Przystań dla Bezdomniaków

1 982 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 44 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Nasza Fundacja powstała 10.01.2016 roku w Gorlicach, jako pierwsza oragnizacja prozwierzęca w naszym powiecie. Jesteśmy bardzo niedużą organizacją - tylko 6 osób. Działamy na terenie całego powiatu, pomagamy zwierzętom z miasta i okolicznych wiosek. Do tej pory udało nam się znaleźć dobre domy dla 101 zwierzaków :) 

Pomagamy psom, kotom, ptakom, wiewiórkom... wszystkim potrzebującym pomocy. Bardzo poważnie podchodzimy do tematu ograniczania bezdomności - wszyscy nasi podopieczni są wysterylizowani / wykastrowani. Sterylizujemy i kastrujemy też koty wolnożyjące z terenu miasta i wiosek. Koty wolnożyjące po sterylizacji i ewentualnym leczeniu wypuszczamy w miejsce bytowania i dokarmiamy. Przeprowadzamy też interwencje mające na celu poprawę warunków życia zwierząt, głównie na terenach wiejskich. Edukujemy i pomagamy, przeprowadzamy pogadanki w szkołach.

Ze względu na brak siedziby do tej pory wszystkie zwierzaki przebywały w domach tymczasowych, czyli prywatnych domach członków Fundacji. Oznacza to jednak że możemy pomóc minimalnej ilości psów i bardzo niewielkiej ilości kotów. A potrzeby są olbrzymie! Codziennie dostajemy zgłoszenia i prośby o pomoc dla zwierząt bezdomnych, porzuconych, osieroconych, z wypadków...

W lipcu tego roku spełniło się 1 z naszych marzeń: miasto Gorlice użyczyło nam ok. 10 ar działkę, na której możemy stworzyć 'kociarnię' i 'psiarnię' z prawdziwego zdarzenia. Dzięki uprzejmości UM działka została oczyszczona, wyrównana, przycięto znajdujące się tam drzewa. Aby jednak móc wprowadzić tam zwierzaki działka wciąż wymaga sporego nakładu pracy. Potrzebujemy działkę ogrodzić (ok. 150m). Na jednej części działki chemy postawić niezwiązany z gruntem budynek kociarni, ok. 35 m2: 3 pomieszczenia dla kotów oraz pomieszczenie biurowo-składowe. W pomieszczeniach dla kotów znajdą się: 1 - koty ddorosłe, 2 -kocięta, 3 -koty chore. Do każdego pomieszczenia chcemy dołączyć niewielki, osiatkowany wybieg. Budynek będzie zaopatrywany w wodę deszczową i oświetlany solarnie.

W jednym z pomieszczeń kociarni - podzielonym na połowę - chcemy stworzyć miejsce do życia dla kotów chorych na choroby zakaźne: FeLV (kocia białaczka) oraz FIV (kocie HIV). Koty z tymi chorobami mogą żyć długie lata pod właściwą opieką - niestety procent ich adopcji ich minimalny :( Chcemy więc stworzyć takim kotom dom zastępczy, w którym - jeśli zajdzie taka potrzeba - będą mogły szczęśliwie i pod opieką przeżyć całe długie lata.

Osobno będzie stał budyneczek szpitalika, w którym trafiające do nas koty będą przechodzić okres kwarantanny (15 dni). Budynek będzie w pełni sterylny, z matami dezynfekcyjnymi przy wejściu. Wstęp tylko dla członków Fundacji oraz lekarza weterynarii aby do minimum ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się chorób.

W drugiej cześci działki znajdzie się miejsce dla psiaków. Chcemy postawić ok. 10 wybiegów; na każdym wybiegu zamiast standardowej budy - nieduży domek :) W domu: legowisko, miejsce do zabawy i fotel :) Chcemy dać psiakom nie tylko opieke i chronienie ale też socjalizację. Można będzie przyjść 'w odwiedziny' do psiaka, posiedzieć w fotelu w psim domku, poczytać książkę, pooglądać film w telefonie. Dać zwierzakowi namiastkę życia domowego, dać mu poznać dźwięki i zachowania domu. To pomoże w adopcji :)

Na to wszystko potrzeba oczywiście funduszy... których mamy bardzo niewiele :( W tej chwili, z funduszami które mamy nie damy rady zrobić dużo :( Na razie chcielibyśmy zrobić chociaż tylko część dla kotów, bo tych mamy pod opieką sporo. Wszystko co się da będziemy robić z amteriałów używanych, niepotrzebnych innym, by zminalizować koszty. 

Ale gdyby udało się nam uzbierać 10.000... to zrobimy wszystko: i psiaki i kociaki :)

Każdy grosz na wagę złota!

Bardzo prosimy o pomoc! 

Pomóżcie Bezdomniakom dobić do Bezpiecznej PSYstani!


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • bynio - awatar

  bynio

  22.02.2019
  22.02.2019

  Dzięki za to że opiekujecie się tymi którzy zostali odrzuceni. Pozdrawiam.

 • Bonek :) - awatar

  Bonek :)

  21.08.2018
  21.08.2018

  Dla przyjaciół z Gorlic :)

1 982 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 44 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 44

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Werka - awatar
Werka
50
Zuza - awatar
Zuza
50
Łukasz M - awatar
Łukasz M
100
Lena - awatar
Lena
35
Aneta - awatar
Aneta
50
bynio - awatar
bynio
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij