Tam, gdzie trwa walka z żywiołem, czyli wodą - nie możne zabraknąć i naszej pomocy. Dziś czas nie tylko na ratowanie psów z pseudohodowli, łańcuchów czy likwidację schronisk - mordowni. Ruszyliśmy z pomocą na południe i zachód Polski, gdzie trwa i będzie trwać walka z żywiołem. Ratujemy psy, koty i zwierzęta gospodarskie. Potrzebujemy wsparcia w tych działaniach. Na kiedy? Na już…
Kilkaset zgłoszeń
Kilkaset zgłoszeń pomocy dla zwierząt, które ucierpiały na skutek powodzi w Polsce to wystarczająca liczba, by skierować pomoc tam, gdzie jest obecnie największa tragedia. Służby ratownicze najczęściej zajmują się ludźmi, zwierzęta zawsze są na drugim miejscu. Ale nie dla nas.
Dlatego kierujemy pomoc na tereny objęte powodzią. Mamy sprzęt ratunkowy, dysponujemy liczbą kilkudziesięciu transporterów na potrzebujące psy i koty. Mamy auta mogące przetransportować jednorazowo nawet 60 psów i kotów oraz zwierzęta gospodarskie. Dostarczamy karmę, koce, legowiska i inny potrzebny sprzęt.
Potrzebujemy też waszego wsparcia
Na południu i zachodzie Polski trwa teraz najtrudniejsza walka z żywiołem. Dramat dzieje się nie tylko na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Fala powodziowa idzie na Wrocław, w mieście wprowadzono alarm powodziowy. Ewakuowano szpital w Nysie, ogromne zniszczenia są w Kłodzku, Lądku-Zdroju i ich okolicach. Podtopienia wystąpiły też w zachodniej Małopolsce, głównie w powiecie oświęcimskim, w gminie Brzeszcze i w powiecie wadowickim.
Pomagamy w sprawach trudnych
Członkowie naszej organizacji działają na co dzień w sytuacjach trudnych, nie tylko przy likwidacji pseudohodowli czy schronisk dla zwierząt w Polsce. Działaliśmy na rzecz psów z Ukrainy ratując je od działań wojennych czy powodzi.
Uratowaliśmy ich kilkaset - dzięki waszemu wsparciu. Ostatnio prowadziliśmy akcję ratunkową dla psów po uszkodzeniu zapory w Nowej Kachowce – udało się zebrać kilkadziesiąt tysięcy złotych (niektóre fotografie w zbiórce pochodzą właśnie z tego miejsca) i bardzo za to Państwu dziękujemy.
Teraz działamy na południu i zachodzie kraju. Działania ratunkowe rozpoczęliśmy w minioną niedzielę, po tym jak na numer alarmowy zaczęły napływać zgłoszenia osób, które tej pomocy oczekiwały.
Niestety nie ma skutecznej jednostki, która w Polsce zajmowała by się ratowaniem zdrowia i życia zwierząt, nie tylko w sytuacji zagrożenia powodzią.
Na miejsce objęte największym zagrożeniem pojechało kilkudziesięciu wolontariuszy różnych organizacji, w tym my. Intensywna pomoc dla poszkodowanych zwierząt z powodzi potrzebna będzie nie tylko dziś – to działania zaplanowane na najbliższe tygodnie.
Jakie są potrzeby?
Skupiamy się nie tylko na pomocy dla zwierząt, które pozostały bez opieki w miejscach, gdzie wystąpiła powódź, ale także na zabezpieczeniu tych zwierząt z gospodarstw, którym grozi powódź w najbliższych dniach.
W planach mamy przewiezienie ok. 10 ton karmy. Są osoby, które już prosiły o pomoc, bo straciły cały swój majątek. Osoby chętne mogą do nas pisać – postaramy się zapewnić karmę dla ich zwierząt. Mamy koce, legowiska, transportery i sprzęt by przewozić zagrożone zwierzęta. Mamy miejsce, gdzie będziemy umieszczać psy z zagrożonych miejsc, ale też szukamy domów tymczasowych dla uratowanych zwierząt. Możemy je dostarczyć w każde miejsce w kraju.
Numer do zgłaszania pomocy
Pod nr tel. 513 569 791 całodobowo przyjmowane są zgłoszenia dotyczące miejsc, gdzie potrzebna jest pomoc. Możemy jej udzielić w zależności od zagrożonego miejsca maksymalnie do kilku godzin od zgłoszenia, a następnie przejąć opiekę nad zwierzętami. Pod tym samym numerem telefonu przyjmujemy zgłoszenia osób, które są w stanie czasowo zaopiekować się odebranymi zwierzętami. Mamy ich obecnie kilkadziesiąt, ale liczba ta się zwiększa. Kontakt mailowy w sprawie pomocy w adopcji: [email protected]
Jak pomóc?
Rzeczowo: przesyłając dary rzeczowe: karmę, smycze, obroże na adres Fundacji Ochrony Zwierząt: Sarcz 4, 64-980 Trzcianka.
Transportowo: zgłaszać się mogą kierowcy, którzy mogą dowozić psy z różnych miejsce w Polsce, gdzie dojeżdża nasze auto do domów w okolicy.
Zbiórkowo: z zebranych środków na bieżąco kupujemy karmę, transportery i dostarczamy do potrzebujących zwierząt, opłacamy koszty transportu psów, akcje ratunkowe zwierząt.
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Marlena Malaka
Dziękuję wam za Waszą prace
Anonimowy Darczyńca
Powodzenia
Michalina
Całym serduszkiem z futrzakami ❤️
Izaa
Dziękuję
Agnieszka
Dla zwierząt które ucierpiały w powodzi