Zbiórka półroczny pobyt rehabilitacyjny - miniaturka zdjęcia

półroczny pobyt rehabilitacyjny

Zbiórka półroczny pobyt rehabilitacyjny - zdjęcie główne

półroczny pobyt rehabilitacyjny

7 826 zł z 42 860 zł (Cel)
Wpłaciło 56 osób
Wpłać teraz
 
Bogusława Zabielska - awatar

Bogusława Zabielska

Organizator zbiórki

W imieniu mojego syna Piotra Zabielskiego  zwracam się z prośbą o finansowe wsparcie pobytu rehabilitacyjnego półrocznego w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Centrum Medyczne "EPIMIGREN"  Krzysztof Nicpoń w Osielsku koło Bydgoszczy - koszt pobytu 34960,00zł plus rehabilitacja neurologopedyczna - 7900,00zł razem 42 860,00zł

 

 Piotr jest już 16 lat po wypadku komunikacyjnym, wskutek którego została bardzo ciężko uszkodzona prawa  półkula mózgowa( otwarte złamanie kości czaszki,  wypływ płynu mózgowo-rdzeniowego z pod prawej półkuli, porozrywane duże naczynia krwionośne mózgowe, uszkodzenie nerwów wzrokowych, 10-tygodniowa śpiączka, moczówka). Po 4 miesiacach od wyjścia ze szpitala Piotr był cały czas rehabilitowany najpierw w warunkach domowych pod nadzorem i wskazówkami Fundacji Daj Szansę w Toruniu, a później w różnych szpitalnych oddziałach rehabilitacyjnych w Polsce( Warszawa, Bydgoszcz, Płock) oraz turnusach rehabilitacyjnych - (Busko Zdrój, Wiatrowo, Repty, Ciechocinek, Zaździerz, Malbork, Osielsko).

Piotr cały czas robił postępy - siedział na wózku, grał na komputerze, ćwiczył przy drabinkach w pozycji stojącej, aż do ubiegłego roku, kiedy po powrocie z kolejnego turnusu rehabilitacyjnego dostał tak mocnego i długotrwałego stanu padaczkowego, że ponad dwa tygodnie leżał w szpitalu pod respiratorem a po miesiącu został wypisany do domu z bardzo dużymi dawkami leków  przeciwpadaczkowych.  Leki te całkowicie wykluczyły Piotra z jakichkolwiek czynności i odruchów życiowych. Od  powrotu ze szpitala do domu, większość czasu spędza w łóżku, a do siedzenia musi mieć wózek z odchylanymi plecami i zagłówkiem. Głowy w ogóle nie trzyma, najczęściej przywiązuję mu ją do zagłówka, zero również równowagi. W elektrycznym wózku, w którym go pionizuję jest przywiązany podwójnymi pasami.  Udało mi się pozbyć  sondy do karmienia - powoli przełyka jedzenie miksowane, które podaję mu łyżką, a picie strzykawką. Piotr ma rehabilitację domową z NFOZ  i prywatną, ale ciężko jest cokolwiek wypracować, ponieważ leki przeciwpadaczkowe albo całkowicie zwiotczają wszystkie mięśnie, albo powodują bardzo dużą spastykę . W dniach 27.03.2017 do 08.04.2017 byłam z Piotrem w Osielsku w CM EPIMIGREN i tam po raz pierwszy spotkaliśmy się z prawdziwą  i na dobrym poziomie postawioną opieką lekarską, neurologiczną, pielęgniarsko-opiekuńczą , rehabilitacją i neurologopedią. Przede wszystkim wprowadzono modyfikację leczenia przeciw padaczkowego (w Płocku nie mogłam się doprosić takiego działania przez cały rok), a to już skutkuje tym, że z Piotrem jest większy kontakt, nie śpi całymi dniami, można coś wypracować. Bardzo potrzebna jest kontynuacja całego leczenia i rehabilitacji w CM EPIMIGREN W Osielsku. Wierzę, że Piotr wróci do dawnej aktywności z przed napadów gromadnych, że będzie stał przy drabinkach, będzie mi pomagał w przesadzaniu Jego z wózka do łóżka i odwrotnie, będzie grał na komputerze a może nawet zacznie porozumiewać się mową przynajmniej w ograniczonym zakresie. Bardzo proszę o wsparcie i pomoc w opłacie za pobyt Piotra w CM w Osielsku.

Każda  pomoc jest dla nas ważna. Utrzymujemy się z mojej emerytury, Piotra renty socjalnej i zasiłku pielęgnacyjnego.

Z góry serdecznie dziękuję za każdą kwotę, która będzie dla nas dużym wsparciem.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Bogusława Zabielska - awatar

  Bogusława Zabielska

  08.12.17
  08.12.17

  Serdecznie dziękuję za wpłatę osobie podpisanej "anonim", a przy okazji kilka słów o Piotrze. Ostatnio trochę chorował - zmiany w płucach ale już jest po kuracji antybiotykowej i jest czysto w układzie oddechowym. Po przyjeździe z Osielska kontynuujemy rehabilitację w warunkach domowych. Trzy razy w tygodniu Piotr ćwiczy z dwoma fizjoterapeutami a od stycznia dojdą jeszcze ćwiczenia z rehabilitantem z NFZ. Przychodzi do Piotra też pani neurologopedka Sylwia ale na razie Piotr słabo współpracuje - może potrzebuje jeszcze trochę czasu. Pozdrawiam wszystkich wspierających nas finansowo a także duchowo mama Piotra B.Zabielska

Komentarze


 • Anka - awatar

  Anka

  10.01.19
  10.01.19

  👍

 • hania - awatar

  hania

  08.10.18
  08.10.18

  Moja Mama własnie złamała kość biodrową i też marzy nam się pobyt w tym szpitalu. Mam nadzieję że Wam się uda. Życzę dużo sił, wytrwałości i błogosławieństwa Bożego. Pozdrawiam

 • alina hardukiewicz - awatar

  alina hardukiewicz

  28.07.17
  28.07.17

  zycze polepszenia zdrowia i sily pochodzacej od pana boga. ucalowania,alina hardukiewicz

  • Bogusława Zabielska - awatar

   Bogusława Zabielska - Organizator zbiórki

   29.07.17
   29.07.17

   Alinko! Bardzo dziękuję za pamięć i wsparcie mojej akcji. Tylko dzięki takim osobom jak Ty mam jeszcze nadzieję i siły do dalszej walki o lepsze jutro dla Piotra. Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękuję Buziaki - Bogusia

 • Rodzina Lelińskich - awatar

  Rodzina Lelińskich

  20.07.17
  20.07.17

  Trzymamy kciuki i życzymy dużo zdrowia i wytrwałości

  • Bogusława Zabielska - awatar

   Bogusława Zabielska - Organizator zbiórki

   24.07.17
   24.07.17

   Bardzo dziękuję za pamięć i wsparcie. To jest dla mnie bardzo ważne, bo im więcej osób wpłaci tym bardziej wiarygodna staje się moja zbiórka. Jeszcze raz serdecznie dziękuję i całej Waszej rodzinie życzę zdrowia i pozytywnej energii na wszystkie dni i lata, które zostały nam do przeżycia.

7 826 zł z 42 860 zł (Cel)
Wpłaciło 56 osób
Wpłać teraz
 
Bogusława Zabielska - awatar

Bogusława Zabielska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 56

Paulina S. - awatar
Paulina S.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Michał - awatar
Michał
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij