Zbiórka Leczenie zębów cała szczęka - miniaturka zdjęcia

Leczenie zębów cała szczęka Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Leczenie zębów cała szczęka - zdjęcie główne

Leczenie zębów cała szczęka

0 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Paulina Kaniecka - awatar

Paulina Kaniecka

Organizator zbiórki

Cześć mam na imię Paulina mam 24 lata i 10 miesięcy temu urodziłam córeczkę. Niezręcznie mi prosić was o pomoc ale niestety sama nie dam rady. 

Problem z zębami mam jeszcze gdy byłam dzieckiem. Moja mama nie interesowała się by chodzić ze mną do dentysty na kontrolę dopóki nie bolało to nie widziała problemu. 

Z czasem wytwarzała mi się pruchnica której nie zabardzo czułam. Pewnego dnia obudził mnie ogromny ból mama po godzinach stekania i płaczu Stwierdziła, że mnie zarejestruje do dentysty. Zarejestrowała mnie do najgorszego dentysty w mieście i to nie tylko moje zdanie ale też innych ludzi, który dookoła sieje strach. Jesteśmy w gabinecie  na wejściu Pan zimny, wredny każe siadać. Zrobiłam co kazał po chwili przegląda mi zęby po czym mówi ratujemy czy usuwamy moja mama bez zastanowienia usuwa zęba. Dentysta podaje znieczulenie z tego co wiem chwilę musi doczekać do 5 minut żeby zaczęło działać, a on nie.. Wstrzyknął i od razu rwał zęba na żywca. Nie ważne, że prosiłam, że jeszcze moment albo więcej tego znieczulenia, nie słuchał mnie. Zemdlałam, a on powiedział do mnie "i co Panienka się wyspała "-bierze szczypce i rwie dalej nie dając mi dojść do siebie. Przeszłam swoje piekło. Mojej mamie powiedziałam, że jej nienawidzę (mamy toksyczne relacje, niestety). 

Z tej sytuacji moja mama nie zwruszona co zrobił dentysta nic nie wyciągnęła wniosków. Ja wybiegłam zakrwawiona z gabinetu. 

Wróciłam do domu i płakałam. Nie jadłam nic kilka dni do tego stanu, że ogromnie bolał mnie brzuch. Oczywiście moja mama też z tym nic nie zrobiła. W tedy narodziły mi się dwa problemy. Pierwszym to jest paniczną dentofobia. Nigdy nie chciałam słyszeć o dentyscie i wizycie u niego. 

Na myśl, że mialam isc do dentysty dostawałam zimnych potow, ataki paniki itp. Z czasem moje zęby uległy pogorszeniu. Parę lat później gdy skończyłam 18 lat kolejny ząb zaczął mnie boleć poszłam do dentysty sama ona rozwiercając mi go powiedziała, że dalej już nic z nim nie robi kazała przyjść później z 400 zł. (Byłam w przychodni państwowej) ja byłam w szoku bo nie wiedziałam, że za zęby trzeba płacić. To był ogromny szok dla mnie, że poszłam w ogóle tam bo żywiła ciągle się tabletkami przeciwbólowymi zresztą tak jest po dzień dzisiejszy. Byłam znów załamana bo zostawiła mnie z jeszcze gorszym problemem. Moja mama nie chciała dawać mi pieniędzy. W tedy się jeszcze uczyłam, więc nawet nie było mnie stać na naprawę zębów. Koniec końców zostawiłam ząb otwarty bo gdzie nie byłam słyszałam tylko, że mam zapłacić. W końcu się załamałam do tego stopnia, że gdy ząb mnie bolał wyrywałam sobie go sama. Stałe zęby rwałam rękoma bo nie potrafiłam zaufać już dentyscie i nie było mnie stać.Półtora roku temu postanowiłam iść na wizytę aby zobaczyć kosztorys ile będzie wynosić naprawy całych zębów usłyszałam 40000 tysięcy złoty. Ja byłam w szoku... Przez moja dentofobie nie potrafię iść do dentysty, a ponadto nie stać mnie na niego. Obiecałam sobie, że nigdy nie doprowadzę mojej córki do takiego stanu, że będę chodziła nawet jak nie będzie bolało, że wybiorę dla niej dobrych lekarzy ale ja niestety będę cierpieć. Jem już przednimi zębami gdyż tylnie mają pełno dziur w sobie (pruchnica) . 

Jem z ogromnym bólem ponadto dorzuciło swoje to, że między czasie miałam bulimie i ostra anemię która osłabiła mój organizm. Wiem, że wielu z was będzie uważać, że to moja wina ale proszę spójrzcie pod innym kontem. Niektórzy swój strach potrafią przezwyciężyć, a ja nie potrafię. Zebrałam się na odwagę dopiero teraz gdy uświadomiłam sobie, że moje dziecko będzie musiało popatrzeć na to wszytko, że ja jej każe chodzić do dentysty, a ja nie jestem lepsza. Ponadto lekarze podejrzewają, że problemy moje zdrowotne niestety już wychodzą od zębów. Mam nadzieję, że znajdą się duszyczki, które wspomoga mnie abym mogła chociaz normalnie żyć bo ból zębów jest okropny , a czuć go codziennie i nie mów z nim nic zrobić dobija :(

Chciałam żeby dentysta wpisał mnie na program unijny bo wiem, że dentyści mają ale usłyszałam, że ja nie mogę i tyle. 

Liczę na waszą pomoc. Na koniec terapii wstawię zdjecie przed i po regeneracji zębów żebyście nie myśleli, że próbuje was oszukać. Pozdrawiam kochani! 

chciałbym nie wstydzić się uśmiechać 


0 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Paulina Kaniecka - awatar

Paulina Kaniecka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij