Zbiórka Azyl dla małych zwierząt - zdjęcie główne

Azyl dla małych zwierząt

765 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

 Witam serdecznie, cześć i czołem!


Myślę, że na początku warto się przedstawić. Jestem Paweł Tarczyński i od kilku lat ratuję małe zwierzęta domowe, takie jak gryzonie, pajęczaki i wiele innych. W 2012 roku postanowiłem założyć i sfinansować fundację, by móc skuteczniej wypełniać swoją misję .Przez te 6 ostatnich lat wraz z kilkoma znajomymi udało nam się uratować ponad 6 tysięcy zwierząt. Trafiają one do nas z różnych domów, sklepów zoologicznych oraz laboratoriów. 


Wtrakcie swojej działalności zawsze mogłem liczyć na pomoc bliższych i dalszych znajomych. Część z nich przychodziła, część odchodziła, jednak wszelkie wydatki pokrywałem ze swoich prywatnych funduszy oraz z darowizn, jakie Fundacja otrzymuje. Jest ich w sumieok. 2 tysiące rocznie, co w praktyce oznacza, że na jednego zwierzaka przypada ok. 2 zł. Wystarczy wspomnieć, że koszt jednego zabiegu waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.


Liczba zwierząt nieustannie się powiększa. W związku z tym zdecydowałem się na wynajem pomieszczenia, które zagwarantują odpowiednią przestrzeń życiową dla gryzoni. Początkowo chcieliśmy wziąć taki lokal od Miasta Krakowa. Byliśmy już blisko podpisania umowy najmu, w celu opłacenia kosztów zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy. Udało nam się w ten sposób pozyskać 5 tysięcyzłotych – jest to dwuletni budżet Fundacji. Niestety, w ostatniej chwili lokal został wynajęty innemu podmiotowi, który zaproponował większą stawkę za metr. Tym samym wróciliśmy do punktu wyjścia.


Właśnie dla tego postanowiłem wyjechać do Skandynawii. Dzięki temu udało mi się odłożyć na działkę z budynkiem gospodarczym oraz domem jednorodzinnym. Wszystko jednak jest w stanie wymagającym pilnego remontu. Mam jasno sprecyzowane plany, których realizacja nie tylko ułatwi mi wykonywanie swojej misji. Zapewni również lepszy standard życia dla zwierząt, którymi się opiekuję. Dążę do tego, by utworzyć azyl dla nich, wyglądający następująco:


-budynek gospodarczy zostanie zaadaptowany dla gryzoni

-cała działka zostanie otoczona betonowym ogrodzeniem dla bezpieczeństwa zwierząt jak i przechodniów, zaś pośrodku stanie niewielki budynek, pełniący rolę mini domku dla psów

-wokół działki powstaną również woliery dla zwierząt, które lubią wylegiwać się na słońcu – tj. wszelkich królików, świnek morskich itp.

-na drugiej części działki swoje miejsce znajdzie azyl dla starszych psów, które nie mają już większych szans na adopcję. Nie będzie tam tradycyjnych kojców. Myślę o stworzeniu dużego wybiegu z małym domkiem, by psy mogły poczuć się swobodnie w ostatnich latach swojego psiego życia


Jak wspomniałem wcześniej, podczas zbiórki w Krakowie udało nam się uzbierać 5 tysięcy złotych. Kwota ta jednak nie pozwala na zrealizowanie planów, które umożliwią lepsze sprawowanie opiekinad zwierzętami. Wiele prac wykonuję samodzielnie, ponieważ jestem budowlańcem. Wszystkie swoje oszczędności wydałem na zakup tej nieruchomości. Wszystkie pieniądze, które udaje mi się odłożyć co miesiąc, wkładam w tworzenie azylu dla zwierząt, pokryciekosztów leczenia gromady, którą się opiekują i remont domu, wktórym mieszkam. Z tego powodu prace idą powoli – obawiam się ,że w tym tempie nie wyrobię się w ciągu kilkunastu najbliższych lat.


Właśnie dlatego postanowiłem zorganizować kolejną zbiórkę pieniędzy. Liczę na to, że zgromadzone środki znacznie przyspieszą prace oraz ułatwią opiekę nad zwierzętami. Na co przeznaczę zebrane fundusze?


1.Woliery na zewnątrz dla zwierząt lubiących ciepło.

2.Budowę ogrodzenia betonowego oraz domu dla psów – zarówno tych młodszych, jak i starszych.

3.Remont i adaptację budynku gospodarczego na pomieszczenia dla gryzoni.


Szacuję, że całkowity koszt tych prac wyniesie ok 25 tyś. Każda wpłacona kwota jest na wagę złota – a także zdrowia i życia fantastycznych zwierzaków. Mam nadzieję, że nie jestem jedyną osobą, której zależy na ich losie!


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • VerIES - awatar

  VerIES

  14.06.2018
  14.06.2018

  Super pomysł, gratuluję wytrwałości i trzymam kciuki!

 • Anna - awatar

  Anna

  27.05.2018
  27.05.2018

  życzę, żeby się zebrało jak najwięcej...

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.05.2018
  07.05.2018

  Trzymam kciuki! : )

765 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 14

Marika - awatar
Marika
50
Szczurzyca - awatar
Szczurzyca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
VerIES - awatar
VerIES
100
Brodaty Zbir Suchar - awatar
Brodaty Zbir Suchar
50
Łukasz Sitek - awatar
Łukasz Sitek
50
Magda i Ewelina - awatar
Magda i Ewelina
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
xyzz - awatar
xyzz
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij