Zbiórka Pomóz w rehabilitacji Kubusia - miniaturka zdjęcia

Pomóz w rehabilitacji Kubusia

Małgorzata Czerniakowska - awatar

Małgorzata Czerniakowska

Organizator zbiórki

Kubuś ma 14 lat, a już w tak młodym wieku zdążył wycierpieć więcej niż nie jeden dorosły człowiek.. 

Chłopak uśmiechnięty i radosny. Pełen dobrych uczynków, pasji i marzeń. Wszystkie dobre chwilę i plany zostały przekreślone, nałożone przez ból, lament i gorycz..

Z dnia na dzień Kubuś odczuwał straszne zmęczenie, brak powietrza, zadyszki - od razu po niepokojących go objawach, Kuba poinformował o tym rodziców. Na kolejny dzień wraz z mamą poszli na pogotowie opiekuńcze. Lekarz skierował ich do kardiologa; Zrobili mu wszystkie podstawowe badania - holter ekg, usg serca itp.


Okazało się, że malutki dostał zapalenia mięśnia sercowego, więc musieli go przenieść do Gdańska na specjalistyczny oddział kardiologiczny. Wykazano u Kuby kardiomiopatię rozstrzeniową serca. Jego frakcja wynosiła zaledwie 15%.. Miesiące, które spędził w sali szpitalnej nie oddadzą nawet 10% bólu i zmartwień, które musiał przejść niebieskooki chłopak, aby móc się znowu uśmiechnąć.

W końcu po długim czasie, setkach badań wynikło, że serca Kuby nie da się już wyleczyć, pozostał tylko przeszczep.. Kubuś z grupą krwi AB miał niezbyt duże szansę, że doczeka transplantacji.

Po 8 godzinnej walce, udało się.. // 04.04.2016r - Kuba mógł zapomnieć o zmartwieniach. Rehabilitacja przebiegała bez problemów, uśmiech mu na twarzy nie znikał, cieszył się nawet z najmniejszych drobnostek.


Pół roku po przeszczepie w badaniach kontrolnych krwi lekarz zauważył CK, które wynosiło 4,560 (norma 50-200). Idąc tropem wyników hemoglobiny doprowadziło
to nas do dalszych zmartwień.. 

Po kolejnych uciążliwych wyjazdach od lekarza do lekarza, okazało się, że mój chrześniak ma dystrofię beckera - jest to choroba genetyczna.
Jest ona nie wyleczalna, powoduje zanik mięśni, prawie 90% społeczeństwa
kończy na wózku inwalidzkim..

Okres rehabilitacji po transplantacji serca nie wpływał znacząco na budżet domowy, ale gdy doszły kolejne wyjazdy, rehabilitacja mięśni...


Z całego serca prosimy Państwa choćby o najmniejszą wpłatę oraz pomoc w rozpowszechnieniu informacji o tej zbiórce!

Małgorzata Czerniakowska


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna
Małgorzata Czerniakowska - awatar

Małgorzata Czerniakowska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij