Zbiórka Pomóżmy Samirce - zdjęcie główne

Pomóżmy Samirce

3 042 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 53 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Patrycja Kolano - awatar

Patrycja Kolano

Organizator zbiórki

 

Witam serdecznie,celem zbiórki jest intensywna długotrwała rehabilitacja dla mojej córeczki Samirki.

Samira ma 2 latka ,urodziła sie 13 października 2017 od samego przyjścia na świat walczyła o życie teraz walczymy o sprawności fizyczną.Zmaga się z wieloma schorzeniami i wadami wrodzonymi.Samira jest niepełnosprawnym dzieckiem które potrzebuje od swojej mamy czyli mnie :) opieki 24h. Ma zaledwie dwa latka a przeszła bardzo dużo. Jest to pierwszy i trudny przypadek w Polsce.

Samira urodziła się w bardzo ciężkim stanie wręcz krytycznym w 31 tygodniu ciąży(odeszły mi wody płodowe), lekarze nie dawali jej szans przeżycia. Była to nasza pierwsza córeczka (był to dla nas szok), urodziła się z bardzo dużym wytrzewieniem jelit i wątroby. Od urodzenia niewydolna odechowo , zaintubowana,wentylowana mechanicznie. W szpitalu Policach (urodzona) tam przeszła 3 operacje (mając zaledwie kilka dni ) rekonstrukcja powłok brzusznych z wszczepieniem łaty goretezowej a następnie biowchłanialnej. Okres pooperacyjny powikłalny zapaleniem płuc, niewydolność nerek ,masywne obrzęki,nieprawidłowe ustawienie żeber,3 krotnie zatrzymanie krążenia,7 krotnie wykonano transfuzje ,od urodzenia całkowicie żywiena pozajelitowo. Po 3 miesiącach pobytu w tym szpitalu stwierdzono ze nasze dziecko zostanie przekazane do szpitala w Szczecinie na OITD tam spędziła 20 długich miesięcy . W badaniach zatwierdzono znaczna asymetria i deformacja klatki piersiowej z niedorozwojem strony prawej, mostek skrócony,żebra strony prawej przesunięte w dół i do tyłu,granica klatki jest wyraźnie przesunięta do góry przez guz utworzony z wypuklonych poza sciane brzucha jelit i wątroby. Brak prawej brodawki sutkowej,dysmorfia prawej dłoni z przykurczem palców(zespół Polanda), dysplazja oskrzelowo- płucna. Od samego początku pobytu Samirki na oddziale obserwowano utrudnioną wentylację. Kilkukrotnie próby ekstubacji nieudane,wykonano tracheotomie ( dziurke w krtani która ratuje życie )karmiona długie miesiące sądą.Samirka nie chciała przybierać na masie ciała mimo że zwiekszono dawki żywienia. Wielo krotnie lekarze podejmowali próbę odłaczenia Samirki od respiratora jednak ona nie była jeszcze na to gotowa.Podczas pobytu w szpitalu Samirka wielokrotnie walczyła z licznymi infekcjami które zagrażało jej życiu.

Po długim czasie wypisano naszą córkę pod opiekę domowej wętylacji która nie powiodła się.Byliśmy pierwszy raz z naszą córką w domu 4 jedyne dni. Lekarza którego nam przyznali nie interesował sie nami w ogóle mimo to ze jesteśmy młodymi rodzicami .

Przekazano nam złe rury do respiratora ktorego nasza Samira potrzebowała .Pierwsze dwa dni odychala na tlenie który jej nie wystarczał do normalnego funkcjonowania (""), po tym czasie wysłano nam rury które sami musieliśmy podłączać nie majac zielonego pojęcia o tym. Dzwoniliśmy do lekarza który miał być dla nas wsparciem o jakiej kolwiem porze dnia , Pan doktor nawet nie odebrał telefonu od nas z Panią pielęgniarka udało nam się to zrobić. Jednak nie na długo, po 4 dobie widać było że z naszą córką coś jest nie tak. Zadzwoniłam po tutejszą karetkę z Barlinka która zawiozła nas do szpitala Barlineckiego. Pani ordynator odmówiła przyjęcia dziecka do szpitala zostaliśmy przetransportowani do Szczecina po długiej dyskusji z personelem który nie chciał podjąć się przewozu mojego dziecka ze względu na to że Samirka odycha przez respirator i personel bał się wieść takie dziecko. Po przyjeciu ponownie do szpitala w Szczecinie OITD stwierdzono zaostrzenie przewlekłej niewydolności odychania  w stanie ciężkim, malutka cierpiała przez długie dni (gorączka,płacz,niepokój,pot,zasinione usta)

Jednak ona poszła do przodu .Samirka po paru tygodniach wszystkich zaskoczyła po tak długim czasie postanowiła odstawić respirator :) w końcu udało się ,teraz odycha sama.Wypisano nas ze szpitala.Jednak Samira nie siedzi nie chodzi utrudnia jej to zanik mięśni w jamie brzusznej ,przykurcze w nóżkach potrzebuje długotrwałej i intesywnej rehabilitacji która jest bardzo kosztowna dla nas .Samira bardzo powoli przybiera ma wadze, obecnie waży zaledwie 8200 mając ukończone 2 latka . Dotychczas je wszystko z butelki (dieta mixowana) uczymy się jeść łyżeczką lecz jest to bardzo trudne po przejściach Samirki która swój pierwszy rok była karmiona tylko sądą. 

Samira jest bardzo dzielną i silną dziewczynką ,pomimo całej tej histori dzielnie walczy jest rehabilitowana ale tylko 2 razy w tygodniu tyle przyznaję nasz NFZ . Oprócz rehabilitacji w ośrodku ja mama Samirki ćwiczę z nią w domu tyle ile potrafimy lecz to dalej jest za mało dla niej . Wiemy ze czekają nas w przyszłości operację rekonstrukcji klatki piersiowej i jamy brzusznej które teraz są niemożliwe dla lekarzy w Polsce dla nich przypadek Samirki jest zagadką (pierwszy taki przypadek).

Ale wierzymy że my rodzice będziemy wstanie jej pomuc z waszą pomocą . Myśleliśmy że bedziemy wstanie sami poradzić sobie ze wszystkiem ale jest to bardzo trudne. Bardzo prosimy o pomoc dla naszej Samirki która chce siedzieć ,chodzić i funkcjonowć tak jak wszystkie inne dzieci. Bardzo prosimy o pomoc także w formie udostępnień.

Zebrane środki pieniężne są nam potrzebne na kosztowną rehabilitację , wizyt u specjalistów takich jak : Laryngolog,Chirurg Dziecięcy, Kardiolog,Neurologopeda,Okulista ,Ortopeda.

Będziemy bardzo wdzięczni za jaką kolwiek pomoc. 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • Patrycja Kolano - awatar

    Patrycja Kolano

    12.11.2019
    12.11.2019

    Dziękujemy bardzo za kolejne wplaty

3 042 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 53 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Patrycja Kolano - awatar

Patrycja Kolano

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 53

Monika - awatar
Monika
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marta Dróżdż - awatar
Marta Dróżdż
20
Olie el - awatar
Olie el
10
Paulina Grzegorczyk - awatar
Paulina Grzegorczyk
25
Iza michno - awatar
Iza michno
20
Ewa Jaloszynska - awatar
Ewa Jaloszynska
50
Krzysztof Geisler - awatar
Krzysztof Geisler
20
Agata Pawlikowska- Pomoc dla Samirki - awatar
Agata Pawlikowska- Pomoc dla Samirki
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij