Zbiórka Wesprzyj marzenie Kacpra o NFL! - miniaturka zdjęcia

Wesprzyj marzenie Kacpra o NFL!

Zbiórka Wesprzyj marzenie Kacpra o NFL! - zdjęcie główne

Wesprzyj marzenie Kacpra o NFL!

6 595 zł z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 121 osób
Wpłać teraz
 
Piotr Wykowski - awatar

Piotr Wykowski

Organizator zbiórki

Wesprzyj marzenie Kacpra o NFL Academy!

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń.." 

Ten cytat idealnie pasuje do 17-letniego Kacpra Jaszewskiego, który będzie bohaterem tej zbiórki.  Czas abym przybliżył Wam jego marzenie, które jeszcze dwa-trzy lata temu było nierealne a teraz stoi na wyciągnięcie ręki! Otrzymał jako jedyny Polak, wybrany z grona 1500 zawodników z całej Europy ogromną szansę rozwoju sportowego w Akademii NFL (National Football League – największa zawodowa liga futbolu amerykańskiego na świecie) oraz nauki w Barnet Soutgate College w Wielkiej Brytanii. 

Kacper pochodzi z wielodzietnej rodziny i aktualnie mieszka w niewielkim miasteczku Wyszków. Całe jego życie związane było ze sportem. Pływał, biegał oraz grał w piłkę nożną w sekcjach juniorskich miejscowego klubu piłkarskiego i nic nie wskazywało, że kiedykolwiek pokocha Futbol Amerykański. W 2014 roku utworzyliśmy miejscową drużynę Futbolu Amerykańskiego Rhinos Wyszków (aktualnie najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce). Następnie w 2015 roku powstała sekcja juniorska i już od pierwszy treningów zjawił się Kacper, który miał tylko towarzyszyć bratu na pierwszych treningach. Stało się zupełnie inaczej i świat Kacpra zwariował na punkcie naszego sportu. Mimo sprzeciwu wielu osób pojawiał się na każdym treningu pracując ciężko nad szlifowaniem swoich umiejętności. Już w tym samym roku wraz z drużyną zdobył Mistrzostwo Polski juniorów w Futbolu Flagowym (bezkontaktowa odmiana) a jego miłość do "jajowatej piłki" była coraz mocniejsza. 

Kolejne lata to kolejne sukcesy. Kilka medali w rozgrywkach Futbolu Flagowego i w końcu szansa na występ w wersji kontaktowej. Występ w barwach Warsaw Eagles i zdobycie 3 miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów. Następny rok przynosi już Mistrzostwo Polski Juniorów oraz nagrody indywidualne. Najlepszy skrzydłowy całych rozgrywek oraz najlepszy zawodnik ofensywny finału (Kacper zdobywa decydujące przyłożenia w finale). 

Dziś Kacper jest już najmłodszym zawodnikiem Rhinos Wyszków, który gra w pierwszej drużynie i zaliczył już debiutancki sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej notując kilka przyłożeń punktowych. Rozegrał spotkania przeciwko drużynom z TOP4 w Polsce pokazując swoje umiejętności. 

Po zakończonym sezonie Kacper udał się na pierwszy etap testów do Akademii NFL, które odbyły się Anglii. Konkurował tam z 1500 zawodnikami z całej Europy. Jego wyniki plasowały się w czołówce i otrzymał awans do kolejnej edycji, gdzie pozostało już tylko 150 najlepszych zawodników.  Ostatnia podróż do Anglii po marzenia, testy pozycyjne i rozmowy z trenerami i zawodnikami z NFL. Niesamowite przeżycie, wielokrotnie podchodzą do Kacpra zawodowi zawodnicy m.in, Christian Scotland-Williamson grający w Pittsburgh Steelers czy Efe Obada z Carolina Panthers oraz obecni na campie trenerzy, pytając gdzie uczył się gry i reagując ze zdziwieniem, że gra już w lidze seniorskiej na najwyższym poziomie. Kacper wraca do Polski i pozostało już czekać na wyniki - 80 najlepszych zawodników otrzyma stypendium i rozpoczną przygodę w Akademii NFL.

 I tak dobiega końca nasza opowieść o niesamowitym talencie. Kacper uzyskał świetne wyniki co dało mu miejsce w Akademii i już od 2 września rozpocznie naukę w Barnet Soutgate College. Stypendium obejmuje koszty nauki, uczestnictwa w Akademii ale nie obejmuje jedynie noclegów i przelotów w relacji Polska - WB, WB- Polska. Dlatego też powstał pomysł tej zbiórki. Koszt tygodniowy pobytu (akademik) to 200 funtów z posiłkami. Daje to w okolicach 5 tysięcy złotych miesięcznie przez 10 miesięcy za same zameldowanie. Połowę tej kwoty zostało już odłożone została pozostała część plus koszty lotów. Cała zbiórka ma odciążyć znacząco rodziców Kacpra, którzy mają jeszcze na utrzymaniu jego rodzeństwo i dać zabezpieczenie finansowe aby mógł pojawiać się na najważniejszych świętach w domu. Nasza drużyna jest zespołem amatorskim i działa non-profit więc nie generujemy zysków abym móc znacząco wesprzeć Kacpra. Działamy na różnych frontach, m.in. jesteśmy w trakcie procedowania stypendium sportowego, które Kacper mógłby uzyskać z Gminy Wyszków, rozmawiamy ze sponsorami oraz organizujemy wewnętrzną zbiórkę wśród zawodników. Jednak do wyjazdu zostało naprawdę niewiele i chcemy dać poczucie pewności Kacprowi i jego rodzicom. 


Dlatego zwracamy się do Państwa o wsparcie . To ogromna szansa dla Kacpra, który jest niesamowitą osobą prywatnie aby już za rok wyjechać do USA i tam kontynuować naukę i karierę. Dla osoby tak młodej jest to okazja do rozwoju osobistego i świetnej przyszłości. Znam wielu młodych sportowców ale niewielu tak jak Kacper podchodzi tak profesjonalnie do swojej pasji, pokazując przy tym jak świetnie został wychowany przez rodziców. Niesamowicie skromna osoba, której praca motywuje wielu naszych zawodników.


W imieniu zawodników Rhinos Wyszków z góry dziękujemy za każdą wpłatę - wasze wsparcie to krok ku wielkim marzeniom i miejmy nadzieję kolejnego Polaka w NFL. Oczywiście cała zbiórka odbywa się za zgodą rodziców Kacpra i całość zebranej sumy trafi na konto jego opiekunów. 


Jeszcze raz dziękujemy!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • NFL Polska - awatar

  NFL Polska

  19.01.20
  19.01.20

  Powodzenia! :)

 • Piotr Rybałtowski - awatar

  Piotr Rybałtowski

  27.08.19
  27.08.19

  Trzymam kciuki!

  • Piotr Wykowski - awatar

   Piotr Wykowski - Organizator zbiórki

   28.08.19
   28.08.19

   Dziękujemy bardzo! To olbrzymie wsparcie! Dobro wraca!

 • Margola - awatar

  Margola

  27.08.19
  27.08.19

  Powodzenia 😊

  • Piotr Wykowski - awatar

   Piotr Wykowski - Organizator zbiórki

   27.08.19
   27.08.19

   Dziękujemy za wsparcie! Działamy dalej - codziennie jesteśmy coraz bliżej! Dobro wraca!

6 595 zł z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 121 osób
Wpłać teraz
 
Piotr Wykowski - awatar

Piotr Wykowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 121

Tobiasz - awatar
Tobiasz
100
Margola - awatar
Margola
20
Jedi Miłosz - awatar
Jedi Miłosz
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
NFL Polska - awatar
NFL Polska
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Patrycja - awatar
Patrycja
5
Maria Karwowska - awatar
Maria Karwowska
100
Marysia - awatar
Marysia
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij