Zbiórka półroczny pobyt rehabilitacyjny - miniaturka zdjęcia

półroczny pobyt rehabilitacyjny Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka półroczny pobyt rehabilitacyjny - zdjęcie główne

półroczny pobyt rehabilitacyjny

8 017 zł  z 42 860 zł (Cel)
Wpłaciły 62 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Bogusława Zabielska - awatar

Bogusława Zabielska

Organizator zbiórki

W imieniu mojego syna Piotra Zabielskiego  zwracam się z prośbą o finansowe wsparcie pobytu rehabilitacyjnego półrocznego w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Centrum Medyczne "EPIMIGREN"  Krzysztof Nicpoń w Osielsku koło Bydgoszczy - koszt pobytu 34960,00zł plus rehabilitacja neurologopedyczna - 7900,00zł razem 42 860,00zł

 

 Piotr jest już 16 lat po wypadku komunikacyjnym, wskutek którego została bardzo ciężko uszkodzona prawa  półkula mózgowa( otwarte złamanie kości czaszki,  wypływ płynu mózgowo-rdzeniowego z pod prawej półkuli, porozrywane duże naczynia krwionośne mózgowe, uszkodzenie nerwów wzrokowych, 10-tygodniowa śpiączka, moczówka). Po 4 miesiacach od wyjścia ze szpitala Piotr był cały czas rehabilitowany najpierw w warunkach domowych pod nadzorem i wskazówkami Fundacji Daj Szansę w Toruniu, a później w różnych szpitalnych oddziałach rehabilitacyjnych w Polsce( Warszawa, Bydgoszcz, Płock) oraz turnusach rehabilitacyjnych - (Busko Zdrój, Wiatrowo, Repty, Ciechocinek, Zaździerz, Malbork, Osielsko).

Piotr cały czas robił postępy - siedział na wózku, grał na komputerze, ćwiczył przy drabinkach w pozycji stojącej, aż do ubiegłego roku, kiedy po powrocie z kolejnego turnusu rehabilitacyjnego dostał tak mocnego i długotrwałego stanu padaczkowego, że ponad dwa tygodnie leżał w szpitalu pod respiratorem a po miesiącu został wypisany do domu z bardzo dużymi dawkami leków  przeciwpadaczkowych.  Leki te całkowicie wykluczyły Piotra z jakichkolwiek czynności i odruchów życiowych. Od  powrotu ze szpitala do domu, większość czasu spędza w łóżku, a do siedzenia musi mieć wózek z odchylanymi plecami i zagłówkiem. Głowy w ogóle nie trzyma, najczęściej przywiązuję mu ją do zagłówka, zero również równowagi. W elektrycznym wózku, w którym go pionizuję jest przywiązany podwójnymi pasami.  Udało mi się pozbyć  sondy do karmienia - powoli przełyka jedzenie miksowane, które podaję mu łyżką, a picie strzykawką. Piotr ma rehabilitację domową z NFOZ  i prywatną, ale ciężko jest cokolwiek wypracować, ponieważ leki przeciwpadaczkowe albo całkowicie zwiotczają wszystkie mięśnie, albo powodują bardzo dużą spastykę . W dniach 27.03.2017 do 08.04.2017 byłam z Piotrem w Osielsku w CM EPIMIGREN i tam po raz pierwszy spotkaliśmy się z prawdziwą  i na dobrym poziomie postawioną opieką lekarską, neurologiczną, pielęgniarsko-opiekuńczą , rehabilitacją i neurologopedią. Przede wszystkim wprowadzono modyfikację leczenia przeciw padaczkowego (w Płocku nie mogłam się doprosić takiego działania przez cały rok), a to już skutkuje tym, że z Piotrem jest większy kontakt, nie śpi całymi dniami, można coś wypracować. Bardzo potrzebna jest kontynuacja całego leczenia i rehabilitacji w CM EPIMIGREN W Osielsku. Wierzę, że Piotr wróci do dawnej aktywności z przed napadów gromadnych, że będzie stał przy drabinkach, będzie mi pomagał w przesadzaniu Jego z wózka do łóżka i odwrotnie, będzie grał na komputerze a może nawet zacznie porozumiewać się mową przynajmniej w ograniczonym zakresie. Bardzo proszę o wsparcie i pomoc w opłacie za pobyt Piotra w CM w Osielsku.

Każda  pomoc jest dla nas ważna. Utrzymujemy się z mojej emerytury, Piotra renty socjalnej i zasiłku pielęgnacyjnego.

Z góry serdecznie dziękuję za każdą kwotę, która będzie dla nas dużym wsparciem.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Bogusława Zabielska - awatar

  Bogusława Zabielska

  08.12.2017
  08.12.2017

  Serdecznie dziękuję za wpłatę osobie podpisanej "anonim", a przy okazji kilka słów o Piotrze. Ostatnio trochę chorował - zmiany w płucach ale już jest po kuracji antybiotykowej i jest czysto w układzie oddechowym.
  Po przyjeździe z Osielska kontynuujemy rehabilitację w warunkach domowych. Trzy razy w tygodniu Piotr ćwiczy z dwoma fizjoterapeutami a od stycznia dojdą jeszcze ćwiczenia z rehabilitantem z NFZ. Przychodzi do Piotra też pani neurologopedka Sylwia ale na razie Piotr słabo współpracuje - może potrzebuje jeszcze trochę czasu.
  Pozdrawiam wszystkich wspierających nas finansowo a także duchowo
  mama Piotra B.Zabielska

Komentarze


 • Anka - awatar

  Anka

  10.01.2019
  10.01.2019

  👍

 • hania - awatar

  hania

  08.10.2018
  08.10.2018

  Moja Mama własnie złamała kość biodrową i też marzy nam się pobyt w tym szpitalu. Mam nadzieję że Wam się uda. Życzę dużo sił, wytrwałości i błogosławieństwa Bożego. Pozdrawiam

 • alina hardukiewicz - awatar

  alina hardukiewicz

  28.07.2017
  28.07.2017

  zycze polepszenia zdrowia i sily pochodzacej od pana boga. ucalowania,alina hardukiewicz

  • Bogusława Zabielska - awatar

   Bogusława Zabielska - Organizator zbiórki

   29.07.2017
   29.07.2017

   Alinko! Bardzo dziękuję za pamięć i wsparcie mojej akcji. Tylko dzięki takim osobom jak Ty mam jeszcze nadzieję i siły do dalszej walki o lepsze jutro dla Piotra. Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękuję Buziaki - Bogusia

 • Rodzina Lelińskich - awatar

  Rodzina Lelińskich

  20.07.2017
  20.07.2017

  Trzymamy kciuki i życzymy dużo zdrowia i wytrwałości

  • Bogusława Zabielska - awatar

   Bogusława Zabielska - Organizator zbiórki

   24.07.2017
   24.07.2017

   Bardzo dziękuję za pamięć i wsparcie. To jest dla mnie bardzo ważne, bo im więcej osób wpłaci tym bardziej wiarygodna staje się moja zbiórka. Jeszcze raz serdecznie dziękuję i całej Waszej rodzinie życzę zdrowia i pozytywnej energii na wszystkie dni i lata, które zostały nam do przeżycia.

8 017 zł  z 42 860 zł (Cel)
Wpłaciły 62 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Bogusława Zabielska - awatar

Bogusława Zabielska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 62

Majka - awatar
Majka
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Tomasz - awatar
Tomasz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Marcin - awatar
Marcin
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Paulina S. - awatar
Paulina S.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij