Zbiórka Pomóz w rehabilitacji Kubusia - miniaturka zdjęcia

Pomóz w rehabilitacji Kubusia Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóz w rehabilitacji Kubusia - zdjęcie główne

Pomóz w rehabilitacji Kubusia

0 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Małgorzata Czerniakowska - awatar

Małgorzata Czerniakowska

Organizator zbiórki

Kubuś ma 14 lat, a już w tak młodym wieku zdążył wycierpieć więcej niż nie jeden dorosły człowiek.. 

Chłopak uśmiechnięty i radosny. Pełen dobrych uczynków, pasji i marzeń. Wszystkie dobre chwilę i plany zostały przekreślone, nałożone przez ból, lament i gorycz..

Z dnia na dzień Kubuś odczuwał straszne zmęczenie, brak powietrza, zadyszki - od razu po niepokojących go objawach, Kuba poinformował o tym rodziców. Na kolejny dzień wraz z mamą poszli na pogotowie opiekuńcze. Lekarz skierował ich do kardiologa; Zrobili mu wszystkie podstawowe badania - holter ekg, usg serca itp.


Okazało się, że malutki dostał zapalenia mięśnia sercowego, więc musieli go przenieść do Gdańska na specjalistyczny oddział kardiologiczny. Wykazano u Kuby kardiomiopatię rozstrzeniową serca. Jego frakcja wynosiła zaledwie 15%.. Miesiące, które spędził w sali szpitalnej nie oddadzą nawet 10% bólu i zmartwień, które musiał przejść niebieskooki chłopak, aby móc się znowu uśmiechnąć.

W końcu po długim czasie, setkach badań wynikło, że serca Kuby nie da się już wyleczyć, pozostał tylko przeszczep.. Kubuś z grupą krwi AB miał niezbyt duże szansę, że doczeka transplantacji.

Po 8 godzinnej walce, udało się.. // 04.04.2016r - Kuba mógł zapomnieć o zmartwieniach. Rehabilitacja przebiegała bez problemów, uśmiech mu na twarzy nie znikał, cieszył się nawet z najmniejszych drobnostek.


Pół roku po przeszczepie w badaniach kontrolnych krwi lekarz zauważył CK, które wynosiło 4,560 (norma 50-200). Idąc tropem wyników hemoglobiny doprowadziło
to nas do dalszych zmartwień.. 

Po kolejnych uciążliwych wyjazdach od lekarza do lekarza, okazało się, że mój chrześniak ma dystrofię beckera - jest to choroba genetyczna.
Jest ona nie wyleczalna, powoduje zanik mięśni, prawie 90% społeczeństwa
kończy na wózku inwalidzkim..

Okres rehabilitacji po transplantacji serca nie wpływał znacząco na budżet domowy, ale gdy doszły kolejne wyjazdy, rehabilitacja mięśni...


Z całego serca prosimy Państwa choćby o najmniejszą wpłatę oraz pomoc w rozpowszechnieniu informacji o tej zbiórce!

Małgorzata Czerniakowska


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Małgorzata Czerniakowska - awatar

Małgorzata Czerniakowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij