Zbiórka Żądamy Chleba2023 - zdjęcie główne

Żądamy Chleba2023

13 241 zł  z 28 000 zł (Cel)
Wpłaciło 149 osób
Wpłać terazUdostępnij
 


W tym roku, jak od lat zbieramy pieniądze na posiłki, które Zupa na Głównym od 2017 roku w każdą sobotę wieczorem wydaje potrzebującym na przystanku tramwajowym Dworzec Zachodni w Poznaniu. Liczy się każda wpłata, liczy się każda kwota. Na przygotowanie jednego posiłku potrzeba 10 zł.

W taki sposób chcemy uczcić ważną dla wszystkich w Poznaniu rocznicę czerwcowego, robotniczego buntu, w którym poznanianki i poznaniacy domagali się godnego życia. Wtedy krzyczeli na ulicach miasta: Żądamy chleba! Dziś mówimy to samo: Żądamy chleba! Dla Wszystkich! Zbieramy kolejny raz, bo ciągle są osoby, które potrzebują wsparcia.

Z tygodnia na tydzień widzimy, że w sobotę wieczorem na Dworzec Zachodni po ciepłą zupę, kanapkę i herbatę przychodzi coraz więcej osób. Chcemy im pomóc i ich nakarmić. Od lat wspieramy wszystkich, którzy z różnych powodów są w kryzysie bezdomności lub/i mają problem z zaspokojeniem podstawowej potrzeby każdego z nas – bycia najedzonym i przez to bezpiecznym.

Zupa na Głównym, organizacja, która wspieramy naszą zbiórką przeznaczy te pieniądze na zakup produktów, z których wolontariuszki i wolontariusze przygotują a potem wydadzą posiłki dla potrzebujących wsparcia.

Zupa na Głównym w liczbach rocznie:

*Rok 2018! 1700 osób korzystających ze wsparcia ! 6760 wydanych posiłków
*Rok 2019! 2650 osób korzystających ze wsparcia ! 10538 wydanych posiłków
*Rok 2020! 3200 osób korzystających ze wsparcia ! 10982 wydanych posiłków
 *Rok 2021! 3800 osób korzystających ze wsparcia ! 11120 wydanych posiłków
 *Rok 2022! 4650 osób korzystających ze wsparcia! 12788 wydanych posiłków.

Przez ten czas z naszego wsparcia skorzystało 16 tysięcy osób. W Zupie na Głównym pracuje społecznie ponad 40 wolontariuszek i wolontariuszy.

Działalność Zupy na Głównym opiera się na wolontariacie i darowiznach. Posiłki są przygotowywane przez wolontariuszy. Zawsze jest to pożywna, "domowa" zupa, kanapki, ciasto, kawa, herbata. Bardzo często słyszymy o godzinie 18-tej, że jest to pierwszy posiłek w tym dniu. Każde spotkanie to ponad sto trzydzieści osób, które korzystają z naszego/Waszego wsparcia.

Z okazji rocznicy Czerwca 56 r. nie złożymy kwiatów, nie weźmiemy udziału w uroczystościach. Z okazji ważnego dla nas dnia powiemy Wam ile zebraliśmy, żeby wesprzeć tych, którzy mają trudne życie. Bądźcie wtedy z nami.

Organizatorami akcji Żądamy Chleba 2023 są:

- Polewski Foundation
 - 108 PR Tomasz Lisiecki
 - Michał Walkowiak
 - Zupa na Głównym

Archiwalne zdjęcie, które promuje zbiórkę pochodzi ze zbiorów Wielkopolskie Muzeum Niepodległości Dziękujemy za udostępnienie.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.06.2023
  29.06.2023

  Żądam Chleba razem z Wami <3

 • Tomasz Pras - awatar

  Tomasz Pras

  16.06.2023
  16.06.2023

  Jeśli udało się komuś pomóc to z pewnością było warto. Pozdrawiam wszystkich że stolicy Wielkopolski z Poznania

 • Maciej Knast - awatar

  Maciej Knast

  03.06.2023
  03.06.2023

  🙂🙂

 • Alicja, Marek, Mateusz - awatar

  Alicja, Marek, Mateusz

  16.05.2023
  16.05.2023

  Zawsze warto pomagać Zupa na Głównym

13 241 zł  z 28 000 zł (Cel)
Wpłaciło 149 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 149

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marta Burakowska - awatar
Marta Burakowska
10
Bartek Z - awatar
Bartek Z
100
Maciej Knast - awatar
Maciej Knast
50
Anna Skrzypek - awatar
Anna Skrzypek
10
Maciej Knast - awatar
Maciej Knast
20
Wiesiu - awatar
Wiesiu
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij