Marcin Góral - awatar

Marcin Góral

Organizator zbiórki

Aktualizacja 19-11-2017

Kochani! 

Dzisiaj przychodzę do Was ze smutną informacją.  W piątek 17 listopada miałem wizytę kontrolną u mojej neurolog Dr. Luizy Balickiej- Adamik.  Leczę się u niej już 5 rok Bardzo sobie cenię tego lekarza, ponieważ już kilkukrotnie „ratowała mi zdrowie". Podczas wizyty rozmawialiśmy o zastosowaniu tych właśnie komórek macierzystych u mnie - niestety lekarka stwierdziła, iż te komórki mi nie pomogą! Bo w moim przypadku komórki te musiałyby zostać wszczepione do mózgu, a jeszcze się taki na świecie nie narodził - co by to zrobił.  Z racji, że od dziecka „zmagam się” z dziecięcym porażeniem mózgowym - to mój układ nerwowy był/jest znacznie osłabiony. Wystąpienie tej hipowitaminozy witaminy B12 jeszcze bardziej osłabiło ten układ nerwowy. Systematycznie przyjmuje tą witaminę B12 w zastrzyku - teraz mam ją brać raz na miesiąc. Wszystkie niedogodności ustąpiły, lecz nogi nie chcą "wrócić" do dawnej formy. I raczej tak już pozostanie, bo te włókna na kręgosłupie są martwe. Lekarka delikatnie mi zasugerowała, abym odpuścił sobie z tymi komórkami i pogodził się z losem.

Ja jednak nie zamierzam się poddawać – chce walczyć o sobie. Chce walczyć o swoje pragnienia, marzenia o lepszą dla siebie przyszłość. Wiem, że nie jestem idealnym człowiekiem – jestem raczej „zawziętym i upartym  nerwusem” , a dodatkowo przy tym wszystkim niepoprawnym (mimo wszystko) optymistą. Zawsze długo o coś walczyłem...

W środę 15 listopada wróciłem ze szpitala uzdrowiskowego "EXCELSIOR" w Iwoniczu Zdroju. Byłem tam 3-tygodnie, miałem z NFZ-etu przypisane 54 zabiegi na cały turnus - trochę mało. Tym bardziej jest mi przykro, że nasz „kochany” NFZ skierował mnie tylko na trzy tygodnie do Iwonicza Zdroju  – gdzie w poprzednich latach jeździłem na cztery tygodnie i miałem, aż 96 zabiegów! Swoją drogą jest to niesprawiedliwe – ja tak uważam, że osoba jadąca na trzy tygodnie ma 54 zabiegi, a osoba z turnusu czterotygodniowego ma ich 96.

Nie chce być pyszny, ani się „wywyższać”, ale co to jest dla mnie 54 zabiegi na cały turnus – dla człowieka z MPD. Przebywając w „Exelsiorze”  podjąłem decyzję, że wykupie prywatnie jeszcze 30 dodatkowych zabiegów - tak, aby podczas całego pobytu mieć 5-6 zabiegów dziennie. Bo w pierwotnym planie wychodziło mi 3-4 zabiegów dziennie. Łącznie miałem 84 zabiegów w całym pobycie.

Tym samym postanowiłem wykorzystać uzbierane 3,200zł na przygotowanie się do wyjazdu, sam pobyt, a także dodatkową rehabilitację w tym szpitalu uzdrowiskowym. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękuję za dotychczasowe wsparcie i proszę o więcej.

Nie załamuję się – dalej walczę! Skoro nie mogę podjąć przyjąć komórek macierzystych – pozostaje mi rehabilitacja. Od teraz zbieram na prywatny miesięczny pobyt w szpitalu uzdrowiskowym „Exelsior”. Koszt pobytu to: 8,500zł. W tej cenie miałbym pokój jednoosobowy, 6-7 dziennie, opiekę lekarsko- pielęgniarską, pobyt 33 dni. Jeżeli płaciłbym z góry to dostałbym rabat 5-10%

Na chwilę obecną na zbiórce jest 209,00zł do wypłaty. Jeżeli chcecie mnie wspierać dalej, to pozostaje mi tylko Wam podziękować, bo bez Was nie byłoby tego. Serdecznie Dziękuję.    


23-09-2017

Witam wszystkich!

Nazywam się Marcin, na nazwisko mam Góral - jestem od urodzenia osobą niepełnosprawną.

Choruję na dziecięce porażenie mózgowe, aktualnie mam 26 lat. W swoim życiu przeszedłem już bardzo dużo przeszedłem, bardzo wiele widziałem. Do czwartego roku życia wcale nie chodziłem. Miałem z tego co pamiętam siedem operacji.  Wiem doskonale co to jest ból, wiem dokładnie co to jest strach.

Do listopada 2016 roku moje życie było w miarę możliwości normalne - ukończyłem niepubliczne liceum dla dorosłych, samodzielnie wyjeżdzałem do miasta - byłem można powiedzieć w jakimś stopniu samodzielny. W listopadzie 2016 zaczęły się u mnie problemy z równowagą - kiedy stałem w pokoju potrafiło mną zarzucać na wszystkie strony.  Byłem przytomny, świadomy - wiedziałem co się ze mną stało.  Pojawiły się również bardzo poważne problemy z chodzeniem u mnie.

W grudniu 2016 tuż przed świętami Bożego Narodzenia trafiłem do szpitala na oddział neurologii, tam postawiono błędną diagnozę. Stwierdzono, że mam początki zaburzeń błędnika u siebie - przypisano mi leki, a następnie wypisano mnie ze szpitala. Niestety to był tylko początek tego co się zaczęło dziać ze mną.

Na przełomie stycznia i lutego 2017 roku mój stan się aż tak pogorszył, że zaczęły się u mnie problemy z trzymaniem moczu i wypróżnianiem się. Potrafiłem nie wstać z łóżka ze względu na problemy z równowagą - popularne czynności toaletowe nie byłem w stanie kontrolować, zdarzało mi się sikać w łóżku itp... itd...

W trzeciej połowie lutego 2017 trafiłem w poważnym stanie do klinicznego szpitala w Rzeszowie. Tam na szpitalnym oddziale ratunkowym trzymano mnie od 22:00 do 02:00 w nocy - wszystkie badania były prawidłowe, ale pogarszający się stan z równowagą zmusił lekarzy, że mnie zatrzymali na neurologii u siebie.

 W Rzeszowie przebywałem od 20 lutego do 24 lutego 2017 roku. Z początku też nikt nie wiedział co mi dolega i jaka jest przyczyna mojego stanu zdrowia. Dopiero w trzecim dniu pobytu zlecono badanie na poziom pewnej witaminy - konkretnie witaminy B12. 

Okazało się, że choruję na hipowitaminozę witaminy B12. Ja mam jeszcze tendencję spadkową. W chwili przyjęcia miałem 75 migramów! Norma jest od 193 do 983 miligramów. U każdego człowieka jest "zapas" tej witaminy na co najmniej dwa lata. 

Nie wiadomo co jest przyczyną,  że zapadłem na hipowitaminozę B12 - wiadomo jedynie, że mój organizm nie przyswaja tejże witaminy, a dodatkowo ją niszczy.  Jak wygląda moje leczenie? Stwierdzono, że mam do końca życia brać zastrzyki z tą witaminą B12 domięśniowo (w pupę), raz na dwa tygodnie 1000 miligramową dawkę.  

Jak aktualnie wygląda mój stan zdrowia? Od lutego 2017 roku przyjmuję systematycznie te zastrzyki - poprawa jest, bo już nie mam zaburzeń równowagi. 8 września zrobiłem po pół roku  badanie na poziom witaminy B12, gdyż takie zlecenie miałem w szpitalu w lutym. Poziom witaminy 8 września 2017 roku to: 736 miligramów - czyli w normie, przy czym zaznaczam, że dalej przyjmuję 1000 miligramów co dwa tygodnie. 

Niestety hipowitaminoza B12 znacząco wpłynęła na mój układ nerwowy. Problemy z równowagą ustąpiły, lub bardzo wyraźnie się "uśpiły". Natomiast problem z chodzeniem - pozostał.

Jest jedna metoda, która może mi znacząco pomóc - komórki macierzyste. Powiem szczerze, że jest mi niezwykle głupio prosić o pomoc, bo nie należę do grona tych osób, które chętnie proszą o pomoc. Potrzebuję na początek 50,000zł - dla mnie osobiście jest to kwota, w chwili obecnej nieosiągalna, więc zwracam się do Was o pomoc.

Zebraną kwotę chciałbym przeznaczyć na zabieg i ewentualną rehablitację. Wszystkim darczyńcom serdeczne wyrazy podziękowania.

     


 

Komentarze

 • Adaś i mama - awatar

  Adaś i mama

  23.01.18
  23.01.18

  Życzymy dużo sił i zdrowia. 🐢

 • GruCha - awatar

  GruCha

  04.01.18
  04.01.18

  Zobaczyłem shota z medusą i mnie ruszyło żeby pomóc chociaż w tak małym stopniu pozdro

 • ROSOL URSYNOW ELO - awatar

  ROSOL URSYNOW ELO

  02.01.18
  02.01.18

  Widazialem szota z medusa pozdrawiam i widze duzzzzzzzzooooooooooo zdrowia mordo !

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.12.17
  28.12.17

  Zycze powodzenia

 • Piotr Górecki - awatar

  Piotr Górecki

  28.11.17
  28.11.17

  Pozdrawiam!!

Marcin Góral - awatar

Marcin Góral

Organizator zbiórki

Wpłaty - 263

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Joanna Gałuszkiewicz - awatar
20
Joanna Gałuszkiewicz
Filip ;-D - awatar
11
Filip ;-D
Adaś i mama - awatar
10
Adaś i mama
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
2
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij