Zbiórka Wspieraj Dziewuchy, dodaj otuchy - miniaturka zdjęcia

Wspieraj Dziewuchy, dodaj otuchy Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Wspieraj Dziewuchy, dodaj otuchy - zdjęcie główne

Wspieraj Dziewuchy, dodaj otuchy

13 680 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 434 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Cześć, jesteśmy Dziewuchy Dziewuchom. Być może znasz nas z feministycznych memów, ale nasza działalność to znacznie więcej. Zachęcamy Cię do regularnego wspierania naszej misji, która zmienia świat na lepsze. Jeśli podoba Ci się to, co robimy, możesz podzielić się środkami finansowymi, które zwiększą nasze moce.

Kim jesteśmy i czym się zajmujemy?

Fundacja Dziewuchy Dziewuchom działa od 2018 r., ale jako nieformalna inicjatywa powstała dwa lata wcześniej. W kwietniu 2016 r. oczy całego świata skierowane były na polski sejm, przez który miał przejść projekt zaostrzenia prawa antyaborcyjnego. Wiele z nas potrzebowało wtedy bieżących wiadomości oraz informacji na temat praw reprodukcyjnych, które władza chciała nam odebrać. W tym celu na Facebooku powstała grupa Dziewuchy Dziewuchom, która liczy obecnie ponad 100 tysięcy osób. To forum wzajemnej edukacji feministycznej, sfera wymiany doświadczeń i narzędzie komunikacji, które stało się internetowym fenomenem. Pozostając w kontakcie, możemy monitorować potrzeby i diagnozować problemy osób żyjących w roli kobiecej w Polsce.

Swoje działania kierujemy przede wszystkim do osób z macicami - bo to one są podmiotem krzywdzącego prawa antyaborcyjnego. Staramy się jednak obejmować naszą uwagą także inne grupy, m.in. osoby migranckie i te należące do społeczności LGBTQIAP+. Naszą misją jest szerzenie intersekcjonalnego, inkluzywnego feminizmu. Edukację w jego zakresie prowadzimy w prosty i przystępny sposób - głównie poprzez treści w mediach społecznościowych. Od 3 lat tworzymy je w oparciu o bieżące wydarzenia społeczne i polityczne w kraju i na świecie. Dzięki naszym kanałom możemy dotrzeć do szerokiego grona - nawet 2 milionów osób miesięcznie. Tą drogą wzmacniamy postawy feministyczne, kształtujemy poglądy i informujemy o aktualnych wydarzeniach.

Poza aktywnością edytorialową, zajmujemy się również działaniami pomocowymi. Wspieramy bezpośrednio ofiary przemocy, w tym ofiary przemocy seksualnej. Organizujemy pomoc medyczną, psychologiczną i prawną, a w razie potrzeb kontaktujemy się z organizacjami, które udzielają kierunkowego wsparcia. Później robimy wszystko, co w naszej mocy, by monitorować dobrostan naszych przetrwanek i pozostawać z nimi w kontakcie. Chciałybyśmy zaopiekować się większą liczbą potrzebujących, ale do tego celu konieczne są odpowiednie środki finansowe. Osoby w kryzysie nie mają ani chwili do stracenia. Dlatego potrzebujemy kasy dostępnej od ręki, aby działać <na pstryknięcie> - w trybie alarmowym. Bez czekania na grant, bez biurokracji i bez zbędnych pytań.

Na co pozwoli nam Twoje wsparcie?

👉  bezpośrednio wspierać więcej osób, które doświadczyły przemocy, zapewniając im pomoc prawną, medyczną i psychologiczną,

👉 przeprowadzać więcej kampanii społecznych poruszających ważne wątki, takie jak: aborcja, świadoma zgoda, ciałopozytywność, dyskryminacja, obwinianie ofiary, przemoc wobec kobiet i grup marginalizowanych, przywileje, mansplaining, gaslighting,

👉  prowadzić więcej badań bazowanych na idei feministycznej i wypuszczać w świat więcej danych, które będzie można używać do pracy rzeczniczej,

👉  organizować wydarzenia, spotkania oraz warsztaty online i offline,

👉  publikować więcej autorskich artykułów, felietonów, broszur i materiałów wideo,

👉  wpływać na świadomość i pewność siebie osób, które zmagają się z życiem w patriarchalnym systemie,

👉  zabezpieczyć finansowo fundację i rozwinąć skrzydła zapewniając również bezpieczeństwo nam - aktywistkom.

To jak, działamy razem? 💪

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • gacek gackowski - awatar

  gacek gackowski

  27.10.2023
  27.10.2023

  Wykonujecie dobrą robotę.

 • CatGeese Community - awatar

  CatGeese Community

  16.05.2023
  16.05.2023

  Dzięki za wszystko co robicie <3

 • Green Corner 🪴 - awatar

  Green Corner 🪴

  07.02.2023
  07.02.2023

  Pozdrawiamy serdecznie i dziękujemy za Wasze działania! 👏🏼👏🏼👏🏼

 • Blue - awatar

  Blue

  22.01.2022
  22.01.2022

  Wszystkiego dobrego :)

 • Dorota - awatar

  Dorota

  18.01.2022
  18.01.2022

  Trzymajcie się!

13 680 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 434 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 434

Dorota - awatar
Dorota
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
6
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Natalia - awatar
Natalia
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Barbara - awatar
Barbara
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
FGacka - awatar
FGacka
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij