dobrego!

  • Dawid Szymczak - awatar

   Dawid Szymczak - Organizator zbiórki

   25.12.2020
   25.12.2020

   Dziękuję! Również życzę wszystkiego co najlepsze. Dużo zdrowia! 🤗

 • Łukasz - awatar

  Łukasz

  22.12.2020
  22.12.2020

  Wesołych Świąt Dawid

  • Dawid Szymczak - awatar

   Dawid Szymczak - Organizator zbiórki

   22.12.2020
   22.12.2020

   Bardzo dziękuję i również życzę wszystkiego dobrego i dużo zdrowia bo to najwazniejsze! 🤗

11 731 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 281 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Dawid Szymczak - awatar

Dawid Szymczak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 281

Radosław Trzęsicki - awatar
Radosław Trzęsicki
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
55
Ulaa - awatar
Ulaa
50
Wojtek - awatar
Wojtek
20
Maciej Kobialka - awatar
Maciej Kobialka
100
Magda - awatar
Magda
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Arek - awatar
Arek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij