Zbiórka Pomóz w rehabilitacji Kubusia - miniaturka zdjęcia

Pomóz w rehabilitacji Kubusia

Zbiórka Pomóz w rehabilitacji Kubusia - zdjęcie główne

Pomóz w rehabilitacji Kubusia

0 zł z 40 000 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Małgorzata Czerniakowska - awatar

Małgorzata Czerniakowska

Organizator zbiórki

Kubuś ma 14 lat, a już w tak młodym wieku zdążył wycierpieć więcej niż nie jeden dorosły człowiek.. 

Chłopak uśmiechnięty i radosny. Pełen dobrych uczynków, pasji i marzeń. Wszystkie dobre chwilę i plany zostały przekreślone, nałożone przez ból, lament i gorycz..

Z dnia na dzień Kubuś odczuwał straszne zmęczenie, brak powietrza, zadyszki - od razu po niepokojących go objawach, Kuba poinformował o tym rodziców. Na kolejny dzień wraz z mamą poszli na pogotowie opiekuńcze. Lekarz skierował ich do kardiologa; Zrobili mu wszystkie podstawowe badania - holter ekg, usg serca itp.


Okazało się, że malutki dostał zapalenia mięśnia sercowego, więc musieli go przenieść do Gdańska na specjalistyczny oddział kardiologiczny. Wykazano u Kuby kardiomiopatię rozstrzeniową serca. Jego frakcja wynosiła zaledwie 15%.. Miesiące, które spędził w sali szpitalnej nie oddadzą nawet 10% bólu i zmartwień, które musiał przejść niebieskooki chłopak, aby móc się znowu uśmiechnąć.

W końcu po długim czasie, setkach badań wynikło, że serca Kuby nie da się już wyleczyć, pozostał tylko przeszczep.. Kubuś z grupą krwi AB miał niezbyt duże szansę, że doczeka transplantacji.

Po 8 godzinnej walce, udało się.. // 04.04.2016r - Kuba mógł zapomnieć o zmartwieniach. Rehabilitacja przebiegała bez problemów, uśmiech mu na twarzy nie znikał, cieszył się nawet z najmniejszych drobnostek.


Pół roku po przeszczepie w badaniach kontrolnych krwi lekarz zauważył CK, które wynosiło 4,560 (norma 50-200). Idąc tropem wyników hemoglobiny doprowadziło
to nas do dalszych zmartwień.. 

Po kolejnych uciążliwych wyjazdach od lekarza do lekarza, okazało się, że mój chrześniak ma dystrofię beckera - jest to choroba genetyczna.
Jest ona nie wyleczalna, powoduje zanik mięśni, prawie 90% społeczeństwa
kończy na wózku inwalidzkim..

Okres rehabilitacji po transplantacji serca nie wpływał znacząco na budżet domowy, ale gdy doszły kolejne wyjazdy, rehabilitacja mięśni...


Z całego serca prosimy Państwa choćby o najmniejszą wpłatę oraz pomoc w rozpowszechnieniu informacji o tej zbiórce!

Małgorzata Czerniakowska


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł z 40 000 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Małgorzata Czerniakowska - awatar

Małgorzata Czerniakowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij