Zbiórka Odbudowa domu naszych bliskich - zdjęcie główne

Odbudowa domu naszych bliskich

9 942 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 187 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Suwalska - awatar

Monika Suwalska

Organizator zbiórki

Nowy Rok 2019, kiedy wszyscy snują plany, cieszą się i świętują w nielicznych rodzinach odbywa się w tym samym czasie rodzinny dramat. Dopóki tragedia nie dotknie nas samych lub ludzi nam najbliższych, żyjemy w przeświadczeniu, że nie może spotkać nas nic złego. Jednak jak się okazuje nieszczęścia dotykają nas niezależnie od czasu i miejsca w jakim sie znajdujemy. Taki dramat dotknął moją bliską rodzinę w małej wsi Michrow - Stefow w gminie Pniewy w województwie mazowieckim. W dniu 01.01.2019 o godzinie 17.00 spłonął ich dom mieszkalny. W domu mieszkało młode małżeństwo z trójka dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz ich dziadek. Pożar pochłonął praktycznie cały dorobek ich życia. Nie udało się uratować niczego. Akcja ratunkowa trwała kilka godzin, brało w niej udział 6 jednostek straży pożarnej. Domownikom udalo sie na szczęście w porę opuścić płonący budynek. Udało sie również wydostać poparzonego kotka, ktory dzięki szybkiej interwencji weterynarza ma duże szanse na przeżycie. Los dla tej rodziny nie był łaskawy. Do tej pory wystarczało im to , że mają siebie. Oboje ciężko pracują. W poprzednim roku wszystkie swoje oszczędności poświęcili na remont dachu i pokoju dla dzieci. Do tego mają kilka kredytów, a teraz jeszcze stracili dach nad głową i wiarę w lepsze jutro. Ich dom spłonął w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej, natomiast to czego nie strawil ogień, zniszczyła woda podczas gaszenia. W tej chwili nie mają nic. Dzieci straciły razem z domem poczucie bezpieczeństwa, a przecież muszą jakoś funkcjonować, chodzić do szkoły, mieć gdzie odrabiać lekcje, bawić się i spać. Sąsiedzi i rodzina pomagają jak mogą. Zebrali trochę ubrań i potrzebnych rzeczy, ale to wszystko kropla w morzu potrzeb. Teraz ich los leży w rękach Boga i nas- ludzi ktorzy poprzez swój nawet mały wkład finansowy możemy pomóc. Nasze postanowienia noworoczne jakie sobie zakładamy i marzenia są takie proste i takie łatwe, gdy widzimy skalę nieszczęść która dotyka bliskich nam ludzi. Wierzę w to, że naszym odruchem ludzkim, odruchem dobrego serca jesteśmy w stanie pomóc tej rodzinie stanąć na nogi,  odbudować to co utracone. Bo Nowy Rok, który właśnie się zaczął i który miał być lepszy od poprzedniego, będzie jednym z najtrudnieszych w ich życiu. Pomóżmy tej rodzinie w odbudowaniu ich miejsca na ziemi. Dobro zawsze powraca...

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Monika Suwalska - awatar

  Monika Suwalska

  24.03.19
  24.03.19

  Dziękujemy za każdą złotówkę wpłaconą na odbudowę domu dzięki tej kwocie i pomocy innych osób możemy zrobić pierwsze kroki. Bardzo prosimy o dalsze wspieranie zbiórki i udostępnianie jej bo każda kwota przybliża nas do rozpoczęcia budowy.

  Zdjęcie aktualizacji 28 557

Komentarze


 • Timi - awatar

  Timi

  25.01.19
  25.01.19

  W Bogu nadzieja

 • Monika Głowacka - awatar

  Monika Głowacka

  04.01.19
  04.01.19

  Wierzę w wielkie serca ludzi:)))Dacie radę. wszystko będzie dobrze: ))Trzymam kciuki:)

  • Monika Suwalska - awatar

   Monika Suwalska - Organizator zbiórki

   04.01.19
   04.01.19

   Bardzo dziekujemy za wsparcie

 • Marcel Marcyś - awatar

  Marcel Marcyś

  03.01.19
  03.01.19

  Trzymam kciuki !! Powodzenia

 • Anna Trybusiewicz - awatar

  Anna Trybusiewicz

  02.01.19
  02.01.19

  Ania trzymamy kciuki :*

9 942 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 187 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Suwalska - awatar

Monika Suwalska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 187

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
65
Timi - awatar
Timi
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Natalia - awatar
Natalia
20
Joanna Burczenik - awatar
Joanna Burczenik
150
Eliza Szulc - awatar
Eliza Szulc
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Ulaa - awatar
Ulaa
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij