Zbiórka Komórki Macierzyste Anna Skarbek - miniaturka zdjęcia

Komórki Macierzyste Anna Skarbek Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Komórki Macierzyste Anna Skarbek - zdjęcie główne

Komórki Macierzyste Anna Skarbek

20 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać terazUdostępnij
 
Ania Skarbek - awatar

Ania Skarbek

Organizator zbiórki

Nazywam się Anna Skarbek, kończę za jakiś czas 22- lata.

Choroba z dnia na dzień daje coraz większe znaki o tym że jest, istnieje. Przestaje chodzić, coraz częściej i więcej korzystam z wózka. Gdzie obiecywałam sobie że się nie poddam, nie odpuszczę ale głowa mówi jedno, ciało drugie. Moim jedynym punktem chodzenia stał się dom poza jeżdżę na wózku.

Historia mojego życia od urodzenia nie była ciekawa, częste pobyty w szpitalach,  jakieś skręcenia nóg, problemy z wątrobą I do tego w 5-tym roku życia doszedł Zanik Mięśni. Kolejne pobyty w szpitalach, pierwszy zabieg oraz badania. Pamiętam tylko to że płakałam dużo razy, chociaż jeszcze nie rozumiałam o co chodzi w tej chorobie. Dni leciały, miesiące, lata. Korzystałam z życia jak normalne dzieciaki z mojego środowiska. W czasie gdy miałam 9 latek zaczęło się coś dziać z moimi  nogami, a dokładnie ze ścięgnami-zaczęły się podkurczać doprowadzając tym mnie do chodzenia na palcach. Przestawałam stawiać pełnych stóp na powierzchni. A jeśli chciałam je postawić przechylało mnie do przodu, do skłonu. Wtedy, moja Mama zaczeła szukać pomocy, znalazła szpital oddalony o 90 km od naszego miejsca zamieszkania I skontaktowała się z nimi na wizytę, aby skonsultować co się dzieje ze mną. Tam ustalono że muszę przejść zabieg, rozcinania ścięgien ponieważ grozi mi wózek. W wieku 10-ciu lat przeszłam drugi, poważniejszy I już pod całkowitym uśpieniem zabieg. Po tym zaczęło się długie leżenie w gipsach, nauczanie indywidualne. Co wcale nie służyło moim mięśniom, tygodnie przeleżałam w gipsach, najpierw tych do pachwin, później te do kolan. Czyli miesiące przeleżane, ale nie zdawałam sobie sprawy że takie skutki to przyniesie. Po tym zaczełam rehabilitację jednak I tak przestałam biegać, jeździć na rowerze oraz już wtedy pojawił się problem wchodzenia pod górkę czy schody. W szóstej klasie wróciłam do szkoły, problem był ponieważ codziennie musiałam pokonywać wchodzenie na trzecie piętro, już wtedy nie mogłam ćwiczyć na wf. Wtedy, moja psychika zaczeła wysiadać, przychodziłam z płaczem do domu, nie chciałam chodzić do szkoły, te dzieciaczki, wzroki wyczuwalne na mojej osobie za każdym razem jak wchodziłam do góry. Niestety, nie dało się uniknąć tego, musiałam tam być I koniec kropka. Niedługo po tym zaczęły się nowe zmartwienia-gimnazjum. Jak ja tam sobie dam radę, jak mnie będą spostrzegać inni. Lada moment przyszedł pierwszy dzień szkoły Gimnazjalnej. Już w pierwszym dniu usłyszałam obraźliwe słowa skierowane w moim kierunku, oczywiście skończyło się płaczem I gadaniem że nie będę tam chodzić. Niestety, nie udało się I tym razem-musiałam. Minął rok, straszny rok. Częste płacze, załamywanie się. Ale pojawiła się gwiazdka na niebie, lekarz od którego jestem od początku mojej choroby z Warszawy. Spytała się czy słyszałam o takim ośrodku dla niepełnosprawnych. Oczywiście że nie, bo nawet nie pomyślałam o tym żeby to zrobić-poszukać jakieś wyjście. Ale w tym wszystkim był haczyk, ośrodek znajduje się 700 km od mojego miejsca zamieszkania. Wtedy smutek I stach przed tym zniechęcił mnie, pojawiły się pytania. Czy ja sobie dam radę? Czy wytrzymam nie widząc się z bliskimi ? Jednak Moja Mama potajemnie zgłosiła mnie tam, wysłała papiery I czekała na odpowiedź. Dostała, że mnie przyjmują I że mam przyjechać tam w wakacje na wizytację, zobaczenie tej szkoły.

Pojechaliśmy, pierwsze wrażenie zrobiło na mnie łał, ale to jeszcze nie było to co zobaczyłam we Wrześniu. Tam pojawiło się przerażenie, tylu ludzi chorych w jednym miejscu, cieszących się życiem. Był dla mnie ogromnym szokiem, pojawił się płacz I krzyczenie że chce wracać do domu. Mama zaproponowała mi tydzień, jeśli będzie naprawdę źle zabierze mnie stamtąd do domu. Ja się zgodziłam i powiem wam nie żałuję. Ośrodek stał się moim drugim domem, poznałam wspaniałych ludzi I przestałam się martwić tym co powiedzą inni.


Tutaj jest także link do fundacji.

http://www.czynmydobro.pl/projekty-indywidualne/2390-anna-83-ma-20-lat-i-cierpi-na-zanik-miesni-tylko-kosztowny-zabieg-moze-zahamowac-ten-proces-2

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
20 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać terazUdostępnij
 
Ania Skarbek - awatar

Ania Skarbek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij