Zbiórka półroczny pobyt rehabilitacyjny - zdjęcie główne

półroczny pobyt rehabilitacyjny

7 856 zł  z 42 860 zł (Cel)
Wpłaciło 57 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Bogusława Zabielska - awatar

Bogusława Zabielska

Organizator zbiórki

W imieniu mojego syna Piotra Zabielskiego  zwracam się z prośbą o finansowe wsparcie pobytu rehabilitacyjnego półrocznego w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Centrum Medyczne "EPIMIGREN"  Krzysztof Nicpoń w Osielsku koło Bydgoszczy - koszt pobytu 34960,00zł plus rehabilitacja neurologopedyczna - 7900,00zł razem 42 860,00zł

 

 Piotr jest już 16 lat po wypadku komunikacyjnym, wskutek którego została bardzo ciężko uszkodzona prawa  półkula mózgowa( otwarte złamanie kości czaszki,  wypływ płynu mózgowo-rdzeniowego z pod prawej półkuli, porozrywane duże naczynia krwionośne mózgowe, uszkodzenie nerwów wzrokowych, 10-tygodniowa śpiączka, moczówka). Po 4 miesiacach od wyjścia ze szpitala Piotr był cały czas rehabilitowany najpierw w warunkach domowych pod nadzorem i wskazówkami Fundacji Daj Szansę w Toruniu, a później w różnych szpitalnych oddziałach rehabilitacyjnych w Polsce( Warszawa, Bydgoszcz, Płock) oraz turnusach rehabilitacyjnych - (Busko Zdrój, Wiatrowo, Repty, Ciechocinek, Zaździerz, Malbork, Osielsko).

Piotr cały czas robił postępy - siedział na wózku, grał na komputerze, ćwiczył przy drabinkach w pozycji stojącej, aż do ubiegłego roku, kiedy po powrocie z kolejnego turnusu rehabilitacyjnego dostał tak mocnego i długotrwałego stanu padaczkowego, że ponad dwa tygodnie leżał w szpitalu pod respiratorem a po miesiącu został wypisany do domu z bardzo dużymi dawkami leków  przeciwpadaczkowych.  Leki te całkowicie wykluczyły Piotra z jakichkolwiek czynności i odruchów życiowych. Od  powrotu ze szpitala do domu, większość czasu spędza w łóżku, a do siedzenia musi mieć wózek z odchylanymi plecami i zagłówkiem. Głowy w ogóle nie trzyma, najczęściej przywiązuję mu ją do zagłówka, zero również równowagi. W elektrycznym wózku, w którym go pionizuję jest przywiązany podwójnymi pasami.  Udało mi się pozbyć  sondy do karmienia - powoli przełyka jedzenie miksowane, które podaję mu łyżką, a picie strzykawką. Piotr ma rehabilitację domową z NFOZ  i prywatną, ale ciężko jest cokolwiek wypracować, ponieważ leki przeciwpadaczkowe albo całkowicie zwiotczają wszystkie mięśnie, albo powodują bardzo dużą spastykę . W dniach 27.03.2017 do 08.04.2017 byłam z Piotrem w Osielsku w CM EPIMIGREN i tam po raz pierwszy spotkaliśmy się z prawdziwą  i na dobrym poziomie postawioną opieką lekarską, neurologiczną, pielęgniarsko-opiekuńczą , rehabilitacją i neurologopedią. Przede wszystkim wprowadzono modyfikację leczenia przeciw padaczkowego (w Płocku nie mogłam się doprosić takiego działania przez cały rok), a to już skutkuje tym, że z Piotrem jest większy kontakt, nie śpi całymi dniami, można coś wypracować. Bardzo potrzebna jest kontynuacja całego leczenia i rehabilitacji w CM EPIMIGREN W Osielsku. Wierzę, że Piotr wróci do dawnej aktywności z przed napadów gromadnych, że będzie stał przy drabinkach, będzie mi pomagał w przesadzaniu Jego z wózka do łóżka i odwrotnie, będzie grał na komputerze a może nawet zacznie porozumiewać się mową przynajmniej w ograniczonym zakresie. Bardzo proszę o wsparcie i pomoc w opłacie za pobyt Piotra w CM w Osielsku.

Każda  pomoc jest dla nas ważna. Utrzymujemy się z mojej emerytury, Piotra renty socjalnej i zasiłku pielęgnacyjnego.

Z góry serdecznie dziękuję za każdą kwotę, która będzie dla nas dużym wsparciem.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Bogusława Zabielska - awatar

  Bogusława Zabielska

  08.12.17
  08.12.17

  Serdecznie dziękuję za wpłatę osobie podpisanej "anonim", a przy okazji kilka słów o Piotrze. Ostatnio trochę chorował - zmiany w płucach ale już jest po kuracji antybiotykowej i jest czysto w układzie oddechowym. Po przyjeździe z Osielska kontynuujemy rehabilitację w warunkach domowych. Trzy razy w tygodniu Piotr ćwiczy z dwoma fizjoterapeutami a od stycznia dojdą jeszcze ćwiczenia z rehabilitantem z NFZ. Przychodzi do Piotra też pani neurologopedka Sylwia ale na razie Piotr słabo współpracuje - może potrzebuje jeszcze trochę czasu. Pozdrawiam wszystkich wspierających nas finansowo a także duchowo mama Piotra B.Zabielska

Komentarze


 • Anka - awatar

  Anka

  10.01.19
  10.01.19

  👍

 • hania - awatar

  hania

  08.10.18
  08.10.18

  Moja Mama własnie złamała kość biodrową i też marzy nam się pobyt w tym szpitalu. Mam nadzieję że Wam się uda. Życzę dużo sił, wytrwałości i błogosławieństwa Bożego. Pozdrawiam

 • alina hardukiewicz - awatar

  alina hardukiewicz

  28.07.17
  28.07.17

  zycze polepszenia zdrowia i sily pochodzacej od pana boga. ucalowania,alina hardukiewicz

  • Bogusława Zabielska - awatar

   Bogusława Zabielska - Organizator zbiórki

   29.07.17
   29.07.17

   Alinko! Bardzo dziękuję za pamięć i wsparcie mojej akcji. Tylko dzięki takim osobom jak Ty mam jeszcze nadzieję i siły do dalszej walki o lepsze jutro dla Piotra. Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękuję Buziaki - Bogusia

 • Rodzina Lelińskich - awatar

  Rodzina Lelińskich

  20.07.17
  20.07.17

  Trzymamy kciuki i życzymy dużo zdrowia i wytrwałości

  • Bogusława Zabielska - awatar

   Bogusława Zabielska - Organizator zbiórki

   24.07.17
   24.07.17

   Bardzo dziękuję za pamięć i wsparcie. To jest dla mnie bardzo ważne, bo im więcej osób wpłaci tym bardziej wiarygodna staje się moja zbiórka. Jeszcze raz serdecznie dziękuję i całej Waszej rodzinie życzę zdrowia i pozytywnej energii na wszystkie dni i lata, które zostały nam do przeżycia.

7 856 zł  z 42 860 zł (Cel)
Wpłaciło 57 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Bogusława Zabielska - awatar

Bogusława Zabielska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 57

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Paulina S. - awatar
Paulina S.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij