Pomóż Wstać i Walczyć

66 205 zł  z 216 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 144 osoby
Emilia Gajewska - awatar

Emilia Gajewska

Organizator zbiórki

Jesteśmy grupą nieformalną Podwórko,  do której Krzysztof zgłosił się z prośbą o pomoc.  Jego rodzina i najbliżsi cieszą się, że Krzysztof w końcu zmobilizował się.

 Sztab Bab w składzie Madzia, Krystyna, Iza i Emilka z chęcią pomożemy w uzbieraniu kwoty potrzebnej na roczną rehabilitację. 

Więcej o naszych działaniach możecie poczytać na fanpage z linku poniżej. Zapraszamy!

facebook.com/freeda1980/


Pomóż Wstać i Walczyć Krzyśkowi o lepsze jutro. 

Od wypadku minęło półtorej roku. 27 - letniemu mężczyźnie świat zatrzymał się w przeciągu kilku sekund. Jedna zła decyzja zaważyła na życiu Krzysztofa. I gdyby kolega nie zareagował na czas mogło to się skończyć śmiercią. 

Niefortunny skok do wody może zmienić całe życie - to takie oczywiste, spoty z wypadkami nad wodą przerażają widza. Krzysiek doświadczył takiego niefortunnego skoku. Dziś mija rok jak leży z bezwładnymi nogami, dłonie też odmówiły posłuszeństwa. Krzysiek może poruszać ręką, niestety dłonie i palce są sparaliżowane. Tylko rehabilitacja może mu pomóc stanąć na nogi. 

Krzysiek dwa dni po swoich urodzinach wybrał się na niestrzeżone kąpielisko ze znajomymi. Jest to miejsce spotkań wielu mieszkańców miasteczka. Także Krzysiek pamięta je od najmłodszych lat, jako miejsce niezagrażające. Czuł się tam zawsze bezpiecznie, aż do feralnego wypadku. Kąpiel w takim miejscu to było nieprzemyślane i ryzykowne z jego strony, ale kto z Nas nie zrobił w życiu czegoś nie myśląc o późniejszych konsekwencjach?! To już się wydarzyło, czasu niestety nie da się cofnąć. Teraz Krzysiek chce zawalczyć o swoją przyszłość. 

W trakcie całego wydarzenia był trzeźwy i świadomy tego coś się wokół dzieje. Pamięta jak kolega szybko zareagował i wyciągnął Go na brzeg. Pamięta sprawną akcję ratunkową i transport śmigłowcem do kliniki w Olsztynie, dobrą opiekę przez miesiąc, gdzie połowę czasu był w śpiączce farmakologicznej. Przeszedł w tym czasie zapalenie płuc. Dawano Mu szansę na przeżycie trzy miesiące od wypadku.

Dużo mówi o rodzinie, o tym, że to On chciałby opiekować się młodszą siostrą, a nie na odwrót, że chciałby dołączyć do ojca, który tak dzielnie walczy każdego dnia o to by jego dzieciom niczego nie zabrakło. Rodzina Krzyśka została bez mamy wiele lat temu. Wszystko własnymi siłami ogarniał tato, robi to do dziś. Krzysiek chce normalnie funkcjonować, mieć wpływ na przyszłość młodszej siostry i być wsparciem dla ojca w utrzymaniu domu. Rodzina choć po ogromnych przejściach jest dobrym wzorem dla innych..

Tylko rehabilitacja może przywrócić sprawność fizyczną Krzyśkowi.

Koszty rehabilitacji przekraczają jednak możliwości finansowe Krzyśka i jego rodziny. Jedynym dochodem jest wsparcie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Inne koszty pokrywa ojciec ; zakup leków, wypożyczenie łóżka (miesięczny koszt użytkowania łóżka specjalistycznego to 150 zł ), zakup pampersów (część refundowana z NFZ ), utrzymanie odpowiedniej diety i cała reszta wymagana przy opiece nad osobą niepełnosprawną. Dochody ojca są niestety niewystarczające. Młodsza siostra pomaga Krzyśkowi w podstawowych czynnościach. Pomocna jest także sąsiadka, która jest profesjonalną opiekunką i pomaga z dobrego serca.

Ze wsparciem ruszyli także inni sąsiedzi. Zainicjowano dwie zbiórki dla polepszenia sytuacji Krzyśka. Pierwsza zbiórka pozwoliła na zakup profesjonalnego ssaka medycznego, gdzie po zakończonym leczeniu Krzysztof przekazał sprzęt do ełckiego Domu Pomocy "Tęcza". Drugą zbiórkę zorganizowano podczas sąsiedzkiego spotkania na ulicy. To wsparcie wystarczyło Krzyśkowi na kilka spotkań z rehabilitantem. A później przyszedł COVID. Krzysiek nie zdążył się rozgrzać po ciężkim czasie w szpitalach . Rehabilitacja z przyczyn pandemii została wstrzymana.  Zostało 5 wizyt domowych. Krzysiek pracuje bez sprzętu specjalistycznego. Na taką rehabilitację z NFZ musi czekać 4 lata. Ale już po tych kilku spotkaniach z rehabilitantem wie, że tylko w ten sposób może stanąć na nogi. Po rehabilitacji wróciła nadzieja. Nadzieja na lepszą przyszłość jego i jego rodziny. 

Krzysztof jest silnym człowiekiem, czas kiedy był w śpiączce farmakologicznej pamięta dobrze. Pamięta, że przez około dwa tygodnie czuwała przy nim rodzina i czuł, że ma dobrą opiekę medyczną. Podczas śpiączki doszło dwa razy do zatrzymania akcji serca. Chęć do życia była tak silna, że udało się Go odratować. Ten długi sen na jawie jest motywacją do dalszej walki o to, by nie stać się na stałe utrudnieniem w życiu całej rodziny. Choć wszyscy dzielnie się wspierają, bez pomocy finansowej z zewnątrz nie są w stanie poradzić sobie z tym problemem. 


Obecnie jesteśmy po specjalistycznych konsultacjach z Panem Pawłem z PANMEDICA. Jest to jedyne miejsce w regionie z tak profesjonalnym sprzętem . PANMEDICA to centrum rehabilitacji w którym przywraca się sprawność pacjentom po ciężkich urazach i uszkodzeniach neurologicznych. Kadra wyspecjalizowanych rehabilitantów podchodzi do każdego pacjenta indywidualnie i z troską. 

Łączny koszt rehabilitacji wynosi 16,000 zł miesięcznie. Jest to bardzo rozbudowany pakiet ćwiczeń (m.in. komora hiperbaryczna, hilterapia, fangoterapia, ćwiczenia indywidualne z rehabilitantem, masaż powięziowy, rotor, lokomat, armeo ). 3 dni w tyg. przez rok czasu.

Wierzymy, że Krzysiek ma wielu przyjaciół którzy chcą pomóc stanąć na nogi.

Dlatego uruchamiamy cykl pomocy jaka jest niezbędna, by Krzysiek wrócił do normalnego życia. 


Krzysiek jest wdzięczny za każdą pomoc jaką otrzymał dotychczas. Bardzo mu zależy by stanąć na własne nogi, ale bez naszego wsparcia jest to niemożliwe. Prosimy o zasilanie zbiórki, by Krzysiek szybko odzyskał siły i nadal mógł żyć, planować, marzyć, by  stanął na własne nogi.


Nie chcemy prosić nie dając nic w zamian. Pomagając wpłatą możecie wylicytować coś dla siebie lub bliskiej osobie. Uruchamiamy bazarek, gdzie za wsparcie proponowane są atrakcyjne nagrody!

Po za wpłatami symbolicznymi korzystajcie z bazarkowej formy pomocy!

facebook.com/groups/4549410638410356/

W imieniu Krzyśka i jego najbliższych dziękujemy za każdą wpłatę, jest to pozytywne zaskoczenie, że tylu ludzi chce pomóc Krzyśkowi. Heniek jest Wam wdzięczny za każdy gest w stronę Jego syna! Wasze wsparcie sprawia, że nawet przez myśl Krzyśkowi nie przychodzi, by się poddać, odpocząć trochę. Pracuje jeszcze intensywniej ze wsparciem rodziny i znajomych. 

Dzięki!


Aktualizacje


 • Emilia Gajewska - awatar

  Emilia Gajewska

  13.04.2022
  13.04.2022

  Kochani, zamykamy zbiórkę. Jeżeli otworzymy kolejną na pewno damy znać. Na ten moment dziękujemy za wsparcie, które Krzysztof otrzymał dzięki Wam!
  Zbiórkę rozliczam! Dziękuję!
  Darczyńco jeżeli chcesz mieć wgląd w wydatki swojego wkładu finansowego, poproś o historię mnie. Przedstawię sprawozdanie ze sposobu rozdysponowania środków indywidualnie.
  Jeżeli chcecie nadal wspierać Krzysztofa już po za zbiórką, zachęcam do kontaktu z Krzyśkiem lub tatą Krzyśka. Oni wciąż walczą o lepsze życie i warunki do leczenia.
  Dzięki rehabilitacji, która znacząco polepszyła stan zdrowia Krzyśka możemy wspólnie cieszyć się z sukcesów jakie osiągnął!
  Prócz tego dzięki Wam drodzy wspierający u Krzyśka zawitała przyjaźń i troska! Niech zostanie z nim na stałe!

  Zdjęcie aktualizacji 92 675

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Patryk Sanczo koszulka Jagielloni - awatar

  Patryk Sanczo koszulka Jagielloni

  10.12.2021
  10.12.2021

  Licytacja koszulki Jagielloni

 • Ewa Głowacka - awatar

  Ewa Głowacka

  14.11.2021
  14.11.2021

  Bazarek

 • Ania - awatar

  Ania

  29.09.2021
  29.09.2021

  Spóźnione życzenia dla Henia, sto lat

 • Agnieszka Długokęcka - awatar

  Agnieszka Długokęcka

  21.09.2021
  21.09.2021

  100lat

 • Emilia Gajewska - awatar

  Emilia Gajewska

  21.09.2021
  21.09.2021

  60 zł - Puzzle Ełk Wiosną, 10 zł - 100 lat Heniu!

66 205 zł  z 216 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 144 osoby
Emilia Gajewska - awatar

Emilia Gajewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 144

Krzysztof Wiloch - awatar
Krzysztof Wiloch
100
Emilia Chludzinska - awatar
Emilia Chludzinska
40
Krzysztof Wiloch - awatar
Krzysztof Wiloch
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
678
Krzysztof Wiloch - awatar
Krzysztof Wiloch
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Krzysztof Wiloch - awatar
Krzysztof Wiloch
1 600
Alina z rodzina - awatar
Alina z rodzina
307
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Dwie konturówki i tusz do rzęs - awatar
Dwie konturówki i tusz do rzęs
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij