Zbiórka Żądamy Chleba 2021 - zdjęcie główne

Żądamy Chleba 2021

31 317 zł  z 28 000 zł (Cel)
Wpłaciło 868 osób

ŻĄDAMY CHLEBA 2021!

Trzeci rok z rzędu zbieramy pieniądze na posiłki, które Zupa na Głównym od 4 lat wydaje potrzebującym. W tym roku na 65 rocznicę Czerwca 56 r.  chcemy zebrać 28 tysięcy.

Pieniądze będziemy zbierali przez najbliższy miesiąc, aż do 28 czerwca br. W taki sposób chcemy uczcić ważną dla wszystkich w Poznaniu rocznicę  robotniczego buntu, w którym poznanianki i poznaniacy domagali się godnego życia. Wtedy krzyczeli na ulicach miasta: Żądamy chleba! Dziś mówimy to samo: Żądamy chleba!

Tak rozumiemy lokalny patriotyzm, jako solidarność i obowiązek wobec tych, którzy mają w życiu trudno, nie zawsze z własnej winy.

Zupa na Głównym w liczbach rocznie:
 * Rok 2018
 ! 1700 osób korzystających ze wsparcia
 ! 6760 wydanych posiłków
 * Rok 2019
 ! 2650 osób korzystających ze wsparcia
 ! 10538 wydanych posiłków
 * Rok 2020
 !  3200  osób korzystających ze wsparcia
 !  10982 wydanych posiłków

Działamy od 14 października 2017 roku. Przez ten czas z naszego wsparcia skorzystało ponad 6500 osób. W Zupie na Głównym pracuje społecznie ponad 40 wolontariuszek i wolontariuszy.
Cała nasza działalność opiera się na wolontariacie i darowiznach. Posiłki są przygotowywane przez wolontariuszy. Zawsze jest to pożywna, "domowa" zupa, kanapki, ciasto, kawa, herbata. Bardzo często słyszymy o godzinie 18-tej, że jest to pierwszy posiłek w tym dniu. Każde spotkanie to ponad sto osób, które korzystają z naszego/Waszego wsparcia.
Działamy także w czasie pandemii. Przez cały ten czas prócz tego, że przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa wydawaliśmy posiłki przekazywaliśmy także pakiety higieniczne.

Organizatorami akcji są: Zupa na Głównym, Czarny Chleb Jeżyce, 108 PR Tomasz Lisiecki, Michał Walkowiak.


Archiwalne zdjęcie, które promuje zbiórkę pochodzi ze zbiorów Wielkopolskie Muzeum Niepodległości Dziękujemy za udostępnienie.

Komentarze


 • julia - awatar

  julia

  01.07.2021
  01.07.2021

  od Awizo ;)

 • Igor Kuczera - awatar

  Igor Kuczera

  01.07.2021
  01.07.2021

  Piękna inicjatywa;)

 • Karol - awatar

  Karol

  30.06.2021
  30.06.2021

  Pomagamy

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.06.2021
  28.06.2021

  Od Awizo!

 • Fabryka Dygresji Emilia Nowak - awatar

  Fabryka Dygresji Emilia Nowak

  28.06.2021
  28.06.2021

  Od Dominika. :)

31 317 zł  z 28 000 zł (Cel)
Wpłaciło 868 osób

Wpłaty: 868

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anna - awatar
Anna
20
Antoni Marcinek - awatar
Antoni Marcinek
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Lideusz - awatar
Lideusz
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij