Zbiórka Przystań dla Bezdomniaków - miniaturka zdjęcia

Przystań dla Bezdomniaków

Przystań dla Bezdomniaków

1 842 zł z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób
Wpłać teraz
 

Nasza Fundacja powstała 10.01.2016 roku w Gorlicach, jako pierwsza oragnizacja prozwierzęca w naszym powiecie. Jesteśmy bardzo niedużą organizacją - tylko 6 osób. Działamy na terenie całego powiatu, pomagamy zwierzętom z miasta i okolicznych wiosek. Do tej pory udało nam się znaleźć dobre domy dla 101 zwierzaków :) 

Pomagamy psom, kotom, ptakom, wiewiórkom... wszystkim potrzebującym pomocy. Bardzo poważnie podchodzimy do tematu ograniczania bezdomności - wszyscy nasi podopieczni są wysterylizowani / wykastrowani. Sterylizujemy i kastrujemy też koty wolnożyjące z terenu miasta i wiosek. Koty wolnożyjące po sterylizacji i ewentualnym leczeniu wypuszczamy w miejsce bytowania i dokarmiamy. Przeprowadzamy też interwencje mające na celu poprawę warunków życia zwierząt, głównie na terenach wiejskich. Edukujemy i pomagamy, przeprowadzamy pogadanki w szkołach.

Ze względu na brak siedziby do tej pory wszystkie zwierzaki przebywały w domach tymczasowych, czyli prywatnych domach członków Fundacji. Oznacza to jednak że możemy pomóc minimalnej ilości psów i bardzo niewielkiej ilości kotów. A potrzeby są olbrzymie! Codziennie dostajemy zgłoszenia i prośby o pomoc dla zwierząt bezdomnych, porzuconych, osieroconych, z wypadków...

W lipcu tego roku spełniło się 1 z naszych marzeń: miasto Gorlice użyczyło nam ok. 10 ar działkę, na której możemy stworzyć 'kociarnię' i 'psiarnię' z prawdziwego zdarzenia. Dzięki uprzejmości UM działka została oczyszczona, wyrównana, przycięto znajdujące się tam drzewa. Aby jednak móc wprowadzić tam zwierzaki działka wciąż wymaga sporego nakładu pracy. Potrzebujemy działkę ogrodzić (ok. 150m). Na jednej części działki chemy postawić niezwiązany z gruntem budynek kociarni, ok. 35 m2: 3 pomieszczenia dla kotów oraz pomieszczenie biurowo-składowe. W pomieszczeniach dla kotów znajdą się: 1 - koty ddorosłe, 2 -kocięta, 3 -koty chore. Do każdego pomieszczenia chcemy dołączyć niewielki, osiatkowany wybieg. Budynek będzie zaopatrywany w wodę deszczową i oświetlany solarnie.

W jednym z pomieszczeń kociarni - podzielonym na połowę - chcemy stworzyć miejsce do życia dla kotów chorych na choroby zakaźne: FeLV (kocia białaczka) oraz FIV (kocie HIV). Koty z tymi chorobami mogą żyć długie lata pod właściwą opieką - niestety procent ich adopcji ich minimalny :( Chcemy więc stworzyć takim kotom dom zastępczy, w którym - jeśli zajdzie taka potrzeba - będą mogły szczęśliwie i pod opieką przeżyć całe długie lata.

Osobno będzie stał budyneczek szpitalika, w którym trafiające do nas koty będą przechodzić okres kwarantanny (15 dni). Budynek będzie w pełni sterylny, z matami dezynfekcyjnymi przy wejściu. Wstęp tylko dla członków Fundacji oraz lekarza weterynarii aby do minimum ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się chorób.

W drugiej cześci działki znajdzie się miejsce dla psiaków. Chcemy postawić ok. 10 wybiegów; na każdym wybiegu zamiast standardowej budy - nieduży domek :) W domu: legowisko, miejsce do zabawy i fotel :) Chcemy dać psiakom nie tylko opieke i chronienie ale też socjalizację. Można będzie przyjść 'w odwiedziny' do psiaka, posiedzieć w fotelu w psim domku, poczytać książkę, pooglądać film w telefonie. Dać zwierzakowi namiastkę życia domowego, dać mu poznać dźwięki i zachowania domu. To pomoże w adopcji :)

Na to wszystko potrzeba oczywiście funduszy... których mamy bardzo niewiele :( W tej chwili, z funduszami które mamy nie damy rady zrobić dużo :( Na razie chcielibyśmy zrobić chociaż tylko część dla kotów, bo tych mamy pod opieką sporo. Wszystko co się da będziemy robić z amteriałów używanych, niepotrzebnych innym, by zminalizować koszty. 

Ale gdyby udało się nam uzbierać 10.000... to zrobimy wszystko: i psiaki i kociaki :)

Każdy grosz na wagę złota!

Bardzo prosimy o pomoc! 

Pomóżcie Bezdomniakom dobić do Bezpiecznej PSYstani!


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • bynio - awatar

  bynio

  22.02.19
  22.02.19

  Dzięki za to że opiekujecie się tymi którzy zostali odrzuceni. Pozdrawiam.

 • Bonek :) - awatar

  Bonek :)

  21.08.18
  21.08.18

  Dla przyjaciół z Gorlic :)

1 842 zł z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 41

Zuza - awatar
Zuza
50
Łukasz M - awatar
Łukasz M
100
Lena - awatar
Lena
35
Aneta - awatar
Aneta
50
bynio - awatar
bynio
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Łukasz Wojtas - awatar
Łukasz Wojtas
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
7

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij