Zbiórka Wyskakuj z laptopa IV - zdjęcie główne

Wyskakuj z laptopa IV

8 654 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 76 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Bartosz Waliszewski - awatar

Bartosz Waliszewski

Organizator zbiórki

4 marca 2020 roku zarejestrowano w Polsce pierwszego chorego na Covid-19. Dziewięć dni później zamknięto szkoły i ogłoszono "lock down". Pierwszy raz w powojennej historii - stanęła gospodarka... ale uczniowie uczyli się dalej. Nastąpiła era nauki zdalnej.

Akcja na początku skromna, rozrastała się z dnia na dzień i po tygodniu nie było możliwości prowadzenia jej w małym mieszkaniu. Przeniosłem ją na korytarz w naszym bloku, a właściwie do naszego blokowego patio. Z pomocą przyszła nam Wspólnota Mieszkaniowa i zarządca nieruchomości, którzy wyrazili i zaoferowali pomoc.  19 marca 202 roku podjęliśmy współpracę ze Szkołą Podstawową nr 60 im. W. Bogusławskiego w Poznaniu i tam przekazaliśmy pierwsze komputery dla najbardziej potrzebujących uczniów. Kolejną szkołą był Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 na osiedlu Wł. Łokietka w Poznaniu... potem kolejna w okolicach centrum miasta [z prośbą o dyskrecję] i wiele następnych. Wydaliśmy również sporo sprzętu, przekazując go indywidualnie. 

Dzięki wsparciu firmy Systemia.pl z Poznania - akcja ma już dzisiaj swoją siedzibę. W godnych warunkach pomieszczenia z prądem i internetem - możemy profesjonalnie przygotować sprzęt dla tych co go potrzebują. Są regały, jest biurko... 


Kim jesteśmy - czyli nasz zespół

Jesteśmy inicjatywą oddolną, grupą ludzi, którzy mają jeden cel - pomóc innym. Tak jak potrafimy najlepiej! Grupa liczy 6 stale współpracujących ze sobą osób [plus nasze dzieciaki oczywiście], a efekty naszej pracy publikujemy na profilu FB "Wyskakuj z laptopa". Jest też spora grupa osób "w gotowości" do pomocy. Wszystkich zrzeszamy na profilu "Wyskakuj z laptopa [zamknięta grupa robocza]". Grupa ciągle rośnie. Każdy w niej jest ważny i robi to co potrafi najlepiej:

- Magda i Marcin czyszczą komputery. Marcin rozbiera te komputerydo przysłowiowej "śrubki". Zdejmowany jest kurz i wszelki inny przylepiony brud. Zdejmowany jest układ chłodzenia i zmieniana jest pasta termoprzewodząca. Magda jest pedantką. Szczególną uwagę przywiązują do dokładnego wyczyszczenia klawiatury i innych elementów, czyli do elementów, które po prostu dotykamy. To "koronkowa  robota". Bardzo czasochłonna... 

- Michał. Do niego trafiają komputery, które są jedną wielką naklejką. Ściąga to czym inni "upiększali" swój sprzęt. Ma na to swój patent, którego dłuuuugo nie chciał zdradzić ;-) To jest nasz człowiek od sytuacji krytycznie beznadziejnych wizualnie ;-)

- Radek to nasz fotograf i web magik. Jeśli mamy z Wami kontakt za pomocą formularzy na naszej stornie www.wyskakujzlatopa.pl - to właśnie dzięki niemu! Radek ma zmysł... wyczucie... Choć sam jest zabiegany - nigdy nie odmówił nam pomocy. Sami zobaczcie jakie czyni cuda :-) https://bilbil.pl/

- Magda - od wielu lat, z ramienia organizacji pozarządowej, aktywnie działa na rzecz społeczności lokalnej w ścisłym centrum Poznania. Zna się na finansach i ich pozyskiwaniu i rozliczaniu :-) Cóż... nie mogło być inaczej - Magda to nasz człowiek od finansów! :-)

- Pozostali, często bezimienni...  zrzeszeni w grupie "Wyskakuj z laptopa - zamknięta grupa robocza". To ONI często ratują nas, kiedy trzeba coś szybko odebrać lub zawieźć. Dzięki tym osobom, sprzęt od darczyńców nie "przepada". W odmętach skrzynek pocztowych.

- Jednak bez pomocy osób i firm, które oddają nam swój sprzęt - bylibyśmy... nikim. Nasza akcja trwa, bo ciagle mamy na czym i nad czym pracować. Dostajemy sprzęty różne... lepsze i gorsze - ale każdy jest ważny! Każdy otrzymany komputer znajdzie swoje "miejsce w szeregu" :-)

- No i My :-) Ja, Ania i Tymek. Ania - autorka świetnej kampanii #Prawdziwi Ludzie oraz #Prawdziwe Rozmowy. Aktywnie działa na rzecz NGO'sów. Bez Jej wsparcia akcja nie mogła by trwać! Ociepla mój wizerunek - często surowy i techniczny... całej akcji nadaje ludzkiego wymiaru ;-) Jest moją inspiracją. To dzięki niej akcja ma swoje logo i swoją oprawę :-) No i wreszcie nasz skarb - 9 letni Tymek? Ogarnia telefony, resetuje je i przygotowuje do dalszej "drogi" :-) Twierdzi, że Android jest lepszy od iOS :-) Uczy się też instalowania systemów Windows i czyszczenia komputerów. Ma dużo zapału, zwłaszcza w nocy ;-)

- No i ja :-) Instalowanie, instalowanie i jeszcze raz instalowanie... nuda ale ważna nuda ;-) Staram się również całą akcję koordynować i wyznaczać nowe kierunki.


Dokąd zmierzamy, czyli dlaczego Pomagam.pl?

Wydaje mi się, że cele mamy ambitne. Pomimo swoich normalnych obowiązków zawodowych - pracujemy popołudniami i w nocy - więc poświęcamy na to czas nasz i naszych rodzin. Celem bezpośrednim zbiórki na Pomagam.pl - jest sfinansowanie napraw, które są konieczne w większości przypadków. Są to również niezbędne zakupy. Kupujemy do laptopów baterie, klawiatury, układy chłodzenia, matryce, pasty termoprzewodzące i wiele innych elementów. Bywa też, że najuboższym rodzinom fundujemy internet na rok - żeby dzieci mogły się spokojnie uczyć.

Mam jeszcze małe marzenie też doprowadzić do sytuacji, kiedy stabilne finansowanie pozwoli nam osiągnąć jeszcze jeden ważny cel, a jest nim zatrudnienie osoby bezrobotnej... i bardzo bym chciał żeby się to udało! :-)

--------

Szanowni Państwo - Wasze wsparcie jest nieocenione! Dlatego serdecznie wszystkich zapraszam i zachęcam do wsparcia naszego projektu. To dzięki Wam będziemy mogli kupić więcej i szybciej, a więc docierać z komputerami do większej ilości dzieci.

Na koniec, czyli suplement

Przez ponad rok naszej działalności nabraliśmy sporego doświadczenia. Pomagamy nie tylko dzieciom. Dzisiaj pomagamy osobom wychodzącym z bezdomności i wspieramy osoby niepełnosprawne - dla nich komputer jest PIERWSZYM narzędziem w znalezieniu pracy lub urządzeniem do kontaktu ze światem. Wspieramy rodziny dla których zakup komputera jest niemożliwym wysiłkiem finansowym. Rodzi się również w naszych głowach plan szkoleń dla osób starszych - dla których komputer jest sporą tajemnicą.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Systemia.pl - awatar

    Systemia.pl

    13.10.2021
    13.10.2021

    Pomagamy bo warto!

8 654 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 76 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Bartosz Waliszewski - awatar

Bartosz Waliszewski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 76

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Działacz Nszztu - awatar
Działacz Nszztu
50
Działacz NSZetu - awatar
Działacz NSZetu
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Słodkie Marzenie - awatar
Słodkie Marzenie
600
Karolina Majewska - awatar
Karolina Majewska
100
Currency One S.A. - awatar
Currency One S.A.
500
Szymsi - awatar
Szymsi
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij