„Żywe psie trupy” – tak można określić stan psów 33 – letniej mieszkanki Częstochowy. Prawie „na śmierć” zagłodziła ona charty afgańskie. W minioną środę policja odebrała z posesji 10 „szkieletów”. Trafiły pod opiekę naszej fundacji. Lekarze rozpoczęli walkę o ich życie. Potrzebujemy Państwa pomocy w ich leczeniu, utrzymaniu i transporcie.
Głodzenie psów na terenie posesji na jednej z ulic w Częstochowie i znęcanie się nad psami poprzez ich utrzymywanie w złych warunkach trwało od dawna. Edyta K. właścicielka hodowli chartów afgańskich miała sprzedawać ludziom psy chore, niedożywione, ze złamanymi kończynami, które w żołądku miały na przykład połknięte kamienie.
Świadków i pokrzywdzonych działaniem kobiety jest sporo.
Kobieta jest członkiem Związku Kynologicznego w Polsce, ale psy jakie posiada może mieć zarejestrowane nie tylko w tej organizacji.
Pod adresem, gdzie mieszka istnieje Stowarzyszenie Zwykłe, o nazwie „Ogólnopolskie Stowarzyszenie…”, które również może wydawać metryki i rodowody dla psów.
Teren przed posesją i całej posesji, gdzie prowadziła hodowlę był bardzo zaniedbany – pełen nieczystości i przedmiotów, o które psy mogły się zranić. Zwierzęta były zagłodzone i nie miały gdzie się schować, gdy padał deszcz.
Kilka dni zajęło nam zebranie dowodów na przestępczą działalność Edyty K. Wraz z danymi świadków, pokrzywdzonych złożyliśmy zawiadomienie o przestępstwie znęcania się nad psami i wspólnie z Wydziałem Przestępczości Gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie w minioną środę weszliśmy na teren posesji. Z uwagi na fakt, iż kobieta nikogo nie wpuszczała na teren posesji konieczne było wcześniejsze wydanie nakazu przeszukania, by możliwe było wejście siłowe. .
Policjanci po kilkugodzinnych czynnościach zabrali Edycie K. 8 zagłodzonych psów chartów afgańskich oraz jednego psa w typie shit’zu. Dwa dodatkowe psy w typie shit’zu zabrano innym osobom, zamieszkałym także na tej samej posesji. Łącznie więc z tego miejsca odebrano 11 zwierząt, które potrzebowały pomocy. 10 psów było w stanie zagłodzenia.
Wszystkie zwierzęta trafiły niezwłocznie do kliniki weterynaryjnej na badania. Tam zajęli się nimi lekarze. Wykonano badania krwi, które potwierdziły stan zagłodzenia psów, ich odwodnienie oraz inne liczne zaniedbania. Z uwagi na zły stan psów pozostały one pod opieką lekarzy.
Koszty specjalistycznych badań i leczenia zagłodzonych psów będą spore. Do tej pory interwencja i pomoc dla tych zwierząt wyniosły prawie 5 tys. zł. Ale to dopiero drugi dzień po ich odbiorze. Przed nami decydujące dni i prawdziwa walka o ich życie. Bardzo prosimy o pomoc w zbiórce środków dla tych zagłodzonych psiaków. Jeśli ktoś chciałby dać im dom - również prosimy o kontakt.
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Klaudia
Dziękuję za waszą dobroć dla tych zwierząt