Zbiórka Książka dla dzieci z cukrzycą - miniaturka zdjęcia

Książka dla dzieci z cukrzycą

Marta Handerska - awatar

Marta Handerska

Organizator zbiórki

DLA KAŻDEGO KTO UWAŻA, ŻE DLA CUKRZYCY NIE ISTNIEJE…

Nazywam się Marta Handerska i ofiaruję  mój projekt Zdrowie, który wierzę, stanie się Twoim projektem Zdrowie, projektem każdego z Was, interesującego się problemem kontroli glikemii. To trudne słowo dotyczy coraz większej ilości ludzi w Polsce, dotyczy wielu młodych ludzi, którzy dobrze wiedzą, że „Cukrzyca wcale nie jest słodką chorobą”. Moje działania wokół tej choroby koncentrują się wokół wydania książki „Pszczele historie”, która w sposób prosty opisuje procesy fizjologiczne związane z chorobą oraz ich mechanizmy. Dr hab. Natalia Marek – Trzonkowska zrecenzowała ją słowami: „Robi to w sposób bardzo prosty, zrozumiały, zabawny i przystępny zarówno dla rodziców, jak i dla samych dzieci. Jest to książka prawdziwa i mądra, a jej bohaterka – pszczółka Emi jest postacią uroczą, z którą bez trudu może się utożsamić każde dziecko chore na cukrzycę”.

Książkę składającą się z czterdziestu jeden historii stworzyła Magdalena Baranowska – moja siostra bliźniaczka, która w taki niebanalny sposób postanowiła zwrócić uwagę na problem edukacji diabetologicznej. I wydałaby ją na pewno, gdyby nie odeszła niedawno w tragiczny sposób ... do lepszego ze światów...

Ja w Jej imieniu pragnę dokończyć  to zamierzenie, które stało się treścią mojego życia. Czuję prawdziwą misję w uświadamianiu każdemu dziecku choremu na cukrzycę, że nie jest samo, bo dzięki temu zrozumie ono, że towarzyszące mu emocje i uczucia są czymś naturalnym, czego doświadczają niemal wszyscy chorujący na tę chorobę.

To tytułem wstępu...

Książka została podzielona na 9 części / pierwsza z nich, została wydana do 14 listopada czyli ŚWIATOWEGO DNIA CUKRZYCY.

- do każdej części jest ułożony przepis kulinarny stworzony przez Pana Tomasza Jakubiaka wraz z Klubem Szefów Kuchni. (KSK będzie patronem książeczki).

- książka została wydana przez: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

- gazeta SZUGAR objęła patronat prasowy (we wrześniowym 2017 numerze ukazał się wywiad dotyczący pracy nad książką - dostępny na mojej stronie www)

co dalej...

... nie mogę wydać II części z braku środków na nią...

A ja walczę każdego dnia by trafić do szkół, przedszkoli, przychodni... setki e-maili napisałam... prosząc o pomoc...  Nie jestem nikim ważnym i jest mi po prostu ciężko... 

... chcę tylko spełnić marzenie z zaświatów...


Moja strona: www.twojprojektzdrowie.pl

Marta Handerska

Pasjonatka wobec powyższego projektu – to zamiast tytułów 


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna
Marta Handerska - awatar

Marta Handerska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 5

Agata - awatar
3
Agata
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij